Systém detekce obličejů - vyjádření k reportáži na Seznam.cz

Datum: 29.05.2018 | Autor: kpt. Ivana Nguyenová

Dnešního dne byl zveřejněn článek na portálu Seznam.cz s názvem „Na letišti Ruzyni je místnost, která už dávno neměla být prázdná. Policie o ní odmítá mluvit.“ Obsahem článku je tvrzení, že systém je nefunkční, nepoužívá se a operační středisko není realizováno.

 

Systém detekce, ilustrační foto - zdroj: Wikipedia

 

Tímto sdělujeme, že prostory na záběrech v příslušné reportáži, jsou prostory, kde se bude realizovat nové moderní dohledové pracoviště. Toto pracoviště se buduje z navazujícího projektu a termín jeho dokončení je stanoven do konce roku 2020. Pro vyhodnocování detekce obličejů je v současné době k dispozici dočasné dohledové pracoviště v jiných prostorech letiště. Uveřejněné informace tedy nejsou pravdivé.

 

Stále platí, že veškerá dílčí opatření projektu zvyšujícího bezpečnost letiště jsou v provozu. Jak jsme ale avizovali na konci ledna tohoto roku při představení celkového projektu, konkrétně detekce obličejů je v pilotním režimu. To znamená, že nyní ještě stále probíhá testovací období, ve kterém se nastavují veškeré parametry.

 

Bližší informace k jednotlivým funkcím systému detekce obličejů nemůžeme z taktických důvodů sdělit, neboť by tím mohla být snížena efektivita nastavených opatření a ve svém důsledku ohrožena bezpečnost letiště a účel celého projektu by tak nebyl naplněn.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: