NÁZOR: Násilí na Majdanu není pokojný protest. Akce vyvolává reakci.

Datum: 19.02.2014 | Autor: Redakce PN

Již několik měsíců sužují ukrajinskou metropoli Kyjev nepokoje. Násilí eskaluje, bohužel, z většiny médií vše vyznívá, jako kdyby vlk snědl Karkulku. Tím vlkem je policie a Karkulkou demonstranti. Je tomu tak? Vídáme čísla zraněných demonstrantů, počty mrtvých. O policii zmínky jen minimální... Česká televize a další naše média se předhání v podání informace, aby každý demonstrant vyzněl jako největší chudák a trpitel a ten zlý polda (z BERKUTu například) jako ten vrah. Podívejme se na věc tak, jak jí mohou vidět zasahující policisté v Kyjevě.

 

 

 

Delší dobu pozoruji polopravdy, či naprosté nesmysly v článcích, která česká média vydávají (případně v TV reportážích). Když se podívám zpětně, počátkem novodobých bludů bylo zřejmě Kosovo, kde se pravda uváděla pouze taková, která se ,,hodila do krámu". Nikdo již neviděl další vlivy a osobnosti, kteří nyní vládnou (Hasim Thaçi - zářný příklad. Velitel UČK, Senátem USA navržen na Nobelovu cenu za mír, nyní vyšetřován pro vraždy a obchod s orgány). Tak můžu pokračovat dál, základním vlivem je moc, bohatství, nerostné suroviny. Když je jeden z těchto vlivů, pravidelně se ,,pravda" ohýbá tak, jak se zrovna hodí.

 

Viktor Janukovyč byl ve svobodných volbách zvolen prezidentem. V tuto chvíli je v zemi nepřítel číslo jedna, což naše média samozřejmě též rády zvýrazní a polívčičku přihřejí (o politicích postupně odmítající domluvené státní návštěvy ani nemluvě...). Když si přečtete diskuze pod články (novinky.cz, blesk.cz, idnes.cz...) zjistíte, že s postupem Janukovyče mnozí souhlasí. Jeden z příspěvků, který získal pod článkem na novinkách nejvíce hlasů bylo tento:

 

Radek Hotový, Ostrava
O jaké dohodě pořád rádoby opozice mluví, vždyť Janukovyče jen vydírají. Nejdříve vyhraje Janukovyč demokraticky a poté, co dostal zemi na pokraji bankrotu po vládě „Oranžových“ svobodné volby. Pak před Vánocema vyvolá opozice hlasování o jeho nedůvěře, které vláda ustojí, jenže Náckové vyhrožují dál... Janukovyč opět (pokolikáté už) ukáže vlídnou tvář a nabídne další ústupky s tím že pokud do 17.2. se barikádníci stáhnou, propustí a amnestuje aktivisty. Což si Janukovyč a jeho lidé splnili, ale fašizující opozice ihned poté, co má své lidi propuštěné začně hned 18. další pogrom... Tohle je ta Vaše „demokracie“, pánové Jacenyuk a Kličko? Žádné gumové projektily, ostré na vás, verbež fašounská! S teroristy se nejedná – jakože označit Vaše požadavky za jednání je silně přitažené za vlasy, protože Vy jen diktujete, vydíráte, drancujete, zapalujete....., v USA byste byli dávno pod drnem! Pevně věřím, že Berkut vše ustojí, Janukovyč vyhlásí Stanné právo (což by si obhájil hned po Novém roce s prvním vhozeným Molotovem) a sjedná pořádek... To, že hoří sídlo Majdančiků v Domě odborů je jedině v pořádku.... Kdo seje vítr....

 

 

Když se podíváme na dostupné informace z Majdanu zjistíme, že bylo !!!postřeleno!!! více než 40 policistů, několik stovek bylo zraněno, z toho několik desítek vážně. K těm nejzávažnějším, život ohrožujícím patří těžké popáleniny. Jak jinak, z "Molotovova koktejlu", což je oblíbený prostředek demonstrantů. Jak by měl policista reagovat v okamžiku, kdy je ohrožen na životě a je o něj doslovně koktejl rozprsknut a on se ocitne v plamenech? Jak se zachovají jeho "parťáci"? Budou s otevřenou náručí vítat každého agresivního demonstranta? Nikoliv, zakročí k ochraně sebe, zdraví i majetku. Zničeno toho bylo již také více než dost. Bylo dáno jasné ultimátum, které popisuje i příspěvek pana Hotového z Ostravy. Výsledek? Pouze posílení agresorů na Majdanu. Nemluvím o všech, v žádném případě ne, ale o těch zvířatech, která média často opomíjí. I se mi příčí jim říci demonstranti.

