RECENZE - ZAVÍRACÍ NŮŽ KIZLYAR SUPREME ZORG-D2-S

Datum: 18.10.2016 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi zavíracího nože pro každodenní použití od firmy Kizlyar supreme a to jednoho z jejich nejlepších kousků KIZLYAR SUPREME® Zorg D2 - Satin. Tento zajímavý nůž nám na recenzi poskytla společnost HQH, která je naším dlouhodobým partnerem. 

 

 

Kdo je společnost HQH?

Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení.

S odkazem na bohaté zkušenosti firmy v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí.

Pravidelně pořádá odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Společnost je zástupcem většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodává policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti na naší široké škále zastoupených produktů se úspěšně zaměřuje na komerční trh. Dále provozuje úspěšný obchod HQH.cz

 

 

Něco málo o společnosti Kizlyar Supreme

Nože společnosti Kizlyar Supreme jsou dnes nejoblíbenějšími HI-TECH noži v Ruské federaci. Značka Kizlyar Supreme to je skutečný moderní design v kombinaci s hi tech technologií, která zahrnuje použití nejmodernějších materiálů při výrobě produktových rad.

Historie společnosti se začíná psát v roce 2009, kdy se poprvé objevuje koncepce značky Kizlyar Supreme. Trvalo dva roky, než se rozvoj značky, přes prototypy a dlouhé a pečlivé testování dostal do bodu: toto je jeden z nejlepších HI TECH nožů ne pouze v Ruské federaci. V roce 2011 začíná plošná expanze značky Kizlyar Supreme.

 

 

První dojmy z nože

Nůž nám dorazil v elegantní černé krabičce, kterou otvíráme z boku.  Po jejím otevření zde spatříme nůž, který na nás již při prvním pohledu zapůsobí svým luxusním vzhledem. Pokud nůž z krabičky vyndáme, tak zde nalezneme ještě jedno milé překvapení. A to mosazné podložky, ale o těch až dále v recenzi.

 

 

Vlastnosti nože

Parametry: 
Celková délka: 20 cm 
Délka čepele: 8,5 cm 
Délka rukojeti: 11,5 cm 
Tloušťka čepele: 3 mm 
Hmotnost: 144 g 
Typ nože: Tanto Point 
Materiál čepele: ocel D2 tvrdosti 59-62 HRC 
Materiál rukojeti: G-10 
Barva: čepel – nerez ocel, rukojeť – šedo-modrá 
Uzamykací mechanismus / pojistka: jednoduchá pojistka proti nechtěnému zavření nože Liner Lock 
Úchyt: odnímatelný nerezový klip na kapsu nebo na opasek

 

 

Recenze nože

Při výběru nože na tuto recenzi jsme měli požadavek, aby se jednalo o nůž, který může být každodenním společníkem, ale zároveň v případě potřeby i pracant, který nás nenechá na holičkách.  Musíme rovnou přiznat, že nůž KIZLYAR SUPREME® Zorg D2 – Satin splnil na jedničku. Jelikož je nůž opatřen nerezovým klipem, tak ho lze nosit jednoduše v kapse, na opasku, nebo v nějaké sumce na taktické vestě. Díky tomu, že čepel nože je vyrobena z ocele D2 tvrdosti 59-62 HRC, tak je čepel nože téměř nezničitelná. Tato ocel zaručuje vysokou a dlouho trvající ostrost čepele. Nůž opravdu nemá problém na první pokus přeříznout většinu věcí, které jsme jeho čepeli nastavili jako překážku. Ostří nože je typu tanto Díky výměnným podložkám z mosazi funguje „flipnutí“ naprosto hladce a nůž odjistíte již jemným dotekem o výběžek sloužící k jeho odjištění.  Další možnost otevření nože je oboustranný kolíček, který umožňuje nůž používat jak levákovi, tak pravákovi. V horní části čepele nalezneme zdrsnění pro palec, které nám zjednoduší práci s nožem v případě, že na něj musíme zatlačit. Hlavní výhody tohoto nože jsou materiály, ze kterých je vyroben, dále pak jeho ergonomie, jelikož se nůž opravdu skvěle drží a v neposlední řadě jeho vzhled. Vzhled nože dává všem najevo, že se nejedná o nůž z tržnice, ale že se jedná o kousek, který je opravdu mistrovsky zpracován. Jedinou drobnou výtku jsme měli k pojistce na uzavření nože, která je poměrně dost zapuštěna v těle a chvilku trvá, než si na to člověk zvykne.

 

 

Plusy a mínusy

+ kvalita ocele

+ použité materiály

+ vzhled

+ cena

+ výměnné podložky z mosazi

 

-  pojistka k uzavření ( jde o zvyk )

 

 

Závěr

Nůž KIZLYAR SUPREME® Zorg D2 – Satin bylo jednoduše řečeno radost testovat. Jedná se o špičkového společníka na každodenní nošení, ale zároveň o kvalitního pracanta. Materiály ze kterých je nůž vyroben zaručují, že nekupujete nůž na pár měsíců, ale parťáka na několik let. Noži nemáme co vytknout je totiž vidět, že společnosti Kyzliar své výrobky dodělala k dokonalosti.

 

Za možnost recenze děkujeme obchodu společnosti HQH

 

Recenzovaný nůž značky KIZLYAR SUPREME® Zorg D2 – Satin zakoupíte v obchodu HQH ZDE za částku 2512 Kč

Štítky

recenze rencezme kizlyar supreme hqh nůž

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

6 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: