Tipy z portfolia značek Leatherman, Ledlenser, Goal Zero, Wiley X a LifeSaver

Datum: 17.03.2023 | Autor: MORIS DISTRIBUTION

Náš partner MORIS DISTRIBUTION nás oslovil s průřezem produktů, které pomohou užít si letní - zejména campingovou - sezónu opravdu naplno. Dle nás se jedná o zajímavý průřez produktů.

 

LEATHERMAN

Originální americké multitooly se zárukou 25 let jsou doslova dílnou do kapsy. Mějte vždy po ruce kvalitní nářadí ze špičkových materiálů. Ať už jedete do kempu, na rodinný výlet či náročnou expedici.

 

LEATHERMAN SIGNAL

Outdoorový specialista s křesadlem, signální píšťalkou a dalšími 17 nástroji. Různé barevné varianty.

doporučená cena: 4490,-Kč

Dostat se do situace, kdy jde doslova o život, není nic složitého. Stačí zabloudit v lese, ztratit se kdekoli v přírodě. V tu chvíli budete rádi za jakoukoli pomoc. Leatherman SIGNAL jich přináší rovnou devatenáct. Mezi devatenáct nástrojů nového outdoorového speciálu SIGNAL, které vám pomohou nejen ve chvíli nouze, patří křesadlo s diamantovým škrtátkem, s jehož pomocí si velmi snadno rozděláte oheň, signální píšťalka pro komunikaci s okolím, karabina na zavěšení, ale také nůž s kombinovanou čepelí, kladivo, šídlo, sada otvíráků a šroubováků a samozřejmě tradiční multifunkční kleště. V atraktivním těle se skrývá možná záchrana vašeho života, se kterou by vás nemělo už nic překvapit.

 

PARAMETRY

Hmotnost: 212.6 g

Délka zavřeného nástroje: 11.43 cm

Délka čepele: 6.93 cm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEATHERMAN FREE T4

12 praktických nástrojů do každé kapsy nebo batohu. Unikátní magnetické pojistky a různé barevné varianty.

doporučená cena: 2490,-Kč

Velká věc v malém balení. I tak by se dal nazvat revoluční multitool T4 z nové řady FREE, který byl navržen s ohledem na každodenní, rychlé a bezpečné řešení všech vašich problémů. Patří mezi nejuniverzálnější nástroje vůbec, a kromě kompaktních rozměrů zaručujících maximální pohodlí se může opřít o proslulou portlandskou kvalitu, která stojí za těmi nejlepšími multitooly světa. Jedním z nich je nyní i Leatherman FREE T4.

Ergonomický design umožňuje každý nástroj bezproblémově otevřít i zavřít. Textura rukojeti napomáhá pohodlnějšímu úchopu. Haptická zpětná vazba vám dá jistotu, že nástroje jsou bezpečně uzamčeny na svém místě. Všechny nástroje se otevírají rychlým a pohodlným stiskem palce.

Magnetická architektura pojistek napomáhá snadnému a plynulému otevírání, které minimalizuje tření a tím i celkové opotřebení všech nástrojů. Tento revoluční systém vám navíc rychlým přístupem k nástrojům umožní pracovat s patřičnou rychlostí a spolehlivostí po dlouhá léta.

Rychlý přístup ke všem nástrojům z vnější strany multitoolu umožňuje otevírat nástroje jednou rukou. Už žádné zničené ruce! Zamykání a odemykání nástrojů je díky nově navrženým magnetickým zámkům zcela bezpečné. Můžete tak bez obav sledovat váš aktuální úkol a nikoli nástroj samotný.

 

PARAMETRY

Délka čepele 5.6 cm

Délka zavřeného nástroje 9.3 cm

Hmotnost 121.9 g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEATHERMAN WINGMAN

Jeden z nejprodávanějších multitoolů od Leathermanu. 14 základních nástrojů v elegantním těle.

doporučená cena:

2090,-Kč

Můžete se spolehnout

Leatherman WINGMAN je už podle názvu parťák, který Vám pomůže vždy, když si nevíte rady. V lehkém (bez mála dvousetgramovém) a elegantním těle z nerezové oceli skrývá Wingman 14 praktických nástrojů, přičemž nůž s kombinovanou čepelí i vysoce funkční nůžky na vnější straně nástroje otevřete pohodlně palcem jedné ruky. Kombinovaný otvírák na láhve a na konzervy obsahuje také odstraňovač kabelové izolace. Samozřejmostí, jako u drtivé většiny multitoolů Leatherman, jsou multifunkční kleště (kombinačky i štípačky) s pružinovým mechanizmem a tři šroubováky (křížový, plochý a malý). Komplexní sadu nářadí uzavírá pilník na kov, dřevo i nehty a univerzální řezák na balíky či krabice. Wingman je jednoduchý, ale velice výkonný parťák, na kterého se můžete kdykoli spolehnout.

 

PARAMETRY

Délka čepele: 6.6 cm

Délka zavřeného nástroje: 9.7 cm

Hmotnost: 198.4 g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEDLENSER

Špičkové německé svítilny se záruku sedm let se stanou vašimi nepostradatelnými společníky v přírodě, v kempu, ale i v domácnosti. Unikátní technologie učiní z pouhého svícení opravdový zážitek.

 

 

LEDLENSER  MH5

Univerzální čelovka pro každou příležitost: do kempu i na chalupu. Odolná a výkonná, s červeným světlem. Různé barevné varianty.

doporučená cena: 1390,-Kč

Kompaktní dobíjecí čelovka s výkonem až 400 lm a dosvitem na vzdálenost 180 m je vybavená nově magnetickým dobíjením a červeným světlem. Zároveň je možné akumulátor zcela nahradit tužkovými bateriemi a být tak vždy vybaven dostatkem energie. Díky inovativnímu systému uchycení přeměníte čelovku jen několika jednoduchými pohyby na multifunkční ruční svítilnu. Tu si můžete pomocí klipu bezpečně připnout na oblečení, na opasek či na batoh.
Patentované technologie Ledlesner, jako je Advanced Focus System, Rapid Focus či Smart Light Technology, vám zaručí tu nejvyšší kvalitu osvětlení."


PARAMETRY
 
Dosah světla: 180/40 m
Světelný tok: 400/20 lm
Doba svícení: 4/35 h

OSTATNÍ
Hmotnost: 94 g
Baterie: 1x 14500 Li-ion
Dobíjení: Ano
LED: 1 x High Power LED, červené světlo
Certifikát odolnosti : IP54
Kapacita baterie: 2.77 Wh

 

 

LEDLENSER H19R SIGNATURE

Ultimátní čelovka se dvěma samostatými reflektory, výkonem až 4000 lm a s dálkovým ovládáním přes aplikaci a náramek.

doporučená cena: 7990,-Kč

Čelovka LEDLENSER H19R SIGNATURE je kompaktní dobíjecí svítilna s intuitivním ovládáním vhodná i do těch nejnáročnějších podmínek. Nabízí dva samostatné reflektory s maximálním výkonem až 4000 lm! Díky nim navolíte ideální kombinaci bodového a prostorového osvětlení.  Svítilna je vybavena technologií plynulého stmívání a také červeným světlem. Nová technologie čočky Multi-Core Optics distribuuje světlo rovnoměrně a bez ztrát. Svítilnu lze ovládat pomocí aplikace přes Bluetooth. Součástí balení je také náramkový dálkový ovladač.

Dá se zcela jednoduše vyjmout a oddělit od čelenky. Nový standardizovaný Ledlenser Connector umožňuje svítilnu přichytit na různá příslušenství (držáky, stativy) Ledlenser, která jsou součástí balení.

Díky inovativní technologii FLEX SEALING TECHNOLOGY je svítilna odolná podle indexu IP68, tudíž je odolná proti prachu i ponoření do vody.

Svítilnu lze dobíjet pomocí nabíječky s odolným magnetickým konektorem.

Svítilna je vybavena transportním zámkem, indikátorem baterie, technologií Flicker Free zamezující mihotání světla, paměťovou funkcí a technologií back-up light, která při vybití baterie na 25 % přepne svítilnu do úsporného módu pro co nejdelší výdrž.

 Vztahuje se na ni prodloužená sedmiletá záruka. 

Obsah balení: dobíjecí baterie, bluetooth náramkový ovladač, prodlužovací kabel, upevňovací klipy, adaptér GoPro, upevňovací sada na helmu, popruhy se suchým zipem, MTB držák na světlo, magnetický dobíjecí kabel+ adaptér, konektor ke stativu

PARAMETRY

Světelný tok: 4000/1800/800/200 lm

Dosah světla: 330/250/150/80 m

Doba svícení: 3,5/7/20 h

OSTATNÍ

Hmotnost: 374 g

Kapacita baterie: 4800 mAh

Certifikát odolnosti: IP68

Aplikaci Ledlenser Connect pro ovládání čelovky naleznete na Apple store nebo Google play.

Teplota světla: 6000-7500 K

Test pádu z výšky: 1.5 m

 

LEDLENSER ML6 WL CONNECT

Neoslňující lucerna s teplým bílým světlem, červeným světlem, powerbankou, magnetickým stojanem a dálkovým ovládáním.

doporučená cena: 2690,-Kč

Praktická lucerna LEDLENSER ML6 Connect WL je vybavena nejmodernějšími technologiemi včetně dálkového ovládání. Technologie Micro Prism zajišťuje distribuci rovnoměrného a neoslňujícího světla o výkonu až 750 lm ve čtyřech různých módech (+ plynulé stmívání) a dobu svícení až 180 hodin. Zkratka WL značí Warm Light, neboli teplé světlo v rozmezí 2500 až 3000 K. K dispozici je ale také světlo červené, které neláká hmyz a je vhodné pro decentní osvětlení.

Lucernu lze ovládat pomocí Bluetooth náramkového dálkového ovládání, které je součástí balení, nebo pomocí aplikace Ledlesner Connect v chytrém telefonu, rovněž přes Bluetooth. Díky tomu lze svítilnu nejen ovládat na dálku, ale také pomocí Smart Light Technology velmi přesně nastavit dle požadavků uživatele.

Svítilna je vybavena magnetickým dobíjecím systémem a sama může sloužit jako powerbanka s kapacitou 3000 mAh.

Integrovaný hák a magnet umožňuje svítilnu efektivně umístit či zavěsit.

Dále je lucerna vybavena transportním zámkem a paměťovou funkcí.

Na svítilnu se vztahuje prodloužená záruka 7 let.

PARAMETRY

Světelný tok: 750/ 550/ 100/ 5 lm

Doba svícení: 3,5/12/180 hod

OSTATNÍ

Délka: 178 mm

Průměr: 45 mm

Hmotnost 260 g

Certifikát odolnosti: IP66

Světelné režimy: Blink, Low Power, Boost, Power, Pulse, S.O.S., Strobe, Stmívání

 

 

 

 

 

GOAL ZERO

Solární panely, powerbanky, powerpacky a svítidla GOAL ZERO tvoří špičkový systém pro získání, uchování a využití solární energie. Získáte tak energii pro chvíle, kdy ji opravdu potřebujete. Ať už jste kdekoli.

 

SHERPA 10AC

Chytrá powerbanka s kapacitou 94,72 Wh a s výstupem pro 220V; kompatibilní se solár. panelem Nomad 20. Smí do letadla! Vaše zásuvka na cestách.

doporučená cena: 8990,-Kč

Všestranná powerbanka s kapacitou až 25600 mAh toho umí zase o mnoho víc než její předchůdci. Nezastaví ji ani nutnost bezdrátového nabíjení, potřeba vysokorychlostního přenosu (až 60 W) a ve svém těle má celou řadu portů pro nabíjení mobilů, tabletů, foťáků a díky integrované zásuvce i čehokoliv dalšího, co vás napadne. Interaktivní OLED displej s indikátorem baterie i přesného času výdrže vás nikdy nenechá na pochybách, kolik toho ještě budete schopni nabít.

Pokud jde o nabíjení samotné powerbanky, je natolik flexibilní, že nabízí tři možnosti – můžete nabíjet z USB zdroje, z 12 V autoadaptéru, nebo, jak už je u Goal Zero zvykem, přímo ze slunce za pomoci kompatibilního solárního panelu, z něhož lze Sherpu nabít do plných i za pouhých 7,5 hodin.

Sherpa 100AC by navíc měla být za každých okolností povolena k letecké přepravě, a tak ji s sebou můžete vzít kamkoliv, kde se vám bude hodit.

 

K powerbance sherpa 100 AC je možné dokoupit outdoorový neoprenový obal

PARAMETRY

Rozměry: 19,0 x 2,54 x 14,4 cm

Hmotnost: 907 g

Kapacita: 3,7 V / 25600 mAh

Baterie: Li-ion NMC

Bezdrátové nabíjení: Ano

 

 

 

 

 

 

NOMAD 20

Skládací monokrystalický solární panel dokáže Sherpu 100AC nabít za 7,5 hodiny. Možné řetězit, hmotnost 1,03 kg.

Doporučená cena: 5490,-Kč

Nomad 20 je lehký a přenosný solární panel určený především pro dobíjení drobné elektroniky na cestách, výpravách, expedicích a všude tam, kde je obtížný přístup ke zdroji elektřiny. Panel lze připevnit na batoh a dobíjet powerbanku za chůze. Optimální je ale nastavit panely kolmo ke slunci pomocí polohovatelného stojánku. Monokrystalický panel zvládne nabíjet elektroniku přímo ze slunce. Doporučujeme ale nabíjet nejprve powerbanku Goal Zero (není součástí balení) a následně až elektroniku z powerbanky. Díky 8 mm napájecímu kabelu lze panelNomad 20 (a vyšší) řetězit (doporučujeme max. 4 zřetězené panely). Je vybaven technologií autorestart, která obnoví nabíjení v případě odpojení kvůli nedostatečnému slunečnímu svitu. Panel je vysoce odolný proti vodě, sněhu i mechanickému poškození.

