Zadrženému střelci z Žebětína hrozí až dvacetiletý trest

Datum: 22.06.2015 | Autor: Redakce PN, mjr. Petra Vedrová

Střelba na projíždějící vozy, pokus o jejich násilné zastavení. I tak vypadaly nedávné události, za které hrozí pachateli dlouhý trest...

 

 

Když policisté přijali oznámení, že v brněnském Žebětíně neznámý muž vystřelil na řidiče auta, který projížděl Ostrovačickou ulici, znamenalo to mobilizaci sil a jendotek. Maskovaný muž auto zastavil, přistoupil k okýnku řidiče a vystřelil. Řidič naštěstí duchapřítomně zareagoval, a přestože utrpěl zranění, z místa rychle odjel směrem do Žebětína, kde mu lidé zavolali záchranku a přivolali také policii. Následně jsme zjistili, že maskovaný muž se stejným způsobem snažil zastavit další vozidlo, jehož osádka však po spatření muže se zbrani nezastavila a ujela. O několik desítek minut poté jsme na linku 158 přijali oznámení, že maskovaný mladík přepadl večerku v nedaleké Bystrci, odkud si odnesl peníze a cigarety. Popis útočníka se shodoval s tím, jak maskovaného muže popsal poškozený řidič. Policisté do pátrání po útočníkovi ihned zapojili desítky příslušníků, včetně Speciální pořádkové jednotky či psovodů se psy, kteří pátrali po horké stopě. Ze vzduchu situaci monitoroval vrtulník, pachateli se však podařilo zmizet. V úterý ráno se kriminalistům podařilo ustanovit totožnost podezřelého a pátrání pokračovalo.


 
Policisté vyslechli stovky osob, prověřovali kontakty a styky podezřelého a využili jsme operativně pátrací prostředky, které nám umožňuje trestní řad. Podařilo se nám zjistit, že podezřelý by se měl nacházet na Slovensku. Díky velmi dobře spolupráci se slovenskou policii, Národní centrálou SIRENE Odboru mezinárodní policejní spolupráce, Krajským státním zastupitelstvím v Brně a Městským soudem v Brně, jehož soudce vydal na základě podnětu krajského státního zástupce evropský zatýkací rozkaz, se hledaného podařilo ve čtvrtek v odpoledních hodinách na Slovensku zadržet. Mladík je stíhaný pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu, zločinu loupeže, nebezpečného vyhrožovaní, krádeže a nedovoleného ozbrojování. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na 20 let.


 
Poděkování policie za spolupráci patří i občanům, kteří nebyli lhostejní ke svému okolí a předávali nám řadu podnětů, a také sdělovacím prostředkům a zástupcům místní samosprávy.

Štítky

střelba

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: