Nová americká značka First Tactical - “Naším posláním je sloužit těm, kdo slouží ostatním”

Datum: 09.04.2017 | Autor: Frogtac

Nová americká značka First Tactical - “Naším posláním je sloužit těm, kdo slouží ostatním”

Na trhu s taktickým oblečením a vybavením figuruje mnoho známých značek a jde o extrémně dynamické prostředí. Pojďme se podívat na inovativní projekt Dana Costy, který vytáhl na výsluní světoznámou značku 5.11 Tactical, před pár lety ji za balík (305mil $) prodal velké korporaci a po pár letech flinku s doutníkem na pláži se rozhodl pustit do stejných vod s jasnou vizí - znovu a lépe. Budeme se bavit o značce First Tactical.

 

 

Jen na úvod si řekněme, že tato americká značka vznikla v dubnu 2015 a teprve nedávno se dostala do Evropy. Stojí za ní právě zakladatel 5.11 a jeho hlavní designer. Cílem First Tactical je jednoduše “sloužit těm, kdo slouží ostatním”.

Dan Costa slibuje svým zákazníkům něco, co většina společností používá spíše jako marketingové heslo, ale v reálu to obvykle vypadá trochu jinak. First Tactical přistupuje ke své činnosti podle následujícího procesu:

NASLOUCHAT - NAVRHNOUT - OTESTOVAT V TERÉNU – NASADIT

 


 

Můžete si být jistí, že svůj cíl vytvářet kvalitní taktické vybavení ve spolupráci s těmi, kdo ho budou používat, berou smrtelně vážně. I proto zaměstnali Todda s 25 lety praxe u San Jose Police Dept. nebo Kris s 15lety zkušeností z Tuscon Fire Dept, kteří koordinují všechny požadavky od polciistů, střelců či hasičů a proměňují je do konkrétních produktů, které čeká intenzivní testování.

 

 

Konec povídání o firemní historii, pojďme se podívat na dva hlavní produkty, které vás naprosto dostanou.

Tím prvním je batoh Tactix 1-Day+. V první řadě vás zaujme laser-cut MOLLE vazba, ve druhé pevná konstrukce zad s možností rozšíření o plnohodnotný bederní pás. Samozřejmostí je potom elegantní řešení kapes a vnitřních prostor, o kterém získáte nejlepší představu z tohoto videa:

 

 

Druhým produktem jsou služební kalhoty Men’s Tactix Tactical Pants. U těch je doménou nenápadný, ale velmi pohodlný střih a kvalitní materiál. Co se týče možnosti rozmístění kapes, či možnosti rozšířit kalhoty o vnitřní chrániče kolen, je to možná na EDC nošení až trochu moc.

 

Každopádně pokud hledáte jednoduchost, jsou tu pro vás Men’s Specialist Tactical Pants, které sdílí základní prvky bez zbytečných příkras. Celkový dojem z kalhot demonstruje toto video:

 

 

Co víc byste chtěli? Odolnou střeleckou košili? Lehoučké rukavice s maximálním citem pro spoušť? Další litráže promyšlených batohů? Tašky na zbraně? Kvalitní větrovky snadno sbalitelné do kapsy či odolné softshellové bundy? Boty? Opasky? To vše se do Evropy postupně dostává, ale nebojte, jako oficiální distributor First Tactical v České Republice pro vás budeme intenzivně rozšiřovat nabídku.

 

Váš FROGTAC

 

 

Doplňující odkazy:

 

http://www.securitynewsdesk.com/first-tactical-revolutionises-clothing-in-the-tactical-industry/

 

http://masf.co/2016/04/03/dan-costa-the-founder-of-5-11-tactical-has-created-a-new-cutting-edge-company-called-first-tactical/

 

http://soldiersystems.net/2015/04/02/first-tactical-launches/

 

https://www.airsoft-military-news.com/first-tactical-new-tactical-brand-hits-the-market/

 

https://www.firsttactical.co.uk/products/mens-tactix-tactical-pants#specifications-tab

 

Fotogalerie:

 

Štítky

frogtag taktické vybavení first tactical článek recenze

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: