Školení instruktorů AKT na Ukrajině

Datum: 18.04.2017 | Autor: kpt. Mgr. Bc. Zuzana Součková, redakce PN

Minulý týden vyvrcholilo půlročního působení českých lektorů v oblasti antikonfliktních týmů vyškolením prvních 23 ukrajinských policejních instruktorů. Všech 23 absolventů programu, který lektorovali čeští policisté pod hlavičkou ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR a Poradní mise EU, pochází z různých částí Ukrajiny. Nyní již mohou sami předávat  zkušenosti dalším kolegům z Národní policie Ukrajiny. Školení proběhlo, stejně jako slavnostní závěrečný ceremoniál, na Národní akademii Ministerstva vnitra v Kyjevě.

 

 

Závěrečného ceremoniálu a předávání certifikátů se zúčastnili kromě českých policistů, vedoucího české delegace lektorů plk. Jaroslava Nováka a styčného důstojníka na Ukrajině pplk. Mgr. Marka Pražáka, také nejvyšší představitel Poradní mise EU pro Ukrajinu Kestusis Lancinskas, velvyslanec České republiky na Ukrajině Radek Matula, plk. Oleksandr Fatsevich, zástupce ředitele Národní policie Ukrajiny, vedoucí oddělení preventivních aktivit Národní policie Ukrajiny plk. Ihor Babych a rektor Akademie Ministerstva vnitra gen. Volodymyr Cherney. Gen. Cherney v rámci tiskové konference uvedl: „„Ukrajinští policisté nyní musí brát v úvahu komunikaci s veřejností jako jeden z nejdůležitějších policejních přístupů, který umožní policii dostat blíže k lidem, kterým slouží.“

 

Z českých lektorů se samotného týdenního školení instruktorů zúčastnili za ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR vedoucí odboru metodiky, koordinace a podpory výkonu služby plk. Mgr. Jaroslav Novák, koordinátor antikonfliktních týmů za Policii ČR pplk. Mgr. Martin Koryčanský, lektoři pplk. Mgr. Karel Suchopár a pplk. PhDr. Soňa Svobodová, MBA. Tým lektorů pak doplnili kpt. Mgr. Ivan Rittig a por. Bc. Ladislav Peterka ze speciální pořádkové jednotky z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

 

Od června roku 2016 do současnosti bylo proškoleno celkem 120 ukrajinských policistů z celkem 11 regionů. Školení policistů probíhala v 6 vybraných ukrajinských městech.  Ukončení projektu v této době nebylo náhodné. Ukrajinské antikonfliktní týmy budou nasazeny již při nadcházejících akcích „Eurovision song contest 2017“ a „První divize Mistrovství světa v ledním hokeji 2017“.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: