Stevard detektivem

Datum: 29.07.2016 | Autor: Redakce PN, mjr. Mgr. Gabriela Holčáková

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 24leté ženy a 24letého muže pro trestný čin krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ke krádeži zhruba půl milionu došlo ve vlaku na trase z Pardubic do Zábřehu na Moravě dne 25. 7. 2016 v posledních hodinách dne.

 Poškozený měl neplánovaně a překotně vystoupit z vlaku v Pardubicích. Původně měl ale 27letý muž cestovat dál, nicméně pro nutnost vyřízení telefonátu vystoupil. Vzal sebou však pouze jedno zavazadlo a příruční tašku zapomněl ve vlaku. V zavazadle byly uloženy nejen doklady, platební karty a další věci, ale zejména nemalá finanční částka přesahující 500 000 korun (částka v cizí měně). Celková škoda na majetku pak byla specifikována v částce zhruba 550 000 korun.

 

A právě peněz se měli zmocnit dva další cestující, muž a žena. Taška pak měla zůstat ve vlaku. Když si poškozený uvědomil, že zavazadlo ve vlaku zapomněl, vrátil se, ale vlak už v místě nebyl. Stevard si všiml skutečnosti, že z vlaku vystoupil v Pardubicích muž, ačkoliv tam žádný cestující původně vystoupit neměl. Když přišel uklidit jeho místo, všiml si sic zavazadla, ale byl zpraven o tom, že zavazadlo je majetkem cestujících ve vlaku.

 

Všímavému stevardu neunikla ani další skutečnost. Muž a žena, ačkoliv původně žádali zajištění taxi z Ostravy, svůj úmysl nato změnili a vystoupili už v Zábřehu na Moravě. Na místě, kde původně cestovaly zmíněné tři osoby, našel stevard sice zavazadlo, ale už bez značného finančního obnosu. A tak svědek (stevard) začal pátrat na sociálních sítích. Zjistit tak měl i klíčovou informaci k identitě jednoho z podezřelých. Po oznámení započali po podezřelých pátrat policisté. Oba byli zadrženi v Ostravě následný den. Kriminalisté zajistili téměř celou odcizenou částku (nyní již vrácena majiteli).

 

Podezřelí se k činu doznali, finance si rozdělili. Obviněným nyní hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

 

 

 

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: