Sedm statečných aneb nejvýkonnější Škoda Superb pro dálniční policii

Datum: 11.12.2013 | Autor: TZ PČR, por. Bc. Josef Bocán, redakční úprava: Michal Misík

Dnes krátce po poledni převzal náměstek policejního prezidenta pro vnější službu plk. Mgr. Tomáš Tuhý oficiálně z rukou zástupců Škoda Auto sedm nových služebních vozidel Škoda Superb 3,6 FSI V6 4x4. Slavnostního předání se v zákaznickém centru v Mladé Boleslavi zúčastnil i ředitel Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR plk. Ing. Tomáš Lerch.
 
Nové dálniční speciály v civilním provedení pořídila Policie ČR v rámci obměny stávajícího vozového parku určeného k výkonu služby speciálně na dálničních odděleních. Nahradí tak některá z vozidel VW Passat R36, kterých bylo na začátku roku 2009 uvedeno do provozu 16. Policejní speciály od počátku tohoto roku během svého působení při dohledu nad silničním provozem ve službách Policie ČR najely více než 1,5 milionu kilometrů a pomohly jen v tomto roce k odhalení téměř 60 000 přestupků a 234 trestných činů. Celková výše vybraných pokut pak přesáhla 42 milionů korun.

Symbolický klíč od sedmi vozů Škoda Superb s šestiválcovým motorem FSI o objemu 3,6 l a výkonu 191 kW (260 k) předal plk. Tuhému pan Bohdan Wojnar, člen představenstva Škoda Auto. Pan Wojnar k tématu dálniční policie uvedl: „Služba u dálniční policie patří k těm nejnáročnějším úkolům, před které může být automobil postaven. Vyžaduje nejen vynikající jízdní výkony, ale také robustnost a odolnost vůči náročným podmínkám.“

 Panoramatický snímek slavnostního předání vozidel v Mladé Boleslavi, foto: policie.czNová policejní vozidla se zrychlením z 0-100 km/h za 6,4 s a maximální rychlostí 250 km/h tak budou sloužit také jako nástroj k plnění Národní strategie bezpečnosti silničního provozu, která si klade za cíl snížení počtu usmrcených v silničním provozu na úroveň průměru evropských zemí. „K zajištění pravidelného a efektivního dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu na dálnicích, rychlostních silnicích a dalších vybraných komunikacích byl rozkazem PP vytvořen speciální pracovní tým. Cílem tohoto týmu je eliminovat protiprávní jednání účastníků silničního provozu, které vážně ohrožuje bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ uvedl plk. Tuhý.

 Nová pýcha PČR ohromí zrychlením z 0-100 km/h za 6,4 s a maximální rychlostí 250 km/h. Foto: policie.czPo vozidlech typu Volskwagen Passat R36 a B7 jsou tak vozidla Škoda Superb dalším nástrojem pro odhalování a postihování toho nejnebezpečnějšího chování řidičů, se kterým se v dálniční síti setkáváme. Výhodou pro plnění úkolů skrytého dohledu na bezpečnost silničního provozu bude bezesporu i fakt, že automobily tohoto typu jsou na českých silnicích k vidění poměrně často.
 Škoda Superb s šestiválcovým motorem FSI o objemu 3,6 l a výkonu 191 kW (260 k), foto: policie.czPolicejní speciály, které budou přiřazeny na vybraná dálniční oddělení, jsou kromě standardního vybavení od výrobce vybaveny například skrytými výstražnými LED majáky, dvěma červenými displeji umístěnými za čelním a záďovým sklem s možností volby zobrazovaných informací na panelu, které jsou známé z předchozích dálničních speciálů. Nechybí ani zařízení GPS, radiostanice či kamera se záznamem rychlosti vozidla PolCam PC 2006 či radarový měřič rychlosti Ramer AD9 C.

 

foto: policie.cz

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.7 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Esembubák Jíra Datum: 11.12.2013 Čas: 13:35

Tedy musím uznat, že konečně mám radost ze služebních aut, opravdu radost. Jellikož už by si naši "ti co rozhodují o investicích za vozy" měli uvědomit, že český vůz je na naše silnice to nej auto. Nehledě k tomu, že 250km/hod. je opravdu rychlost, která je na nase vozovky dostačující a opravdu optimální.
Takže co popřát?? Snad jen mnoho km bez nehod a jak jinak než to, aby si lidi uvědomili, že tyto vozy jsou převážně jako prevence (pro bezpečnost na silnicích, nás slušných řidičů) ;-)