Soutěžní klání dopravní policistů

Datum: 22.05.2014 | Autor: por. Bc. Monika Schindlová, DiS.


Ve středu 21. května se v Příbrami uskutečnila soutěž dopravních policistů Středočeského kraje. Z každého územního odboru i z dálničních oddělení byl vyslán vždy jeden policista, celkem se akce zúčastnilo 18 soutěžících. Dva nejlepší budou následně reprezentovat krajské ředitelství policie na VII. ročníku této soutěže v celorepublikovém kole. Jejím účelem je prověřit teoretické znalosti a praktické dovednosti strážců zákona. 

 

Soutěžící - policie ČR

 

V ranních hodinách byla soutěž slavnostně zahájena v areálu příbramské policie. Následovala praktická část na nedaleké křižovatce, kde během pěti minut museli soutěžící předvést svou zručnost a dovednost. Tříčlenná komise hodnotila jejich celkový vzhled, ústroj a pohyb v křižovatce. Důležitá byla přesnost a srozumitelnost prováděných pokynů a také vystupování při přebírání a předávání stanoviště. U fotbalového hřiště si policisté vyzkoušeli ještě jízdu zručnosti, která byla součástí praktické části. 

 

V odpoledních hodinách následovala teorie, šlo o patnáctiminutový test z pravidel silničního provozu a dále o dvacítku otázek týkajících se odborných znalostí, na jejichž vyhotovení bylo rovněž čtvrt hodiny. Po vyhodnocení a sečtení bodů následovalo ukončení soutěže a slavností vyhlášení vítězů. Na prvním místě se umístil policista z dopravního inspektorátu Nymburk, druhou příčku zaujal policista z Mělníka.

 

Trojice nejlepších - vítězové zleva... Policie ČR

 

První místo obsadil pprap. Jiří Kopřiva z DI Nymburk, druhé místo pprap. Karel Pavlík z DI Mělník a třetí stupínek patří prap. Jiřímu Ctiborovi z dálničního oddělení Mirošovice. 

 

 

I pro příbramské občany, kteří ten den projížděli přes danou křižovatku, byla tato akce určitě zpestřením jízdy, což bylo znát na značně překvapených výrazech řidičů. Dokonce to velmi zaskočilo i chodce, někteří zmateně mačkali tlačítko u semaforu. Ne všichni účastníci silničního provozu si plně vybavují, co pokyny dávané policistou znamenají. Určitě za zmínku stojí alespoň dva základní – řidiči přijíždějící k čelu a k zádům policisty musí zůstat stát, ti kteří jedou směrem k boku policisty, mají umožněn průjezd. Pro chodce platí, že mohou přecházet tam, kde provoz stojí.

Štítky

dopraváci soutěž dopravní policie

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: