BMW i3 ve službách Policie ČR

Datum: 07.04.2017 | Autor: kpt. Mgr. Iveta Martínková, redakce PN

V showroomu společnosti Invelt v pražských Stodůlkách se uskutečnilo oficiální předání tří elektromobilů, které poskytla společnost BMW Group ČR do dočasného užívání Policii České republiky. Nové automobily BMW i3 s elektrickým pohonem v policejním provedení si od vedoucí divize BMW i Jany Dvořákové slavnostně převzal policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý, který neskrýval nadšení.

 

 

„Jsem opravdu rád, že policie od společnosti BMW Group dostala možnost tímto způsobem vyzkoušet tato vozidla s alternativním pohonem, která jsou dnes již běžně využívána v zahraničních bezpečnostních sborech. Životní prostředí je potřeba chránit, a pokud se  vozidla s elektrickým pohonem ve službách policie osvědčí, bezpochyby budeme uvažovat o doplnění našeho vozového parku o nové, ekologicky šetrné automobily,“ řekl policejní prezident.

 

 

Konkrétně se jedná o dva elektromobily verze BMW i3 BEV 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a reálným odjezdem až 200 km a jeden hybridní elektromobil BMW i3 REX s dojezdem až 350 km. Všechna tato vozidla disponují bohatou výbavou a veškerým příslušenstvím, jako je nabíjecí kabel, ale i karta Charge Now s bezplatným tarifem. A bezplatná je i samotná zápůjčka vozidel, která je limitována buď uplynutím šesti měsíců, nebo ujetím šesti tisíc kilometrů podle toho, co nastane dříve. Všechny tři elektromobily budou sloužit policistům v Praze, kteří je s ohledem na šetrnost vůči životnímu prostředí využijí zejména v parcích a jiných přírodních oblastech v Praze 6 a 7, jako je například Šárecké údolí, Stromovka, Vrchlického sady a podobně. V případě potřeby ale vozidla poslouží také při velkých bezpečnostních opatření v historickém centru metropole.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: