Taktické využití svítilny při držení zbraně

Datum: 19.02.2015 | Autor: Michal Krejčík

Pokud se dostanete do situace, kdy musíte tasit zbraň a navíc jste v temném prostoru (místnosti...), je baterka výborným pomocníkem. Při jejím správném použití je možné pachatele oslepit a získat tak značnou převahu. Ted Griffith z LAPD vám na následujících snímcích ukáže možné použití a držení baterky. Pro mnohé z vás to nebude žádná novinka, ale někteří to jistě ocení...

 

Baterku využijeme k přísvitu, nesvítíme tak přímo před sebe, ale do stropu...

 

Střílející ruka jako oporu využívá ruku s baterkou. Efektivní a hojně využívané...

 

Klasické použití. Pokud ruka s baterkou není přímo spojena se střílející rukou, nedosáhnete takové efektivity a navíc, jedna ruka nemusí vědět co dělá ta ,,druhá" v praxi - jinam míříte, jinam svítíte

 

Velice efektivní, baterka míří tam, kam zpraň

 

Další možný způsob, který ovšem nepatří k nejpohodlnějším a hrozí i možné vyklouznutí baterky

 

Na snímcích bylo několik základních použití baterky, každý si můžete udělat vlastní obrázek a rozhodně doporučujeme si toto vyzkoušet ,,nanečisto."

 

Zdroj fotografií: PoliceMag.com

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
SEK Datum: 04.01.2016 Čas: 23:18

Protože odborníci na použití zbraně u PP ČR byli myslivci tak automaticky převzaly použití noktovizoru a světle na zbrani z norem pro myslivost bez uvažování důsledků při policejní střelbě. U myslivosti je tato norma korektní v tom, že dá zvěři vnoci kdy schání převážně potravu větší šanci na přežití. Policistovi to vytváří překážku jednak v identifikaci cíle, vedení přesné a rychlé střelby pokud by k tomu za takových podmínek byl veden ve výcviku. To ohrožuje bezpečnost nezůčastněných osob při policejním zákroku a bohužel případný exces pak jde za zakročujícím policistou. To je však chybný postup při vyšetřování, neboť Zákon o služebním poměru §45 odstavec 2 dává jednoznačnou odpovědnost na velitele. Je zajímavé že tento zákon nebyl dosud při excesech policistů uplatněn GIBS je to neznalost zákona či jiný důvod?

avatar
Josef Dvořák Datum: 03.07.2015 Čas: 11:21

Ještě před nedávnou dobou měla policie ČR zakázáno ze zákona používat na zbrani upevněné světlo či noktovizní techniku. Je samozřejmé, že pro úspěšný zákrok potřebuje vidět, aby mohla provést zákrok proti pachateli a nestříleli například proti sobě jako v Halámkách a pod. Ještě dnes není každý policista vybaven dostatečně výkonnou svítilnou, někteří si je pořizují z vlastních zdrojů. Metody ukazované jak používat svítilnu se zbraní jsou již v současné době poněkud zastaralé a takto nelze dosahovat optimálních střeleckých výsledků zejména u střelců s minimálním jako výcvikem. Ještě dnes se najde celá řada policistů, kteří si nevyzkoušeli střelbu ze zbraně za snížených světelných podmínek. Pokud má policie na zbrani rail picatinny, měl by být každý vybaven světlem , které je na toto rozhraní uzpůsobeno.S takto vybavenou zbraní a příslušným výcvikem pak policista může efektivně zakročit se zbraní. Bez světla vás klidně pošlou do noční služby, s nefunkčním světlem u auta si to nikdo nedovolí. Jak podivné.