Výcvik policistů se náhle změnil v boj o život

Datum: 26.10.2017 | Autor: mjr. Mgr. Andrea Zoulová

Když 4. října ráno jeli pražští policisté nadpraporčík Barbora Bílková, nadpraporčík Petr Pohůnek a nadstrážmistr Jiří Gabzdyl  na školení řidičů IZS v areálu Polygonu Most, zdaleka netušili, jaké drama je nakonec čeká.

 

 

Během výcviku si policisté náhle povšimli nestandardně jedoucího vozidla, jehož řidič měl evidentně zdravotní problémy. S vozem prorazil několik zábran a sjel do vodní nádrže, kde zůstal uvnitř vozidla bezvládně zaklíněn. Kabina vozu se začala pozvolna naplňovat vodou. Zmíněná trojice policistů bez váhání skočila do vody a snažila se otevřít dveře vozu a řidiče vyprostit. To se však nedařilo, proto policisté přistoupili k rozbití okna a vyproštění řidiče s použitím lana. Na břehu pokračovali ostatní účastníci se samotnou resuscitací nehybného muže až do příjezdu přivolaných záchranářů. Těm se podařilo s využitím defibrilátoru obnovit u řidiče základní životní funkce. Do nemocnice ho vzápětí transportoval vrtulník.

 

Statečnost a pohotovost policistů ocenil i ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, brigádní generál Miloš Trojánek, který jim v přítomnosti neužšího vedení pražské policie poděkoval a předal finanční dar.

 

Policisté si dnes také z rukou policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého převzali Medaili za statečnost.

 

„Tito policisté svým pohotovým a obětavým zákrokem zachránili život člověku v nesnázích. Je mi ctí, že jsem je dnes mohl osobně poznat. Všichni tři si zaslouží nejen ocenění, ale i uznání i respekt nás všech“, řekl policejní prezident.“

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
KRRR BRRR Datum: 27.01.2018 Čas: 11:04

NE

avatar
Jindra Habarta Datum: 20.11.2017 Čas: 19:53

Nechci rejpat, ale neměli by toto policisté dělat normálně při jakékoli situaci a nemusí za to být hned ohodnoceni. To je jako kdyby nějaký policista zneškodnil výtržníka a hned peníze, pochvaly, TV ...