Dvanáctiletý chlapec zastřelen důstojníkem clevelandské policie

Datum: 25.11.2014 | Autor: Jiří Jinger

Policie v americkém Clevelandu, druhém největším městě státu Ohio zastřelila dvanáctiletého chlapce. O tomto chlapci se domnívala, že mí zbraň. Tuto informaci obdržela od muže, který to ohlásil na tísňovou linku 911. Okolnosti incidentu se vyšetřují.

Případ se odehrát během sobotního odpoledne na jednom z místních dětských hřišť, kam si dvanáctiletý hoch Tamir šel se svými kamarády hrát. Nesl si s sebou repliku pistole, se kterou na své kamarády mířil. Tuto hru však viděl muž, který na tísňovou linku zavolal, že na dětském hřišti je osoba, která mává pistolí a míří na lidi. Volající však také následně dodal, že pistol bude možná falešná – dle informací Jeffa Follmera z clevelandské policejní asociace se však tato informace již nedostala.

Incident se odehrál v na místním hřišti Cudell Coms Park, který se nachází přímo za místní školkou.

mapka

Po příjezdu policejní hlídky na místo, vyzvala hlídka chlapce, aby pistol odložil a vzdal se. On však naopak pistol vytáhl. Důstojník clevelandské policie následně reagoval tak, že vypálil po chlapci dvě rány a chlapce zasáhl. Ten pak na následkům střelných zranění v nemocnici zemřel.

Clevelandská policie má dlouholeté problémy s kritikou místních obyvatel. Při automobilové honičce před dvěma lety zemřeli 2 lidé, kteří neměli s incidentem nic společného pod koly policejních aut a při pronásledování policisté vypálili 137 střel.

Web clevalendské policie naleznete zde: www.uurl.eu/16c6f

 

Štítky

Ohio USA policie Police Cudell Coms Park Cleveland

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Hrobař Datum: 24.11.2014 Čas: 13:07

Co na to zákony? Nebere se věrná napodobenina za totéž jako zbraň? Třeba při "ozbrojené" loupeži s airsoftkou?

Těžko mohl čekat až kluk vystřelí.