Ve vězení se mají lépe jak na studentských kolejích!

Datum: 24.10.2013 | Autor: Michal Voska

A mnohé další dezinformační hlášky najdete na celém internetu. Dokoce koluje srovnávací obrázek, poukazující na bydlení studentů na Strahovských kolejích a ve věznici Pankrác. Co je na tom pravdy nám vysvětlil Mgr. Jiří Dolejší - tiskový mluvčí vazební věznice Praha-Pankrác

Pankrác

Zmínění obrázek, který koluje zejména na sociálních sítích Zdroj:Facebook

 

PN: Pane Dolejší, vysvětlete nám, o jaký blok se jedná a komu je určen

 

Nejedná se o blok, ale o oddělení se zmírněným režimem tzv. OZR, oddělení výkonu vazby, kde je nově zrekonstruováno 27 cel, 1 kulturní místnost a chodba. Celé oddělení je určeno pro 54 obviněných, tj. osob, které nejsou pravomocně odsouzeny. Výkon vazby na tomto oddělení není možný při koluzním typu vazby. Na výše uvedené oddělení budou umisťováni osoby, které jsou ve výkonu vazby poprvé, nekonfliktní, či jinak splňují podmínky nebýt v tzv. celovém uzavřeném systém, tj. neustále v cele. Na nově zrekonstruovaném oddělení je možné se pohybovat i mimo celu. 

 

PN: Kdo se na rekonstrukci podílel?

 

Rekonstrukce zahrnovala bourání konstrukcí, úpravu vnitřních povrchů a svislých konstrukcí, zdravotnickou instalaci, ústřední vytápění, elektromontáže, montáže sdělovací a zabezpečovací techniky, podlahy, dlažby, obklady, nátěry, malby a vnitřní vybavení. 
Mimo prací, které byly zajišťovány dodavatelsky se na celé rekonstrukci podíleli i odsouzení z vazební věznice. Výrobu nábytku do cel zajistila Věznice Jiřice. Výrobu zástěn sociálních zařízení cel, židlí a repasi celových dveří realizoval výrobní provoz vazební věznice - pracoviště KOVO. Výrobu oken, vybavení ubytovny a další dílčí práce zajišťovalo více než 30 odsouzených, kteří na celém projektu odpracovali 7 600 hodin.

 

PN: Z jakých zdrojů byl projekt financován a jaká je kapacita?

 

 Nové prostory (27 cel, 54 míst) bylo možné rekonstruovat z uspořených prostředků po amnestii v roce 2013

 

PN: Děkujeme Vám za odpovědi a osvětlení celé záležitosti

Štítky

věznice Pankrác vazba

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

2.3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
michal zidlicka Datum: 27.12.2014 Čas: 17:30

Tak je na tom něco, studentské koleje jsou na opravdu špatné urovni. Jediné koleje v praze, kde se dá dustojne bydlet jsou na jiznim meste. Podívejte se na fotky, jsou luxusní a nevypadají jako věžení :)) http://www.apartmanstudent.cz/fotogalerie/fotogalerie.html