RECENZE svítilna NITECORE MT2A

Datum: 28.10.2016 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi taktické svítilny NITECORE MT2A. Tuto svítilnu pro vás můžeme otestovat díky obchodu EUROLAMP, která nám tuto svítilnu zapůjčila. V recenzi se dočtete technické specifikace této svítilny a dále jaké příslušenství jsme k ní testovali. Věřte, že svítilna si prošla opravdu drsnými podmínkami, stejně jako výkonnější sestra P20

 

Kdo je společnost EUROLAMP?

Společnost Eurolamp s.r.o. vznikla v roce 1998 spojením dvou silných společností zabývajících se přenosnou osvětlovací technikou v České republice. Od tohoto roku se specializuje na vývoj, výrobu a prodej ručních svítilen, přenosné osvětlovací techniky a bezpečnostního vybavení pro policejní a armádní složky, pro hasičské a záchranné sbory i pro komerční využití. Dodává do velkého množství maloobchodů i velkoobchodů a je přímým dodavatelem svítilen do státních složek České republiky.

Od počátků existence se firma zaměřuje na výhradní zastoupení několika předních světových výrobců profesionálních přenosných svítilen pro celou Českou republiku. Mezi ně patří zejména americké společnosti Streamlight, SureFire a UK (UndewateKinetics), později k těmto společnostem přibyly další jako Nightsearcher, Deben-Tracer, E-Flare a v neposlední řadě NITECORE.

 

 

První dojmy z taktické svítilny NITECORE P20

Již při prvním pohledu na svítilnu je jasné, že se jedná o svítilnu, kterou můžete nosit neustále u sebe a to díky svým kompaktním rozměrům. V balení u taktické svítilny clip na zavěšení svítilny, poutko na svítilnu, náhradní těsnění, náhradní spínací klobouček a samozřejmě dvě baterie. Baterie do taktické svítilny jsou standartní tužkové baterie, čímž odpadne v případě jejich vybití složité shánění nestandartních baterií, ale jednoduše si koupíte nové a to v každém obchodě. 

 

 

Něco málo o svítilně NITECORE P20

MT2A je výkonná taktická LED svítilna, která jako zdroj světla používá výkonnou diodu CREE XP-G R5 a je napájena 2 x AA bateriema. Díky použité elektronice je svítilna  uzpůsobena na alkalické i nabíjecí akumulátory. Hluboká parabola vytváří úzký světelný paprsek a dosvitem 152 m. Jako další technické přednosti svítilny MT2A jsou: tělo vyrobené z pevného leteckého hliníku s povrchovou úpravou tvrdý elox HA III Military, paměť navoleného světelného výkonu, ochrana proti nesprávnému vložení baterie,  spínač pracující jak v taktickém (mžikovém) režimu tak v normálním spínacím režimu, provedení hlavy svítilny zabraňující její kutálení, oboustranný kapesní klip a vodotěsnost do 2m hloubky.

Dvě jednoduše navolitelné úrovně světelného výkonu - Vysoký (Turbo) a uživatelem zvolený výkon. Přepínání mezi těmito 2 režimy je velmi jednoduché. Volitelné režimy Vysoký, Střední, Nízký, Stroboskop, SOS

 

 

TESTOVÁNÍ SVÍTILNY

Svítilna a její výrobce garantují její odolnost proti vodě a to i v hloubce do 2 metrů. Toto svítilna splňuje na výbornou. Nevadí jí ani studená ani horká voda. Dokonce ani v případě nedoražení její konstrukce naplno se do ní voda nedostala.  Svítilna je vyrobena z velmi kvalitních materiálů, které garantují její dlouhou životnost a odolnost. Svítilna si opakovaně prošla pády na různé povrchy a to z různých výšek. Zde svítilna opět obstála výborně. Ne nadarmo je vyrobena z leteckého hliníku.  Svítilna má celkově pět režimů. Jeden je pěvně stanovený a to vysoký a druhý si nastaví uživatel sám. Na volbu má mezi režimy střední, nízký, stroboskop a SOS. My za sebe jsme zvolili stroboskop, který se nám osvědčil vždy jako nejlepší. Dosvit svítilny uvádí výrobce 152 metrů, toto je však zavádějící, jelikož my jsme při testech naměřili, dle počasí i vzdálenost dosahující skoro 200 metrů.

 

 

Technické parametry

délka:   155 mm

doba svitu na plný výkon:            2h 15min

dosvit:  152 m

napájení:            2x AA

odolnost:            IPX8

průměr hlavy:   22,56 mm

průměr svítilny:    21,5 mm

světelný výkon: 345 lm

světelný zdroj:  CREE XP-G2 (R5)

typ baterie:        "AA" LR6

typ světelného zdroje:  CREE XP-G2 LED

Maximální doba svitu [h]:            50

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ dosvit a výkon svítilny

+ kvalita materiálu

++ široká škála příslušenství v balení

+ rozměry

++ AA baterie

++ cena

 

- absence pouzdra

 

 

Závěr

Testovaná taktická svítilna NITECORE MT2A v našem testu obstála na výbornou. Její kompaktní rozměry z ní dělají každodenního společníka, který může být uložen v kapse a ani ho tam neucítíte. Další velkou výhodou je napájení svítilny, o které se stará dvojce AA baterií, které jsou v dnešní době dostupné na každém rohu. V případě této svítilny můžeme říci, že za málo peněz dostanete hodně muziky.

 

Za možnost testu děkujeme společnosti EUROLAMP.

 

Taktickou svítilnu NITECORE MT2A zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMP  - ZDE  a to za sympatickou částku 1307,- Kč

 

Štítky

nitecore euro lamp nitecore MT2A svítina renceze

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: