Nové policejní uniformy s komentářem redakce PN

Datum: 26.11.2014 | Autor: Redakce PN, Policejní prezidium

Policejní prezident brig. gen. Mgr. Tomáš Tuhý dnes představil vzory nových policejních uniforem.Jde především o kvalitu a funkčnost. ...

 

...co říkáte červenému lemu? Foto: PČR

 

Policejní prezident brig. gen. Mgr. Tomáš Tuhý dnes představil vzory nových policejních uniforem. Pracovní skupina, která se tímto tématem zabývala několik měsíců, kladla důraz zejména na efektivnější rozlišení stejnokrojů, lepší technické a materiálové provedení a do jisté míry také návrat k tradicím. Současnou výstroj policisté často a oprávněně kritizovali, nebyli spokojeni zejména s použitým materiálem, velikostmi nebo rezavějícími zipy.

 

Komentář PN: Bylo by divné, kdyby za několik měsíců pracovní skupina o větší kvalitu neusilovala. Bylo na čase!!! O návratu k tradicím si myslíme své. vám se proužek líbí...?

 

Nová koncepce vystrojování policistů by tedy měla více vyhovovat potřebám výkonu služby, odlišný bude stejnokroj užívaný v přímém výkonu služby od uniforem nošených při úředních, oficiálních a slavnostních příležitostech. Nově zaváděné prvky policejní výstroje budou z kvalitních a moderních látek. Dosavadní výstrojní součástky projdou modernizací, jejímž účelem je zlepšení materiálového složení, modernizace střihu a zefektivnění technických vlastností.  „Každý policista si tak bude moci zvolit výstrojní součástky, které nejlépe vyhovují jeho konkrétním potřebám na výkon služby a splňují i jeho představy po stránce kvality zpracování a použitých materiálů,“ uvedl policejní prezident.

 

Komentář PN: By měla? Musí!!!

 

Nová symbolika čerpá především z prvorepublikových tradic. Zavedena bude nová pokrývka hlavy tzv. lodička, doplněny budou také decentní červené prvky – lemovky, užívané od 19. století až do 90. let století dvacátého. Historickým tradicím bude plně odpovídat i nové hodnostní označení policistů -ve stříbrné barvě pro praporčické, ve zlaté pro důstojnické hodnosti. Toto hodnostní rozlišení bylo dosud zavedeno u všech vyspělých zahraničních bezpečnostních sborů s výjimkou Policie České republiky. 

 

 

Komentář PN: Napište nám, jak se vám tato symbolika líbí. Doufejme, že z prvorepublikových tradic toho nebude více - kupříkladu motorka s vozíkem. Četnické humoresky máme rádi...

 

V neposlední řadě také počítáme se zavedením nových ochranných prostředků pro policisty, jako jsou jednotné sluneční brýle, ochranné neprořezatelné rukavice a taktická reflexní vesta pro dopravní policii.

 

Komentář PN: Ano, tedy to, co si policisté kupují do služby již celá leta...

 

Od ledna 2015 se začne zkoušet tisíc kusů nové policejní výstroje. „Pokud se osvědčí a budeme mít od policistů kladnou zpětnou vazbu, vypíšeme výběrové řízení na další dodávky potřebné k celkové obměně policejních uniforem,“ uzavřel policejní prezident.

 

Komentář PN: Chápeme potřebu ,,zkoušek na policistech" ale doufáme, že případné návrhy a připomínky budou do dalších dodávek zapracovány!!!!

 

Štítky

uniformy policie policejní uniformy nové uniformy

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.2 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Jan Novák Datum: 01.01.2016 Čas: 13:21

Kdyby jste přestali blbnout místo toho zrušili pojem hodnostní označení a byla jen služební hodnost! To by ale v Praze pánové a dámy na prezidiu nemohli být plukovníci a podplukovníci ale jen vrchní komisaři, radové, či vrchní radové a to by tak neznělo.
Ostatně povýšit někoho do hodnostního označení generála (protože hodnost generála dle aktuálně účinného služebního zákona neexistuje, je jen hodnost vrchního státního rady, žééé...) to je asi celosvětová rarita, jež má ekvivalent jen snad v nějaké banánové republice.
Možná by jste si mohli vymyslet ještě šavle k důstojnickým a bodáky k praporčickým "hodnostem", místo kalhot rajtky a jezdecké bičíky a už by to bylo všechno jak za Rakousko-Uherska.

avatar
Lubomír Líčeník Datum: 25.11.2014 Čas: 16:10

26.11.2014 vyšel článek... Takže dnes je vlastně zítra?? :-)