Speed marathon

Datum: 31.01.2017 | Autor: Redakce PN

Pomozte vybrat nejvhodnější místa pro měření rychlosti a tak zlepšit bezpečnost v dopravě. Nyní máte možnost se zapojit svým návrhem a přispět tak ke zlepšení bezpečnosti v dopravě. 

 

 

Dne 19. dubna 2017 proběhne v rámci celé Evropy dopravně bezpečnostní akce organizace TISPOL zaměřená na kontrolu rychlosti vozidel s názvem SPEED MARATHON. Do akce se v tento den zapojí i Policie České republiky a to nově s možností pro širokou veřejnost navrhnout vlastní místa vhodná pro kontrolu rychlosti. Policie České republiky provádí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu. Kromě vlastních analýz bychom rádi znali i Váš názor. Pokud Vás tedy napadá místo, které je rizikové a myslíte si, že by bylo vhodné zde provádět kontrolu rychlosti, přejděte na tento odkaz: www.bezpecnecesty.cz/speedmarathon.

 

Oficiální hlasování bude probíhat od 1. do 28. února 2017.

 

Pomozte nám vybrat ty nejvhodnější místa pro měření rychlosti a pomozte tak se zlepšením bezpečnosti v dopravě. 

 

Děkujeme.

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Ramon Datum: 09.02.2017 Čas: 09:41

No ono by bylo vůbec dobré zjistit, kolika procenty se prokazatelně rychlá jízda podílí na celkové nehodovosti. Jenže ono hlídat jízdu na červenou, předjíždění přes plnou, nebo jiné opravdu nebezpečné jednání řidičů je mnohem pracnější s mnohem menší výsledností, než si stoupnout s radarem na přehlednou dvouproudovou silnici ve městě s minimem přechodů, kde nějakej blbec povolil jenom padesátku. Uznávám, že extrémy typu 200 na dálnici nebo 120 ve městě by se postihovat měly.

avatar
Lukáš Konečný Datum: 08.02.2017 Čas: 23:48

Tak podle mě od toho je policie a jejich statistiky, která by měla vědět, na kterých místech jsou tragické nehody způsobené vyšší než povolenou rychlostí. Tam asi měřte, kde jinde? Co to je z kravinu ptát se veřejnosti. To je jak kdyby se chirurg ptal, kde má operovat. Dělejte si sakra svoji práci a netahejte do toho laické názory veřejnosti, kdy budou označována místa vhodná k měření bůhví z jakých důvodů - typu "Nemám rád svýho souseda a vím, že tudy von jezdí rychle, tak toto místo označím a polcie ho možná lapne".