RECENZE - svítilna LEDLENSER P4X

Datum: 16.10.2018 | Autor: Redakce PN

Dnes pro vás přinášíme recenzi svítilny LEDLENSER a to konkrétně modelu P4X. Každý příslušník ozbrojených složek má  u sebe svítilnu, ale mnoho z nich i záložní svítilnu. Jedna varianta této svítilny je i právě testovaná svítilna LEDLENSER P4X.

 

 

Kdo je MORIS DISTRIBUTION?

Společnost MORIS design s. r. o., se primárně zabývá in-store designem a výrobou POP a POS stojanů.

V roce 2012 získala tato společnost práva na výhradní distribuci značek Ledlenser a Leatherman pro Českou a Slovenskou republiku. Za tímto účelem vznikla nová divize společnosti - divize distribuce, která spravuje velkoobchodní prodej těchto značek pro obě země. Následně bylo portfolio značek rozšířeno o německá průmyslová svítidla Setolite, české 100% přírodní jídlo na cesty Adventure Menu a také o americké ochranné sluneční a dioptrické brýle Wiley X.

 Filosofií divize distribuce společnosti MORIS design s.r.o. je zastupovat pouze značky, které jsou naprostou špičkou ve svém odvětví. Proto se také na většinu produktů vztahuje exkluzivní prodloužená záruka.

MORIS Distribution má nově v portfoliu i Goal Zero

 

 

O značce LEDLENSER P4X

Společnost Zweibrüder Optoelectronics GmbH & Co. KG byla založena v roce 1994 v garáži s počátečním kapitálem 1000 DM, náčrtovým blokem a starým počítačem ATARI. Zakladatelé, bratři Rainer a Herald Opolkovi, v té době pracovali pouze se svými nápady do pozdních nočních hodin.

V současné době má společnost více než 1000 pracovníků na třech výrobních střediscích a zabývá se výrobou ručních a čelových svítilen, které nelze v celosvětovém měřítku s ničím porovnat.

Mnoho vyráběných svítilen lze dobíjet a přesvědčí své uživatele svými inovativními světelnými funkcemi, jakož i promyšlenými koncepcemi upevňování. Materiál odolný proti nárazu, nízká hmotnost a extrémní intenzita světla dělá ze svítilen LEDLENSER ideálního partnera v profesionální a soukromé oblasti.

S více než 200 technologickými a designovými patenty od roku 2000 spustili Harald a Rainer Opolkovi revoluci ve světě svítilen. Toto se nepovedlo nikomu před nimi.

Nejvýznamnějším patentem je  patent technologie „Advanced Focus System“, který je registrován v Číne, USA a Evropě.

 

 

První dojmy ze svítilny LEDLENSER P4X

Baterka dorazila v plastovém blistru. V balení nalezneme mimo baterky ještě dvě AAA baterky a návod. Co nás na první dojem mile překvapilo, jsou rozměry a celková váha. Oboje se dá opravdu srovnávat s propiskou. Baterka má i kovovou sponu jako propiska.

 

 

Specifikace výrobce

Advanced Focus System

Spojením čočky a reflektoru vznikla unikátní technologie, která nemá ve světě obdoby

 

Vznikla tak reflektorová čočka umožňující zaostření paprsku světla s plynulým přechodem z širokého homogenního kruhu světla do ostrého svazku a naopak. Ostření se provádí jednoduchým posunutím hlavy svítilny dopředu (zaostření) nebo dozadu (rozostření). Svítilny LEDLENSER jako jediné na světě využívají principu lomu světla. Běžné svítilny pouze odrážejí světlo od reflexních ploch uvnitř hlavy svítilny.

 

Mezinárodní patenty AFS:

 

Patent-No. China: ZL 200680000752.1Patent-No. Europe: EP 1880 139 B1Patent-No. USA: 7,461,960Patent-No. HongKong: 1108730

 

Smart Light Technology

Různé oblasti použití vyžadují individuální nastavení svítilen a individuální funkce. Z tohoto důvodu byla vytvořena nová technologie „SMART LIGHT TECHNOLOGY“, neboli Chytrá světelná technologie. Zkratka SLT.

 

Speed Focus

Rychlé ostření. SPEED FOCUS je rychlý a spolehlivý posuvný mechanismus ostření a v mnoha ohledech lepší než konvenční otočné mechanismy. Je nedílnou součástí systému AFS (Advanced Focus Systém). Aby, byl tento mechanismus funkční je zapotřebí umístit LED diodu, čočku a reflektor v jedné ose. Přesné polohování tohoto systému je prováděno za pomocí laserové technologie. Svítilnu pak můžete ovládat jednoduše jednou rukou, kdy posunete hlavu svítilny palcem od sebe nebo k sobě a docílíte tak rozostření nebo zaostření světla rychlostí blesku a hlavně pohodlně.

