RECENZE - Zámek ZORE X-CORE

Datum: 04.12.2019 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi novinky na trhu, kterou nabízí společnost HABRESTO  ARMS s.r.o. a to zámku ZORE X-CORE. Toto zámek  je naprostou novinkou na českém trhu a můžete ho zakoupit od letošního roku. Tento zámek pro vás můžeme otestovat díky spolupráci se společností HABRESTO ARMS s.r.o. .  Tato společnost je naším novým dlouhodobým partnerem a můžete se těšit na recenze mnoha z jejich produktů.

 

Něco málo o společnosti HABRESTO ARMS s.r.o.

Společnost HABRESTO ARMS s.r.o. - Divize zbraně byla založena v roce 2016.  Věnujeme se především prodeji nových a moderních zbraní, střeliva, příslušenství a optiky. V ČR zastupujeme tyto značky : ATHLON OPTICS, PRIMARY ARMS, LALO, CANCAN CONCEALMENT a jsme distributoři čištění zbraní BREAKTHROGH CLEAN. Připravujeme pro vás kamennou prodejnu včetně kryté tunelové střelnice. Spolupracujeme s instruktory střeleckých kurzů ze společnosti TIREUR a GTAC.

 

 

První dojem ze zámku X-CORE

Zámek X-CORE nám dorazil v elegantní černé krabičce, na jejímž přebalu ihned uvidíte, co jste si zakoupili a na zadní straně naleznete seznam kompatibilních zbraní pro použití. To, že zbraň neznamená, že zámek nelze použít, ale to, že pro jeho použití budete potřebovat jistý grif navíc, jako je například naklonění zbraně při vyhazování zámku. Samotný zámek je z části kovový a z části plastový. Z kombinace těchto dvou materiálů máme trochu obavy, ale uvidíme až v samotné recenzi.

 

 

Recenze zámku  X-CORE

Předem musíme napsat, že sám výrobce udává, že zámek nenahrazuje trezor. Ale k čemu tedy pořádně slouží. Každý jistě zná tu situaci, kdy někam jede například na služební cestu, ale následně nemá zbraň kam uložit. Samozřejmě nikdo nechce zbraň jen tak položit do šuplíku a nechat jí tam. V tu chvíli přichází na řadu zámek X-CORE. Zámek jednoduše vezmete vsunete přes výhozní okénko do hlavně. Poté zadáte kód a zamáčknete tlačítko, čímž se spustí uzamykací mechanismus. Následně se zámek uzamkne a vy už jen jednoduše spustíte závěr. Následně se do zbraně vloží zásobník. Tento krok je samozřejmě volbou každého. Pokud ovšem dáte zásobník do zbraně, tak po opětovném zadání kódu dojde k odemčení mechanismu zámku a poté již stačí normálně natáhnout závěr a zámek se sám vyhodí z hlavně a výhozního okénka. Tímto ve výsledku dojde k okamžitému nabití zbraně a jste schopni se ihned bránit. Celková doba k odemčení samotného mechanismu zámku při zadání 4 místného kódu je vteřina maximálně dvě.  Samozřejmě při zadávání dvacetimístného kódu, což je i maximální počet kombinace se tento čas prodlužuje. Během testování jsme zámek zapůjčili několika majitelům zbraní, takže nakonec zhodnotíme zámek ze všech závěrů. Během testování jsme se opakovaně pokoušeli zámek ze zbraně vytrhnout násilím, ale nikdy se nám to nepovedlo. Náhodné natipování kódu se nám také ani jednou nepovedlo. Na toto je velmi dobře zvolené kolečko, kterým kód zadáváme. Každou číslici zadáváme počtem otočení na jednu stranu a další číslici zase počtem otočení na druhou stranu. Je tedy skoro nemožné se v kódu při tipování trefit. Zámek jsme zkoušeli obelstít i vyndáním baterie a následným vyjmutím ze zbraně, ale ani to se nepovedlo, jelikož baterie nemá vliv na již uzamčený zámek. Jak jsme již psali, tak zámek nenahrazuje trezor, ale složí jako jisté zabezpečení v případech, kdy nemáme možnost zbraň zajistit jinak

Plusy a mínusy

+ kvalita zpracování

+ mnoho kompatibilních zbraní

+ jednoduchost ovládání

+ pevnost uzamčení zámku

+ velmi příznivá cena

+ využitelnost i u dlouhých zbraní

 

 

Závěr

Zámek X-CORE je naprosto jedinečný zámek. Nic obdobného na trhu nenaleznete. Zámek zbraň dostatečně zajistí v případě nutnosti. Což oceníte nejen při cestách, ale i například jako jednoduché, ale kvalitní zajištění zbraně například doma. Zámek všichni, kdo ho měli možnost testovat, hodnotili kladně. Zejména bychom chtěli vyzdvihnout nemožnost zámek překonat násilím ani vyndáním baterie. Variabilita bezpečnostních kódů je téměř nekonečná, a tedy si každý může zadat kód, který mu bude vyhovovat.

 

 

Za možnost testu čištění značky  X-CORE děkujeme společnosti HABRESTO.

 

Zámek  X-CORE zakoupíte na stránkách společnosti HABRESTOZDE

 

Štítky

zore zbraně zámek recenze x-core

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

6.5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
JSL Datum: 04.12.2019 Čas: 21:02

... prosim omluvte chyby - psano ve spechu :) dekuji ...

avatar
JSL Datum: 04.12.2019 Čas: 21:01

S Habresto Arms mam skele zkusenosti a rozhodne doporucuji. V oblasti optik naprosto nadstandarntni jednani a pristup k zakaznikovi - podpora pred, pri a po prodeji. Priznive ceny a spojeni s odborniky v oboru. Mohu jen doporucit a rad jsem zde mohl udelat reklamu :)

Zdravi
JSL