PARAMETRY

Rozměry: 

složený: 29.2 x 19 x 3.2 cm
rozložený: 29.2 x 55.3 x 1.9 cm

Hmotnost: 1.03 kg

Výkon: 18-22 V / 20 W

Výstupy:

USB port: 5 V, až 2,1A (10,5 W max)
8 mm: 14 - 22V, až 1.3A (20W max)

Typ panelu: Monokrystal

Řetězení: Ano

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIGHTHOU SE 600

Stmívatelná lucerna s výkonem až 600 lm a se zabudovanou powerbankou pro dobíjení drobné elektroniky. Lze dobíjet kličkou. 

Doporučená cena: 2290,-Kč

Vylepšili jsme naši nejprodávanější lucernu, aby poskytovala svítivost 600 lumenů  nastavitelného světla. Lighthouse 600, který je vybaven jedinečnými funkcemi, se přizpůsobí každé situaci; ideální pro kempování, venkovní akce nebo nouzové použití. Lighthouse je vybaven interní lithiovou baterií a funguje jako powerbanka pro nabíjení telefonů a malých zařízení USB. Zabudované dynamo s kličkou umožňuje nabíjet svítilnu vlastní silou. 

PARAMETRY

Rozměry: 11.4 x 12.7 x 16.5 cm

Hmotnost: 498 g

Světelný tok: 600 lm

LED: 

2x 3W teplé světlo
teplota světla: 3,500 k
červené výstražně světlo

Kapacita baterie: 18,7 Wh (3,6V, 5200 mAh)

 

 

 

WILEY X

Polarizační a balisticky testované brýle Wiley X jsou prakticky nezničitelné, ale zároveň také elegantní a stylové. Unikátní technologie CAPTIVATE pak zvyšuje kontrast a ještě prohlubuje vnímání barev.

 

CONTEND CAPTIVATE

Brýle pro lepší zrak i v těch nejextrémnějších podmínkách.  Čočky jsou z extrémně odolného polykarbonátu. Filtrují odlesky a škodlivé záření, technologie CAPTIVATE zlepšuje kontrast a vnímání barev.

Doporučená cena: 4990,-Kč

Brýle Wiley X CAPTIVATE jsou navrženy tak, aby dokázaly ochránit zrak a zlepšit viditelnost i v těch nejextrémnějších podmínkách. Technologie i materiály těchto unikátních brýlí odpovídají nejpřísnějším bezpečnostním certifikátům podle Amerického národního standardizačního úřadu ANSI. Přesto zůstávají pohodlným a trendy doplňkem.

Moderní technologie CAPTIVATE ještě více zdokonaluje ostrost vidění a vnímání barev. Lidské oko totiž není schopné rozlišit celé barevné spektrum. Jednotlivé barvy se prolínají a tyto barevné přechody (zejména mezi modrou, zelenou a červenou) způsobují problémy s ostrostí vidění. Čočky CAPTIVATE dokáží tyto přechody oddělit a zvýšit tak kontrast a ostrost detailu.

Polarizační čočky CAPTIVATE Blue Mirror eliminují oslňující odrazy světla. Vhodné zejména pro rybolov na moři a velkých vodních plochách.

Světelná propustnost je 12 %.

 

PARAMETRY

Šířka brýlové čočky 62 mm
Délka stranice130 mm
Šířka nosníku 17 mm

 

MYSTIQUE CAPTIVATE

Elegantní unisex brýle s extrémní odolností. Technologie CAPTIVATE zvyšuje kontrast a vnímání barev. Polarizační filtr eliminuje oslňující odrazy světla. Dokonalá a stylová ochrana pro vaše oči.

Doporučená cena: 4990,-Kč

 

Stylové unisex brýle vhodné pro volný čas, ale i pro sport a outdoorové aktivity, včetně střelby.

Anatomické tvarování brýlí do tvaru písmena U chrání dokonale zrak ze všech směrů před větrem, znečištěním i škodlivým zářením.

Brýle splňují přísné bezpečnostní normy podle Amerického národního standardizačního úřadu ANSI.

Čočky ještě více zvyšují kontrast a poskytují skutečný barevný zážitek. Skvělé pro outdoorové aktivity za jasných dnů.
Navrženo pro:

  • Jasné a měnící se světlo
  • Aktivity s kontrastní krajinou, zvýraznění žluté a zelené, jako turistika či golf
  • Vodní aktivity
  • Každodenní outdoorové aktivity

Světelná propustnost: 15 %

 

 

LIFESAVER

Britská přenosná zařízení na filtraci a čištění vody na principu ruční pumpy. Odfiltrují z přírodního zdroje vody 99,99 % všech bakterií i virů. Pít tak můžete bez obav vodu z řek, jezer nebo i louží. 

 

LIFESAVER LIBERTY

Filtrační láhev o objemu 400ml odstraní z vody baktertie i viry. Přefiltruje 1,2 l vody za minutu, celkem až 2000 litrů. Součástí balení je uhlíkový filtr pro lepší chuť a aroma vody a hadice pro  snadnější odběr vody ze zdroje.

Doporučená cena: 3690,-Kč

 

Filtrační a čistící láhev na vodu. V případě odříznutí od spolehlivého zdroje čisté vody vám láhev LifeSaver Liberty zajistí přísun tekutin z přírodních zdrojů, jako jsou řeky, rybníky, jezera a další. Filtrační membrána dokáže odstranit z vody bakterie i viry. Díky filtrům LifeSaver budete mít dostatek tekutin i v těch nejnáročnějších prostředích. Ať už jste na výletě v kempu, nebo čelíte přírodní či humanitární katastrofě. Ideální pro camping, cestování, turistiku nebo jakoukoli outdoorovou aktivitu, kdy potřebujete cestovat s dostatkem tekutin, přesto nalehko

Filtr funguje na principu tlakové nádoby s ruční pumpou. Součástí balení je také 1,5 m dlouhá hadice pro nasávání vody přímo z přírodního zdroje (řeka, jezero apod.) To umožňuje snadnější přístup k vodě bez nutnosti namáčet ruce, možnost filtrace větších objemů vody najednou do dalších připravených nádob. Filtr je možné našroubovat přímo na většinu standardizovaných láhví se širokým hrdlem (CamelBak apod) a dokáže přefiltrovat až 2000 litrů vody rychlostí cca 1,2 l / min.

Obsah balení: vyměnitelnou filtrační kazetu, dále vyměnitelný filtr s aktivním uhlím pro odstranění zápachu a pachuti z vody.
 

Filtrační kapacita: bakterie Log 6 (99,9999%), viry Log 4 (99,99%) a mikroorganismy Log 3 (99,9%)
 

Failsafe – technologie automatického vypnutí systému v případ nutnosti vyměnit filtrační kazetu. Snadné a intuitivní ovládání: Naplnit, přefiltrovat, napít se!
Bez nutnosti měření, bez dlouhého čekání, bez chemie a nepříjemných pachutí a zápachu.

  • Vyrobeno ve Velké Británii.
  • Materiály ani odpadní voda neobsahují BPA ani BPS.
  • Obsah láhve 400 ml

 

 

LIFESAV ER KANYSTR 20K

Kanystr s filtrem na bázi ruční pumpy odstraní z vody viry a baterie. Uzpůsobený k připevnění na auto nebo karavan. Objem 18,5 litru. Přefiltruje až 20000 litrů vody. Obsahuje uhlíkový filtr pro lepší chuť  vody. Možné dokoupit sprchovací nástavec.

Doporučená cena:  8490,-Kč

 

Robustní přenosný filtr a čistič na vodu schopný filtrovat 20 000 litrů vody, ze které okamžitě odstraní viry a bakterie. Kanystr pojme až 18,5 litru najednou. Ideální pro větší skupinu lidí pohybující se mimo civilizaci, např. na expedicích. Kompatibilní s řadovými stojany na kanystry na autech. Také skvělý zdroj pitné vody pro celou domácnost v případu nouze.

Testováno dle nejpřísnějších norem.

Filtrační kapacita:  bakterie Log 6 (99,9999%), viry Log 4 (99,99%) a mikroorganismy Log 3 (99,9%)
Failsafe – technologie automatického vypnutí systému v případ nutnosti vyměnit filtrační kazetu. Snadné a intuitivní ovládání: Naplnit, přefiltrovat, napít se!
Bez nutnosti měření, bez dlouhého čekání, bez chemie a nepříjemných pachutí a zápachu.
Robustní plášť do velmi náročného prostředí.
Vyrobeno ve Velké Británii.
Materiály ani odpadní voda neobsahují BPA ani BPS.

 

Balení obsahuje:

  • Kanystr LifeSaver Jerrycane 20000UF
  • Plastové víčko (pro čištění filtrační kazety)
  • Samostatný filtr s aktivním uhlím

 

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: