Spolupráce s agenturou FRONTEX

Datum: 22.12.2016 | Autor: kpt. Bc. Petr Habenicht

Ve dnech 20. – 21. prosince 2016 v Praze, předal pan policejní prezident genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý a pan první náměstek policejního prezidenta brig. gen. Mgr. Martin Vondrášek ocenění 81 policistům, kteří se v roce 2016 aktivně zúčastnili společných operací agentury FRONTEX.

 

 

Někteří z policistů se operací agentury FRONTEX účastnili v letošním roce opakovaně. Celkem bylo v roce 2016 realizováno 157 individuálních vyslání na všechny 3 druhy vnějších hranic EU (pozemní, vzdušné i mořské). Naši policisté působili v rámci uvedených operací v celkem 8 zemích EU (Itálie, Řecko, Maďarsko, Polsko, Německo, Španělsko, Francie a Bulharsko). Pan policejní prezident všem zúčastněným za jejich záslužnou práci poděkoval a vyjádřil plnou podporu vedení PČR.

Dále pak ocenil zvýšenou aktivitu České republiky směrem k agentuře FRONTEX (pozn. v porovnání s rokem 2015 došlo v roce 2016 k trojnásobnému nárůstu) a její celkové 10. místo mezi všemi členskými státy EU ohledně příspěvků do operací agentury FRONTEX v roce 2016. Plnou podporu vysílání do operativních aktivit agentury FRONTEX vyjádřil i pan první náměstek policejního prezidenta, který zastupuje Českou republiku v řídícím orgánu agentury, kterým je její správní rada.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

2.1 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Hanta Datum: 14.01.2017 Čas: 14:14

Tzn. že PČR je ještě hrdá na to, že spolupracuje s tou zločineckou organizací Frontex, co sem vozí nelegální migranty? To se tedy PČR dopouští trestného činu podporování nelegálních migrantů ... Přesně, jak píše Noname, svět je naruby ...

avatar
Noname Datum: 23.12.2016 Čas: 12:42

Chápu to správně? Agentura Frontex je cestovka, která mimo jiné dbá na to, aby se maximum uprchlíků(taky kriminálníků a teroristů) cestujících po moři v klidu a bezpečí dostalo do Evropy. A my za spolupráci s touhle pofidérní organizací ještě lidi chválíme a odměňujeme? Svět je na ruby.