 

Modulární systém

Modulární systém umožňuje při poruše svítilny vyměnit vadný díl zcela jednoduše.Tento systém usnadňuje i vyčištění svítilny při extrémním používání.. V případě, že dojde např. k vytečení baterií, stačí vyměnit pouze bateriový box a svítilnu můžete používat neomezeně dál.

 

1. Dynamic switch 2. Bateriový box 3. Tělo svítilny 4. Speed Focus 5. Reflektorová čočka 6. Hlava svítilny 7. LED chip s chlazením 8. Pozlacené kontakty 9. Voděodolný uzávěr svítilny

 

Odolnost IPX4-8

LEDLENSER vás nezklame za sněhu i deště.

 

ODOLNOST PROTI NÁRAZU

Svítilny jsou odolné proti pádu z výšky.

Splňují všechny svítilny.

 

Pozlacené kontakty

Zlato je velmi speciální materiál. Kvůli zlatu se vedly války, okrádají se a vraždí lidé. Dnes se stále častěji dozvíte, že zlato je vynikající elektrický vodič a je extrémně odolné. Jeho odolnost spočívá ve schopnosti nepodléhat korozi a ve vysokém stupni chemické odolnosti. Odhaduje se, že přibližně 70% poruch svítilen lze přičíst korozivním poškozením způsobených kyselinou nebo plynem z baterií.  Proto mají svítilny LEDLENSER pozlacené kontakty. Díky tomuto drahému opatření vydrží svítilny LEDLENSER celá desetiletí.

 

Materiály svítilen se také liší ve své elektrické vodivosti. Při vysokém zatížení se některé vodiče zahřívají a díky tomu odpor v takovémto materiálu roste, ubývá napětí a protékající energie se přeměňuje na teplo, což je u elektrického ohřívače žádoucí, ale u svítilen je to přesně naopak. Energie dodávaná z baterií nesmí ohřívat kontakty, ale být dodávána do LED diody. Mnoho konkurenčních výrobců používá levné kontakty, což se projeví výrazně na výkonu svítilny i její době použití. Díky pozlaceným kontaktům vydrží elektronika svítilen LEDLENSER neporušená desítky let.

 

 

Recenze

Jak jsme již psali v úvodu, každý příslušník ozbrojených, nebo bezpečnostních složek ví jakou cenu pro něj má kvalitní svítilna. Ale také každý jistě ví, že svítilna může selhat, nebo může dojít jednoduše k vybití akumulátoru. A co potom. Správný člověk, vždy myslí i na zálohu a v tu chvíli přichází na řadu svítilna LEDLENSER P4X. Jenže co očekávat od záložní svítilny. Většina lidí si řekne to, aby prostě svítila. Ale model LEDLENSER P4X hranice posune ještě dále. Nejen, že vám nabídne dva módy svícení, což znamená úsporný výkon a maximální výkon, který znamená 120 lm. Což je již hodně slušný výkon, ale také vám nabídne jednoduchou výměnu baterek, a to díky tomu, že svítilna je na dva kusy AAA baterií. Ale co více? Svítilna je vyrobena ze stejného materiálu, jako ostatní modely značky LEDLENSER, takže můžete očekávat dokonalou kvalitu. Mezi další výhody řadíme velikost a váhu. Baterku díky těmto vlastnostem můžete nosit v místech, kde normálně nosíte propisku. Dále jsme u svítilny objevili vlastnost, která u svítilen těchto rozměrů není běžná. A to nastavení šíře světelného toku. Tohoto dosáhneme díky pootočení hlavice.  Světelný tok, jako takový musíme hodnotit velmi pozitivně. Když jsme svítilnu přebírali, tak jsme očekávali, že se bude jednat spíše o diagnostickou svítilnu, ale byli jsme uvedeni v omyl. Svítilna LEDLENSER P4X  se může v mnoha odhledech rovnat i plnohodnotným svítilnám. Dokonce v některých ohledech je i předčí.

 

 

Plusy a mínusy

+ elegantní vzhled

+ výdrž baterie

++ 7 let záruka

+nastavení šířky světelného toku a modu

+ váha a celková velikost

 

 

Závěr

V případě svítilny LEDLENSER P4X nemáme moc co vytknout asi jen absenci stroboskopu. Pochválit musíme ovšem více věcí. A to od kvality zpracování až po dokonalý maximální výkon svítilny, který je úžasných 120 lumenů. V přídě této svítilny nalezneme spolehlivého záložního kolegu ke své hlavní svítilně. Hlavně kolegu, kterého lehce uložíme a můžeme se na něj spolehnout.

 

Za možnost testování brýlí značky LEDLENSER P4X děkujeme společnosti MORIS DISTRIBUTION.

Brýle LEDLENSER P4X zakoupíte u autorizovaných prodejců, které naleznete ZDE a to za částku 990,- Kč

Štítky

ledlenser recenze propiska LEDLENSER P4X svítilna

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: