Silvestrovské oslavy v České republice z pohledu policie

Datum: 02.01.2017 | Autor: kpt. Ivana Nguyenová

Celkem 148 dopravních nehod a osm zraněných zábavní pyrotechnikou. Přijali jsme tisíce oznámení, která se týkala zejména silvestrovských oslav. Jednalo se například o občanská soužití a fyzická napadení, která se udála především ve spojitosti s požitím alkoholu.

 

 

Policejní pyrotechnici vyjížděli během noci celkem k devíti případům spojeným se zábavní pyrotechnikou. Šlo zejména o poranění vzniklá výbuchem během manipulace. U třech lidí při výbuchu došlo k amputaci prstů na rukou. V jednom případě došlo při manipulaci se zábavní pyrotechnikou k tlakové vlně, která poškodila okna a dveře u sousedního rodinného domu.

V posledním prosincovém dni roku 2016 došlo na českých silnicích ke 148 dopravním nehodám s celkovou  hmotnou škodou přesahující 7,5 miliónů Kč. Dva lidé bohužel nepřežili.

I přes tyto nepříjemné události byly silvestrovské oslavy poměrně klidné a bez hlášených mimořádných událostí. I tak vás ale opětovně žádáme abyste dbali na svou bezpečnost. Několik vteřin neopatrnosti může váš život zcela změnit, i když sami zůstanete bez úhony!

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: