Řidič na soupravě převážel tramvaj. Neměl však povolení (+video)

Datum: 24.04.2014 | Autor: por. Mgr. Soňa Štětínská

čera v noci neunikla policistům dálniční oddělení Ostrava, kteří vykonávali službu na Karvinsku, souprava převážející ne zrovna obvyklý náklad – tramvaj. Při kontrole řidič nepředložil policistům potřebná povolení pro užívání komunikací. Váhy vykázaly více než 80% přetížení… 

 

Přetížená souprava - PČR Ostrava

 

Včera, dvě hodiny po půlnoci, zastavili policisté dálničního oddělení Ostrava na české straně u hraničního přechodu Chotěbuz 39letého řidiče, který jel směrem z Polska dál do naší republiky (a posléze měl mířit za hranice našeho státu). Muž řídil soupravu, na které byla tramvaj, přičemž soupravu doprovázela doprovodná vozidla. Policisté si vyžádali potřebné doklady. Muž ale nedisponoval povolením pro zvláštní užívání pozemních komunikací – jel tedy po našich silnicích bez povolení.

 


    Policisté řidiči zakázali další jízdu a v místě bezpečném, vhodném pro odstavení vozidla použili technický prostředek k zabránění odjezdu. Vyžádali si součinnost pracovníků Centra služeb pro silniční dopravu. Včera dopoledne tak proběhlo kontrolní vážení. Předběžné výsledky ukázaly, že souprava i s tramvají vážila témě 87 tun, přičemž bez zvláštního povolení je možné řídit jen vozidlo do 48 tun. Souprava tak byla přetížena o více než 81%. 

 

 

 

    Policisté po ověření a zadokumentování všech skutečností udělili provozovateli (řidiči) kauci ve výši 50 000 korun pro podezření z přestupku podle zákona o pozemních komunikacích. Řidič se dále měl dopustit přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, přičemž mu byla stanovena kauce ve výši 10 000 korun. Řidič bude moci pokračovat v jízdě až po vybrání uložené kauce a předložení řádného povolení.

Štítky

přetížený náklad převoz tramvaj

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4 / 10