Sprejerství je trestný čin

Datum: 12.02.2014 | Autor: Por. Mgr. Vendulka Marečková

Policisté z Uhlířských Janovic a ze Zruče nad Sázavou přijali oznámení a okamžitě zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci.

 

Výtvor sprejera... zdroj: PČR

 

Dosud neznámý pachatel v uplynulých dnech v Uhlířských Janovicích v místním parku „Tyršovy sady“ posprejoval informační mapu, dále na odpočinkové ploše pomaloval kmeny tří vzrostlých stromů, dřevěný sedák lavičky s odpadkovým košem, dřevěnou sochu sovy a zeď u domu vedle parku. Svými výtvory „umělec“ způsobil škodu v celkové výši osm tisíc korun.


Zřejmě v noci na 11. února 2014 řádil ve Zruči nad Sázavou dosud neznámý sprejer. Ten pomaloval vchod do prodejny, boční část budovy hotelu a dřevěné obložení sloupu v jeho zadní části v ulici Mírová. Celkem namaloval šest nápisů černé a stříbrné barvy. Způsobená škoda v tomto případě vznikla ve výši 10 tisíc korun. 

 

Policisté z Kutnohorska mají od začátku roku nahlášeny do dnešního dne celkem tři případy nelegálně posprejovaných stěn, kontejnerů, věcí a stromů. Vyšetřovatelé vyhodnocují i několik let staré malůvky, které pak případné podezřelé můžou usvědčit i z více činů.

Sprejerova inteligence byla do nebe volající... Zdroj:PČR


V roce 2013 bylo nahlášeno 14 případů, z toho ve čtyřech případech stanul pachatel před soudem. V roce 2012 bylo nahlášeno 12 případů, z toho bylo objasněno 7 případů. 


Věk pachatelů, kteří se věnují sprejerství, se převážně pohybuje od 17 let do 24 let.


Sprejerství je již od začátku trestný čin, a to bez ohledu na výši způsobené škody. 


Pachatelům za takové jednání hrozí mimo pokuty i rok vězení.

Pomozte odhalit sprejery

Policisté v této souvislosti žádají o pomoc. Pokud by občané mohli poskytnout jakoukoli informaci vedoucí k dopadení těchto pachatelů, nechť se obrátí na bezplatnou telefonní linku 158.

Štítky

sprej sprejeři Sprejerství trestný čin

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: