Multifunkční budova pro výcvik speciálních útvarů

Datum: 23.08.2021 | Autor: kpt. Bc. Jozef Bocán

V areálu Záchranného útvaru HZS ve Zbirohu se uskutečnilo slavnostní otevření takticko-lezeckého trenažéru spojené se součinnostním cvičením zásahových jednotek a Útvaru rychlého nasazení za letecké podpory vrtulníku Letecké služby Policie ČR.

 

Policejní trenažer

 

Policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý spolu s ředitelem služby pořádkové policie plk. Martinem Hrinkem, generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR brig. gen. Drahoslavem Rybou a švýcarským policejním atašé v ČR panem Rogerem Flurym slavnostně přestřihl pásku u vstupu do budovy trenažéru krátce před desátou hodinou dopolední. V rámci svého projevu policejní prezident vyzdvihl důležitost projektu v rámci Programu SUI – CZ spolupráce: „Realizací tohoto projektu jsme se zaměřili na další zkvalitnění výcviku policistů především vysoce specializovaných útvarů, kterými zásahové jednotky a Útvar rychlého nasazení jsou. Policie České republiky otevřením tohoto moderního zařízení učinila další výrazný krok k tomu, aby byli její příslušníci nadále schopni efektivně čelit aktuálním hrozbám“, uvedl brig. gen. Tuhý.

 

Cílem projektu s názvem „Zkvalitnění výcviku a činnosti zásahových jednotek CH037“ bylo vybudování uceleného komplexu – multifunkčního tréninkového zařízení, které bude simulovat prostředí pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou spolu s taktickými prvky při zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti v zákrocích proti nebezpečným pachatelům. Trenažér je určen pro výcvik zásahových jednotek, Útvaru rychlého nasazení, speciálních pořádkových jednotek a dalších útvarů PČR, případně dalších bezpečnostních sborů.

 

Pětipatrová budova trenažéru disponuje moderním variabilním zařízením, které umožňuje nácvik činností ve výškách, nácvik zákroků proti nebezpečným a ozbrojeným pachatelům v různých prostředích a to včetně použití balistických prostředků. Výše celkových nákladů dosahuje téměř 22 milionů Kč, z čehož zhruba 85% je financováno ze švýcarských prostředků.

 

Více ZDE

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

10 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: