České volejbalistky získaly zlatou medaili

Datum: 29.10.2013 | Autor: kpt. Mgr. Petra Srnková

Ve Sportovní hale Odolena Voda proběhlo ve dnech 15.-20. října 2013 2. policejní mistrovství Evropy ve volejbale žen, které skončilo úspěchem pro český tým.  

České volejbalistky slaví zlato.. foto: Policie.cz

 

Šampionát pořádala Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, svaz policejních sportovních klubů (UNITOP ČR) na základě pověření Evropské policejní sportovní unie (USPE) ve spolupráci s Centrem sportu Ministerstva vnitra ČR a Policií ČR pod záštitou ministra vnitra a policejního prezidenta.
 

Do sobotního finálového utkání se probojovala dvě nejlepší družstva – Česká republika a Rusko. Oba celky prošly šampionátem bez ztráty jediného setu. České volejbalistky podaly excelentní výkon a po hodině a půl porazily Rusky 3:0 na sety, čímž se staly mistryněmi Evropy pro rok 2013.
 
Aplaus zaplněné sportovní haly nebral konce a radost z vítězství svého týmu neskrýval ani trenér Stanislav Mitáč. „Mám samozřejmě velkou radost, hráčky předvedly vynikající volejbal srovnatelný s úrovní volejbalu našich nejvyšších soutěží. Z dnešního utkání jsme měli trochu obavy, protože družstvo Ruska, stejně jako my, neztratilo v průběhu šampionátu ani set. Vyvinuli jsme však obrovský tlak, kterému soupeřky podlehly,“ uvedl bezprostředně po klání trenér Mitáč.
 
Jeho slova potvrzuje kapitánka českého týmu Martina Kubánková. „Do utkání jsme nastupovaly s vědomím, že jde o naprosto rovnocenného soupeře. Očekávaly jsme větší vzdor, ale brzy se ukázalo, že je zápas v naší režii,“ hodnotí Kubánková a dodává, že zlom v utkání nastal ve druhé polovině druhého setu. „Soupeřky se absolutně odevzdaly, nedařila se jim žádná akce. Dostaly jsme od trenéra jasné pokyny, jak hrát, ty jsme dodržely, a i díky tomu jsme vyhrály,“ vysvětlila kapitánka Kubánková.
 
Finálovému utkání předcházela taktická porada s družstvem. Podle trenéra Mitáče spočívala zejména ve vyhodnocení vidozáznamu hry soupeře. „Podrobně jsme si rozebrali některé technické a taktické momenty, které hráčky pochopily a dokázaly při hře uplatnit,“ upřesnil trenér a dodal, že to bylo jedním ze základních pilířů vítězství.
 
„Na zisku zlaté medaile má podíl celý kolektiv, neboť volejbal je týmový sport,“ zdůrazňuje Kubánková, podle které mohla být právě špatná souhra jedním z důvodů prohry ruského týmu. Skvělý výkon ve finálovém utkání předvedla nahrávačka Iveta Halbichová, která byla právem vyhlášena „nejlepší nahrávačkou šampionátu“. Ocenění „nejvšestrannější hráčka šampionátu“ získala další Češka, Andrea Sládková.
 
Zlatá medaile je bezesporu velkým úspěchem pro celý český policejní sport. „V kolektivním sportu je to naše první zlato, proto je dnešek pro UNITOP významným dnem. Je na co navazovat, co obhajovat. Jde o historický úspěch a navíc v domácím prostředí,“ uvedl po vyhlášení vítězů viceprezident UNITOP ČR PaedDr. Josef Haupt.
Český reprezentační tým byl složen z policistek, které slouží u různých útvarů Policie ČR, hráček Policejního volejbalového klubu Olymp Praha a studentek Policejní akademie ČR v Praze. Za velice krátkou dobu se dokázaly sehrát a splnit si cíl, který si s trenérem Mitáčem stanovili. „Jako trenér bych chtěl poděkovat vedení UNITOP ČR za to, že mě k této spolupráci přizvalo a velký dík patří hráčkám, které se o tento, řekněme, historický úspěch zasloužily,“ uzavírá Stanislav Mitáč.
 
Krátce po předání medailí proběhlo slavnostní zakončení šampionátu za účasti představitelů UNITOP ČR, USPE, Policejního prezidia a města Odolena Voda. Prezident UNITOP ČR plk. Mgr. Vladislav Husák poblahopřál sportovcům, poděkoval starostce města Odolena Voda Ing. Ditě Výborové za možnost uspořádat šampionát ve zdejší hale a fanouškům, kteří navštěvovali jednotlivá utkání a byli velkou oporou českému celku.     
Prezident USPE Luc Smeyers poté poděkoval organizátorům za bezchybné zajištění mistrovství a předal putovní vlajku USPE zástupcům Holandska, kde se v březnu 2014 uskuteční Policejní mistrovství Evropy v házené žen.
 
Další, v pořadí již 3. policejní mistrovství Evropy ve volejbale žen, se uskuteční již za dva roky v Moskvě. Český reprezentační tým, to nebude mít lehké, neboť bude v roli favorita. „Pokud budu osloven, bude to pro mě další výzva,“ říká trenér Mitáč. Zda se do Ruska podívá i Martina Kubánková, nechtěla spekulovat. „Bude velice těžké navázat na tento úspěch. Zúčastnila jsem se již dvou šampionátů, zda pojedu na třetí do Moskvy? Ráda bych, ale uvidíme za dva roky,“ říká s úsměvem Kubánková, pro kterou je volejbal velkým koníčkem, který jí pomáhá udržovat se v dobré fyzické kondici.
 
Celkové pořadí
Česká republika
Rusko
Německo
Finsko
Holandsko
Rakousko
Francie
Slovensko

Štítky

Policistky zlato volejbal

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: