Nová vozidla pro dopravní policii

Datum: 04.05.2016 | Autor: kpt. Bc. Jozef Bocán

Náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plk. Petr Petřík spolu s ředitelem služby dopravní policie plk. Tomášem Lerchem převzali dnes dopoledne v Mladé Boleslavi zbývající část dodávky vozidel Škoda Octavia 1.8 TSI 132kW, 4x4, DSG v civilním provedení. Vozidla jsou určena pro takzvaný skrytý dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a jsou vybavena nejmodernější záznamovou a měřící technikou. O převzetí první části těchto vozidel jsme vás informovali v prosinci loňského roku, zprávu si můžete přečíst zde.

 

 

Dnes převzatých 35 ks těchto vozidel doplní již v minulosti dodaných 50 ks.

„Nové vozy pro skrytý dohled nad bezpečnostní silničního provozu přinesly již ve službě dopravních inspektorátů významné bezpečnostní a preventivní výsledky,“ uvedl policejní prezident brigádní generál Tomáš Tuhý. „Tato vozidla, financovaná z Fondu zábrany škod, jsou obměnou dosluhující techniky. V tomto roce se budeme zaměřovat také na to, aby byli dopravní policisté zejména na dopravně zatížených komunikacích co nejvíce viditelní,“ dodal generál Tuhý.

V současnosti již tedy každý dopravní inspektorát disponuje těmito moderními automobily s policejní výbavou, které nahradily dosluhující techniku.

 „Vítězství v náročném tendru Policie České republiky opětovně dokazuje sílu modelu Octavia, který se oprávněně těší vysoké oblibě všech skupin zákazníků,“ uvedl Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika.

 

Nové policejní Octavie jsou poháněny benzínovými motory 1,8 TSI o výkonu 132 kW, mají pohon všech kol a o řazení se stará šestistupňová automatická převodovka DSG. Ze speciálního policejního vybavení lze zmínit nejnovější typ měřiče rychlosti, který je schopen měřit jak za jízdy, tak i stacionárně. Protiprávní jednání účastníků silničního provozu pak bude dokumentovat nezávislý kamerový systém, jehož výstupy je možné následně použít jako důkazní materiál. Vozidla dále disponují funkcí automatické kontroly vozidel, tím dokáží přečíst registrační značku automobilu a porovnat ji, mimo jiné, s evidencí odcizených vozidel. Nechybí ani nápisové cedule, díky kterým lze řidičům předat různé pokyny.

Naprostou novinkou je pak skrytá zástavba speciálního výstražného zařízení nové generace (majáků), které vyniká především lepší viditelností a policistům díky těmto novým integrovaným majákům odpadá povinnost umisťování magnetického majáku na střechu vozidla.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: