Udělení medaile policistovi Útvaru rychlého nasazení

Datum: 20.12.2013 | Autor: TZ PČR, pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej, redakční úprava: Michal Misík

Ředitel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) plk. Mgr. et Bc. Milan Komárek udělil ve středu 18. prosince 2013 medaili ÚOKFK policistovi Úvaru rychlého nasazení. 
 

V úterý 10. prosince 2013 prováděli kriminalisté ÚOKFK úkony trestního řízení ve věci prověřování podezření ze spáchání  „korupční“ trestné činnosti. Na základě soudem vydaného příkazu hodlali v nejmenované obci Středočeského kraje provést domovní prohlídku rodinného domu. Při vstupu do objektu došlo ze strany domácí osoby k použití střelné zbraně vůči zasahujícímu policistovi Útvaru rychlého nasazení, který na místě plnil úkoly pro ÚOKFK. Po zasažení kulkou nebyl policista v ohrožení života, nicméně k fatálnímu následku nakonec nedošlo jen souhrou šťastných náhod.
 


                                       Ředitel ÚOKFK plk. Milan Komárek policistovi Útvaru rychlého nasazení poděkoval za jeho přístup ke službě a především ocenil, že při ochraně zájmů České republiky neváhal nasadit vlastní život. Rovněž poděkoval řediteli Útvaru rychlého nasazení plk. JUDr. Liboru Lochmanovi za dosavadní spolupráci s ÚOKFK.

foto: policie.cz
 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3.7 / 10

Související články