Slavnostní předání ocenění policejního prezidenta – Medaile „Za statečnost“, Čestná medaile PČR a Plakety PČR

Datum: 14.03.2014 | Autor: mjr. Bc. Jitka Vavřinová

Slavnostní předání ocenění 1. náměstkem policejního prezidenta plk. Mgr. Bc. Tomášem Tuhým a ředitelem Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Mgr. Radkem Malířem proběhlo dnes v 15. hodin v prostorách budovy Pardubického kraje. Oceněným poblahopřáli i hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D. a primátorka města Pardubice MUDr. Štěpánka Fraňková. 

 

 Čestné medaile Policie České republiky, Medaile Policie České republiky Za statečnost a Plaketa Policie České republiky

 

Po úvodním projevu plk. Tuhého a Martina Netolického přišlo na řadu slavnostní oceňování policistů našeho krajského ředitelství, ale i předání ocenění za dlouhodobou, příkladnou a aktivní spolupráci s Policií České republiky.


 
Policejní prezident udělil pět medailí „Za statečnost“. Jednou z oceněných je policistka z Územního odboru Svitavy, Oddělení obecné kriminality SKPV, nprap. Hana Suková, která obdržela medaili za svou rozhodnost a osobní statečnost při záchraně osoby v ohrožení života. Dne 17. března 2013 ve Svitavách upoutala pozornost pachatele, který pronásledoval mladou dívku s nožem v ruce. Dalšími oceněnými jsou policisté Územního odboru Ústí nad Orlicí,

 

Obvodního oddělení Letohrad, pprap. Michal Hock a pprap. Bořivoj Krejsa, kteří získali ocenění za rozhodnost a profesionální přístup při záchraně lidského života, když dne 28. března 2013 poskytli neodkladnou první pomoc člověku, který se pokusil vzít si život. Prap. Josef Holík a prap. Karel Pastýř z Územního odboru Svitavy, Obvodního oddělení Moravská Třebová, získali ocenění za projevení osobní statečnosti při záchraně lidského života z objektu zamořeného kysličníkem uhelnatým. K události došlo 27. dubna 2013v obci Mladějov na Moravě.

 

Čestná medaile Policie České republiky

 

Všichni ocenění - PČR

 

Čestnou medaili Policie České republiky udělil policejní prezident za dlouhodobou a aktivní spolupráci s Policií České republiky na úseku prevence kriminality a zajišťování veřejného pořádku a bezpečnosti tajemníkovi bezpečnostní rady Pardubického kraje Ing. Aleši Boňatovskému, MPA. 


 
Policejní prezident udělil, a plk. Tuhý společně s krajským ředitelem policie plk. Malířem předal, Plaketu Policie České republiky za příkladnou a aktivní spolupráci s Policí České republiky při řešení záležitostí vnitřního pořádku a bezpečnosti MUDr. Štěpánce Fraňkové a JUDr. Martinu Netolickému, Ph.D.

 

Na závěr slavnostního setkání uvedl krajský ředitel policie:“ Policistka a policisté ocenění za statečnost svým přístupem k výkonu služby prokázali, že ochrana života a zdraví patří mezi prioritu policejní práce. Ocenění pana hejtmana, paní primátorky a tajemníka Bezpečnostní rady Pardubického kraje je vyjádření poděkování Policie České republiky za spolupráci v rámci IZS, který je aktivován v případě krizových a mimořádných událostí v Pardubickém kraji.“

Štítky

Čestná medaile Policie ocenění medaile

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Policejnínoviny.cz Datum: 17.03.2014 Čas: 11:43

Děkujeme Kviťas, opraveno pod obrázkem

avatar
Kvíťas Datum: 17.03.2014 Čas: 11:13

Máte chybičku v popisku fotografie :-) Zleva Čestné medaile Policie České republiky, Medaile Policie České republiky Za statečnost a Plaketa Policie České republiky