Kontingentu velí žena - další skupina policistů na cestě do Slovinska

Datum: 30.01.2016 | Autor: por. David Schön

Policisté pomáhají při zvládání migrační krize a při ostraze hranic. Zejména pak při lustraci příchozích uprchlíků. Velitelkou dalšího kontingentu je žena, podplukovnice Martina Abrahámová

 

 Dalších dvacet českých policistů vyrazilo do Slovinska, kde budou pomáhat při zvládání migrační vlny. Dvacítce policistů velí pplk. Martina Abrahámová, která je zařazena na Odboru mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia ČR.  Policisté budou sloužit pod velením slovinských kolegů bezprostředně na slovinských hranicích s Chorvatskem.  Po dobu šesti týdnů budou provádět bezpečnostní prohlídky migrantů, střežit zelenou hranici a doprovázet uprchlické vlaky na hranice s Rakouskem. Slavnostního odjezdu z Policejní akademie ČR v Praze se zúčastnil 1. náměstek policejního prezidenta, plk. Martin Vondrášek a jeho excelence Leon Marc, velvyslanec Slovinska v České republice.

 

Oba hosté se kromě slavnostního odjezdu zúčastnili i odpoledního setkání s policisty, kteří se dnes vrátili po šesti týdnech ze Slovinska. Od obou vzácných hostů vyslechli poděkování za svoji práci i nadstandartní nasazení při službě v zahraničí, které přispívá významným způsobem nejen ke zvládání migrační krize, ale také k rozvoji velmi dobrých vztahů obou zemí.

 

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Stanislav Kulhanek Datum: 01.02.2016 Čas: 17:54

Je dobre ze venku pomahame . . . A ze klukum veli zena je naprosto v poradku