Špionážní technika, odposlech a boj s pašováním

Datum: 10.03.2017 | Autor: SpyShop - komerční sdělení

Nelze jasně definovat, co to je bezpečnost, o níž se každý den starají bezpečnostní složky - mnoho bezpečnostních aspektů vyžaduje různorodou, pokročilou techniku té nejvyšší kategorie jakou je špionážní technika, kterou Vám dnes ukáže SpyShop24.cz.

 

Efektivní ochrana důvěrných informací by neexistovala bez techniky proti odposlouchávání, získávání citlivých dat v trestních věcech by bylo komplikovanější bez miniaturizovaných technologií pro skryté získávání informací a ochrana veřejného a soukromého prostoru by byla bez speciálních detektorů kovů více stresující. Podívejme se, jaká profesionální zařízení dnes mohou bezpečnostní složky používat, aby efektivně chránily společnost.

 

Diktafon pro speciální úkoly pro náročné profesionály

 

Profesionálové jak z detektivního odvětví a oboru ochrany majetku, tak i bezpečnostní složky, potřebují pro vedení diskrétní a efektivní činnosti techniku, která nenápadně získá např. nezpochybnitelné důkazy v trestních záležitostech.

 

Bezpečnostní složky např. spoléhají na skryté diktafony, které zaznamenávají nahrávky ve vysoké kvalitě v reálném čase, ale umožňují také konfiguraci na dálku a přístup k souborům odesílaným např. na server FTP. Takovým pokročilým, profesionálním diktafonem pro bezpečnostní složky je diktafon Sting RW-1 s připojením přes WiFi, který nahrává ze vzdálenosti do 12 m.

 

 

Sting RW-1, dostupný v obchodě SpyShop24.cz , může být nakonfigurován uživatelem přes kontrolní panel, který umožňuje snadný a rychlý přístup k souborům, konfiguraci nastavení a odposlech okolí, v němž se nachází diktafon, v reálném čase. Uživatel se může přihlásit ke kontrolnímu panelu z jakéhokoliv zařízení s přístupem na internet.

 

Stačí 14 sekund, aby diktafon odeslal hodinu nahrávek např. na server FTP - automaticky po uložení nahrávky nebo podle harmonogramu uživatele. Díky připojení routeru 3G k zařízení mohou být údaje odeslány přes mobilní síť - zařízení nemusí záviset na WiFi připojení.

 

 

Detekování rádiových signálů pro bezpečnostní složky

Bezpečnostní složky nejenom instalují odposlechy za účelem získání důkazů, ale musí také samy zabraňovat odposlouchávání, aby chránily důvěrné informace.  Profesionální zařízení s pokročilým softwarem je OSCOR Green – analyzátor spektra pro odhalení rádiových signálů, který provede detekci špionských zařízení.

 

Zařízení monitoruje nepovolené rádiové signály a demoduluje AM, FM, SSB, Sub-carrier signály a také video přenos z bezdrátových kamer. OSCOR Green disponuje pokročilým softwarem k zpracování a analýze dat, díky tomu není nutné používat další počítač. Kromě toho má dotykový displej funkci „přetáhni a pusť“, aby byla obsluha pohodlná.

 

 

Zařízení generuje seznam všech zachycených přenosů a tvoří spektrogramy, které odrážejí změny zachycených přenosů v čase, Analýza pásma se šířkou 24/8 Ghz trvá jen 1 sekundu a díky mnoha měřícím bodům bude zachycen každý elektromagnetický signál. OSCOR Green pracuje při napájení akumulátorem nepřetržitě až 3 hodiny.

 

Speciální rám pro detekci kovů

 

Úkolem bezpečnostních složek je nejen odhalovat odposlechy, které mají diskrétně vynést na denní světlo důvěrné informace, ale také odhalovat kovy a nebezpečné předměty (jako jsou zbraně) pro zajištění bezpečnosti např. ve věznicích, vojenských objektech, průmyslových závodech, přístavech, na nádražích a letištích a také během masových akcí.

 

Práci bezpečnostních složek usnadňuje profesionální průchozí brána Garrett PD6500i, který splňuje přísné bezpečnostní požadavky platné na amerických letištích.  Zařízení americké firmy Garrett umožňuje rychlé skenování velkého množství osob během krátké doby. Kromě toho výrobce odstranil riziko falešných poplachů, které by mohly vyvolat neutrální předměty, jako jsou mince nebo klíče. Použito bylo také řešení, které odstraňuje např. vliv rentgenových skenerů na práci rámu na letišti.

 

 

Profesionální průchozí brána Garrett PD6500i bleskově reaguje např. na palné zbraně, skryté nože a jiné nebezpečné předměty díky 33 zónám detekce: 18 základních a 15 pomocných na různých stranách brány.

Detekční zóny jsou rozmístěny tak, aby bylo skenování potencionálně nebezpečných osob efektivní - rám provádí skenování už od samotného podloží a objeví během pokusu o pašování i ty nejmenší objekty. Zařízení splňuje požadavky, jako jsou:

 

  • test 3-Gun FAA,
  • elektromagnetická bezpečnost EMC,
  • shoda se směrnicemi, např. CSA, TEC, CB a ICNIRP.

 

Rám je bezpečný jak pro bezpečnostní složky, tak pro skenované osoby (včetně těhotných žen, starších osob nebo osob s kardiostimulátorem) a také pro všechny nosiče. Stojací detektor kovu nepoškodí žádný neškodný nosič informací. Přístup k nastavení rámu nemají nepovolané osoby, protože je chráněno heslem - vyplatí se také vědět, že rám Garrett k odhalování kovu automaticky upravuje pracovní parametry, stejně tak automaticky provádí kalibrační proces.

 

Díky možnosti přizpůsobení nastavení a multifunkčnosti může rám Garrett PD 6500i plnit také roli systému chránícího před krádežemi v komerčních objektech a zabraňovat krádežím páchaným zaměstnanci na některých pracovištích. 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10