 

Jeden z "demonstrantů" foto: AP

 

Demonstraci známe i my z naší historie, kupříkladu v roce 1989 "Sametovou revoluci" kde nebylo ničení všeho, co příjde do cesty, házení výbušnin, hořlavin a střelba. Současný stav na Majdanu si žádá zásah adekvátní situaci. A dost možná nasazení speciální jednotky BERKUT je řešením, jak zvládnout narůstající agresi i za cenu ztrát.

 

Omlouvám se, že jsem řekl svůj názor a pochopím, když mnozí se mnou souhlasit nebudou. Je to v pořádku, od toho máme demokracii a svobodu slova. Tu svobodu, kterou si mnozí vycinkali na Václaváku, ne vystříleli. Policie samozřejmě dělá řadu přešlapů, chyb (ponižování "demonstranta" před antonem jen v prádle atp), nemalou část bych ovšem přisuzoval celkovému vypětí a ztrátám ve vlastních řadách.

Štítky

Kyjev policie demonstrace

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.6 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Fr.Vrána Datum: 02.05.2014 Čas: 12:01

Jedno je jisté, spoustě Ukrajinců jsou blízké fašistické názory.
A to jak mezi policií tak i mezi demonstranty!

avatar
Policejnínoviny.cz Datum: 20.03.2014 Čas: 17:33

Karl von Bahnhof

Vážený pane, děkujeme a vážíme si Vašich názorů. Vaše posouzení psychiky autorů článku je nicméně chybné, pouze vychází z mnoha zkušeností u nás i ve světě (Afghánistán, Kosovo, Súdán...)

Co se použití sil, myslíme si, že je na jakékoliv spekulace brzo, s tím, jaké se postupně rozkrývají skutečnosti. Náš článek byl pohled na věc z pohledu uniformovaného člověka při zásahu, ne nabádání k použití tvrdé síly. Pouze té, která je adekvátní situaci a pokud se střílí a hází zápalné láhve, je třeba užít velké síly...

S dodržením slibů od politiků se zcela stotožňujeme, ale není přece možné při ,nedodržení" použít sílu...!

avatar
Karl von Bahnhof Datum: 20.03.2014 Čas: 00:52

Ještě doplním jednu věc píšete zde o tom, že v roce 1989 se nestřílelo vypadá to jako by jste obhajoval celé to socialisticko komunistické zřízení. Zapoměl jste, ale kolik lidí zemřelo v roce 1948 a v letech poté a toto vše vzešlo z vámi tak opěvovaného Ruska. V roce 1968 se v Praze snad nestřílelo a neumírali lidé? Rok 1989 byl jen důsledkem toho jak to soudruzi vedly a možná i domluvili s těmi po nich. Jinak ukázal jste se jako obvyklých 95% čeksých Policajtů stačí se podívat na youtube. O co jde: Za cenu ztrát nasadíme BERKUT. Slovo českého policajta. Na místo represe je tu agrese a bohužel musím konstatovat, že agrese do řad české policie prorůstá pomalu, ale jistě časem si vykoledujete to, že lidé začnou ve velké míře nosit zbraně v řadách policistů bude daleko více mrtvých a těžce zraněných jenže jak sám říkáte přeci nenchám agresi být nasadím berkut. Neříkám jít tam s kytkama. Ale v řadě prvé měli jejich politici dodržet to co slíbili a ne jim namazat med kolem pusy pak rozpoutali to co bylo nasadit BERKUT bylo stejné jako dát povel k střílení v roce 1989. Lidé jako vy jsou roznětkou průseru netušených rozměrů a měli by projít pečlivou psychologickou prohlídkou. Možná si ani vy ani čtenáři zde neuvědomujete co jste napsal a i mnozí z čtenářů kteří mne toho psychologa doporučí, ale pokud si článek přečtete vícekrát tak začnete číst mezi řádky. Pak stačí číst ještě jednou a uvědomíte si, že jste skrytý nebo neskrytý agresivní jedinec. Pokud použiji Vaše postupy vyplývající z článku ideálním řešením by byli jednotky BERKUT ideálně roty rychlého nasazení vojenské kontrarozvědky například. Jenže 5000 lidí neeliminujete skrytě bohužel bohudík?

avatar
Karl von Bahnhof Datum: 20.03.2014 Čas: 00:31

Spousta Čechů na spoustě diskuzních for ví co potřebuje UA co je správné a co ne. Mohu konstatovat, že spousta Čechů ví velké kulové. Tito i zde chytří češi by si měli zajít pokecat s ukrajinci kterých se to týká. Češi by se v prvé řadě měli zamyslet nad tím když toto kritizují, že čechům chybí jedno a tím je národní hrdost, sebeúcta, zdravé sebevědomí a odvaha nenechat nepravosti a křivdy bez následků. Podívejte se do sousedních zemí stačí málo k naštvání a kolik lidí jde do "stávky" nebo "demonstrace" naše stávky a demonstrace jsou spíše k pousmání. Lidé v sousedních zemích pokud je něco blbě prostě umí vyjít do ulic. My jsme vyšli v 89 spíše z leknutí a nyní se bojíme vylézt na toto pak hřeší naši politici a další parazitující spoluobčané vydělávající nemalé sumy k na...ání (doplnte dle vlastního uvážení) toho chudšího, ale bohužel nicnedělajícího obyvatelstva. Že defenestrace některých politiků zleva doprava by byla potřeba řekne každý z občanů od levicového po pravicového po nijak politicky smýšlejícího. My češi nemáme tedy potřebnou odvahu na to něco takového co udělali ukrajinci udělat. Odsuzuje se zde, že hrstka lidí kdesi na Ukrajině v Kyjevě udělala převrat pro celou UA upřímně kolik procent byl počet lidí na Václaváku v roce 1989 asi podobně. Jenže ti lidé v UA nemají co ztratit když by tam bylo tak fajn tak proč jezdí přes pěkný kus Evropy za prací až do čech a jinde okolo na všechny strany. stojí to tam za velké kulové nebyl jsem tam, ale pokud mne deset občanů Ukrajiny řekne, že řidič autobusu bere plat nižší než je tady podpora, ale dělá to, protože je to lepší než být ve městě dalším z 70% nezaměstnaných tak když jeho nezaměstaní sourozenci i rodiče chtějí peníze z EU, protože vidí jak žijeme my zde na "západě" tak se jim nikdo nesmí divit. A to, že nechtějí do ruska myslím, že více než my mají možnost srovnávat mají to sakra blíž. Mám dojem, že hodně diskutujících zapomělo jak chutnal komunismus v té syrové podobě u nás. Jenže jak nejde o lidi rusku a asi ani EU jde o jinou věc o vliv a nadčím? Nad zadluženou zemí? Nikoliv moře a jeho přístavy na rozjezd obchodů s Ruskou ropou do Číny, protože není ropovod. Pak jde o produktovody jako plynovody, ropovody. To je to co je zajímavé možná i vytěžená ropná pole třebas tam něco málo je. To co se nyní děje v Ukrajině bych viděl jako takovou směs našeho "vítězného února" a roku 1968. Naši komunisticky zapálení spoluobčané slaví ostatní se nestačí divit. Kdy pak nadejde čas, aby soudruh Putin začal ochraňovat naše ruské spoluobčany. K realitě může být víc než blízko však Ukrajina není tak daleko. K řečem o banderovcích by se možná hodilo si přečíst něco na googlu. jak píšu výše Ukrajinci prostě nejsou češi. Byl to nacionalista ne nacista. Nacionalista je národovectví viz wiki. dal by se brát i za patriota to je ovšem to co nám čechům chybí ve většině chybí a tak jsem státem montoven a skladů s korupcí politiků v kdejaké správě. až si dupnem jako Ukrajinci není potřeba tolik tak by jsme se mohli mít i o kapku lépe.

avatar
Pavel Datum: 14.03.2014 Čas: 15:43

Všichni, co tu (a nejen tady) s oblibou vykřikujete o banderovcích...zkuste si zjistit, kdo to vlastně byl Stepan Bandera a proč ho rusáci nemají rádi....

avatar
Martin Hrabák Datum: 09.03.2014 Čas: 22:07

To co je zde napsáno je nic než pravda. Lze s tím jen souhlasit. Je to pakáž fašounská a Kličko a Jacenyuk jsou za toto vše odpovědní. Stejně jako Evropská unie a USA, kteří toto svinstvo podporují, stejně jako náš ospalý knížepán a ta banda okolo něj. Je to hnus, čím nás naše rádoby nezávislé a demokratické zpravodajství krmí. Je bezva, že existují tyto stránky, kde se lze dobrat objektivního pohledu. Díky.

avatar
Hana Datum: 08.03.2014 Čas: 14:17

Souhlasím plně s obsahem uvedeného článku!!!!

avatar
Pavel Werner Datum: 06.03.2014 Čas: 22:38

Velmi objektivní a rozumné posouzení situace.Jsem přesvědčen,že celá ta vzpoura byla organizována zvenku,mimo Ukrajinu.Kladu si otázku "cui bono"
a odpověď je jednoznačná.

avatar
VIP Datum: 06.03.2014 Čas: 15:35

Pane Chomenko, omlouvám se za lidi jako Pierre Noel, kteří zapomínají na vlastní historii. K nasazeným silám na Majdanu - je opravdu zvláštní, že nejtvrději zasahovali jednotky Berkutu, které poté odešly na Krym.

avatar
jbar Datum: 02.03.2014 Čas: 22:19

aleluja konečně nikdo řekl pravdu...... sakra sem myslel ze jsme narod debilu který jen se otacej kam výtr fouka