Upozornění k provozu vozidel s převozními značkami SRN

Datum: 23.07.2014 | Autor: nprap. Bc. Ivana Nguyenová

Čeští občané stále častěji kupují vozidla v zahraničí a na území České republiky (dále jen ČR) jezdí s neplatnými registračními značkami pro jednorázové použití. 

 

 

Čeští občané stále častěji kupují vozidla v zahraničí a na území České republiky (dále jen ČR) jezdí s neplatnými registračními značkami pro jednorázové použití. 

 

Jedná se zejména o případy přesunu vozidel ze SRN do ČR nebo o vozidla tranzitující přes území ČR, kdy tato vozidla mají namontována tzv. převozní tabulky registrační značky se žlutým pruhem s omezenou platností.
K celé věci sdělujeme následující:

 

  • - při použití krátkodobé registrační značky se žlutým pruhem s omezenou platností se nejedná o úřední přihlášení vozidla,
  • - registrační značky jsou vydávány pouze fyzickým osobám, 
  • - krátkodobé registrační značky se žlutým pruhem s omezenou platností, ani k nim vydávaný doklad, nesplňují požadavky Vídeňské úmluvy o silničním provozu z roku 1968,
  • - podle právního pojetí Spolkového ministerstva dopravy a Bavorského státního ministerstva vnitra, stavebnictví a dopravy jsou krátkodobé registrační značky se žlutým pruhem s omezenou platností schválené pouze pro provoz na silnicích v SRN.

Z výše uvedeného vyplývá, že krátkodobé registrační značky se žlutým pruhem s omezenou platností vydávané pro fyzické osoby jsou platné výhradně na území SRN.

 

Řidič, který řídí vozidlo, na kterém je umístěna krátkodobá registrační značka vydávaná pro fyzické osoby se žlutým označením na pravé straně, se dopouští přestupku, za který mu hrozí pokuta ve výši od 5000,- Kč do 10000,- Kč a dále zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel od šesti měsíců do jednoho roku.  V případě nepředložení zelené karty lze uložit pokutu do výše 20 000 Kč nebo zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel až na dobu jednoho roku a dále pokutu do výše 500,- Kč za nepředložení při provozu vozidla doklady o pojištění odpovědnosti.

 

Vyjádření je oficiálním vyjádřením PČR viz: http://www.policie.cz/clanek/upozorneni-k-provozu-vozidel-s-prevoznimi-znackami-srn.aspx případné dotazy směřujte prosím na nprap. Bc. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí
Policejní prezidium ČR epodatelna.policie@pcr.cz

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

2 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

12
avatar
lukas str. Datum: 23.07.2014 Čas: 12:40

jste jen buzerujici buzny. jdete do prdele. jeste k vsemu tu v clanku lzete.....:-)

 

Vážený pane, děkujeme za Váš příspěvek. Nemusíte více dodávat, Váš styl vyjadřování hovoří za vše...

 

Redakce PN

12