„Timothy“ byl výbušný

Datum: 06.12.2013 | Autor: Michal Voska

 Při akci s krycím názvem TIMOTHY bylo kvůli nedovolenému ozbrojování zadrženo pět osob. 

 

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu SKPV se už na začátku letošního roku začali zabývat informacemi Vojenského zpravodajství směřujícími k domácí pravicově extremistické scéně na severní Moravě. První úkony trestního řízení byly provedeny v květnu letošního roku a v průběhu prověřování se u konkrétních zájmových osob (z toho jeden voják) z Olomoucka a Bruntálska začalo potvrzovat i podezření na nedovolené ozbrojování.
 

 

Detektivové podezírali pětici osob z toho, že bez patřičného povolení přechovávají zbraně a střelivo. Hlavní podezřelý pak měl podle informací detektivů mít doma, ve svém přechodném bydlišti a na pracovišti uschováno především větší množství střeliva a materiálu určeného k jeho výrobě (střelný prach, zápalky a střely). Zároveň měl střelivo na objednávku obstarávat a zároveň sám buď doma, nebo v zaměstnání vyrábět.


 
V ranních hodinách dne 26. listopadu 2013, na základě poznatků shromážděných v průběhu šetření a prověřování, zadrželi detektivové ÚOOZ SKPV společně s dalšími složkami PČR celou pětici podezřelých.

 


 
Při následných domovních prohlídkách bylo skutečně zajištěno několik nelegálních krátkých i dlouhých střelných zbraní, tlumič výstřelu, několik desítek kusů elektrických rozbušek, komponenty k zařízení na přebíjení střeliva, velké množství již vyrobeného střeliva a desítky kilogramů střelného prachu, tisíce kusů zápalek, střel a prázdných nábojnic. Zajištěny byly také materiály s extrémně pravicovou tématikou.


 
Na konci listopadu letošního roku vyšetřovatel ÚOOZ zahájili trestní stíhání všech 5 mužů ve věku od 26 do 33 let pro nedovolené ozbrojování, za což jim v případě prokázání viny hrozí podle konkrétního podílu na trestné činnosti tresty odnětí svobody v rozmezí od 2 do 8 let.


 
S ohledem k aktuálnímu stavu trestního řízení nebude ÚOOZ SKPV v současné době sdělovat k případu jakékoliv bližší podrobnosti.


 
Všichni obvinění nejsou stíháni vazebně. Případ dozoruje Okresní státní zastupitelství Bruntál.

Štítky

Timothy ozbrojování

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: