RECENZE - prádlo ARMADILLO MERINO

Datum: 18.03.2024 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi několika druhů funkčního prádla značky ARMADILLO MERINO. Toto prádlo jsme měli možnost otestovat díky dlouhodobé spolupráci se společností Adventure life. V recenzi jsme otestovali od této značky funkční ponožky, čepici a nákrčník.

 

Kdo je Adventure Life?

SYSTEMS Technology CZ je společnost zabývající se především  distribucí taktického vybavení pro příslušníky ozbrojených bezpečnostních složek. Je dlouholetým zástupcem několika zahraničních výrobců špičkového taktického příslušenství  jako jsou rukavice Mechanix Wear, brýle Blueye, chrániče ALTA Industries nebo profesionální spodní prádlo ARMADILLO MERINO. V současnosti se také stala zástupcem nové české společnosti 4M Systems na českém maloobchodním trhu. Další, poněkud méně známou aktivitou SYSTEMS Technology CZ, je vývoj a výroba speciálních vozidel typu ATV pro armádu a policii. Mezi největší úspěchy patří dodávka čtyřkolek v policejní úpravě Policii ČR a dodávky bojových strojů do oblasti Středního východu.

 

 

První dojmy z prádla ARMADILLO MERINO

Již při prvním kontaktu s ponožkami značky ARMADILO MERINO, nás velmi zaujala hutnost vlny, ze které jsou ponožky vyrobeny. Síla ponožek nás trochu děsila z důvodu možného vysokého pocení nohou. Nákrčník a čepice nás zaujali svou lehkostí a tenkostí materiálu, ale zde jsme se trochu obávali profouknutí materiálu. Jak se ale dozvíte dále, naše obavy byly více než zbytečné, jelikož nás vlastnosti prádla vyvedli naprosto z omylu.

 

 

Testování

Ponožky značky ARMADILLO MERINO jsme zkoušeli nosit jak v polobotkách, tak i v kanadách. Jelikož jsme na testy měli několik druhů těchto ponožek, tak jsme je různě kombinovali. Podkolenky této značky jsou opravdu teplé a ideálně se hodí do kanad v zimním počasí. Mile nás překvapilo, že se tyto podkolenky nehrnou dolů, ale drží opravdu pod koleny, čímž zajišťují tepelný komfort až pod kolena. Normální velikost ponožek i přes sílu a hutnost vlny jde nosit i v teplejším počasí. Zde bychom zejména chtěli zdůraznit, že tyto ponožky nenasávají pot, ale naopak ho skvěle odvádí. Tím nedochází k tomu, že po službě ponožky nelibě nezapáchají.

Nákrčník a čepice značky ARMADILLO MERINO nás jak jsme již psali, trochu vyděsili tenkostí látky. Jelikož jsme tyto věci testovali v zimě, tak jsme z výše uvedeného důvodu měli poněkud obavu z tepelného komfortu, které takto slabá látka může poskytnout. V případě čepice, jsme jí zkoušeli nosit samostatně, nebo jako spodní vrstvu pod jinou čepici popřípadě helmu. Při obou těchto variantách čepice poskytovala výbornou tepelnou izolaci a velmi mile nás překvapilo to, že tato látka téměř neprofoukne. Nákrčník lze použít jako límec, ale i jako látku na přikrytí obličeje kde může v podstatě simulovat část kukly. Látka, ze které je vyroben, je velmi příjemná na dotek. I když máte vousy, tak vás nebude svrbět a nebudete mít podrážděnou kůži.

 

 

Výhoda prádla značky ARMADILLO MERINO

Prádlo této značky je z nehořlavého materiálu. Toto umožnuje speciální zpracování vlny MERINO. Při zahoření oblečení dojde k samovolnému uhašení. Nedochází k šíření ohně, ani ke spékání látky, které by mělo za následek vážné poranění osoby, která toto oblečení má na sobě.

 

 

Technické vlastnosti                    

Light Hiker jsou ponožky určené  pro celodenní nošení. Jsou konstruovány do těžších bot. Poskytují pohodlí po celý den.

 

 • Husté smyčky na podrážce s vysokou nosností poskytují  lepší úlevu nohou
 • Transportují vlhkost od pokožky
 • Na svrchní straně mají vyztužené polštářky pro ochranu před tlakem tkaniček
 • antibakteriální / antimikrobiální vlastnosti pro udržení zdravých nohou

ponožky Comando 100% merino vlákna transportují vlhkost a teplo od kůže vašich nohou. Jde o ty nejkomfortnější ponožky pro běh na světě.

 

 • Husté smyčky na podrážce s vysokou nosností poskytují  lepší úlevu nohou
 • Transportují vlhkost od pokožky
 • Na svrchní straně mají vyztužené polštářky pro ochranu před tlakem tkaniček
 • Antibakteriální / antimikrobiální vlastnosti pro udržení zdravých nohou

Čepice Kojak

 • Jersey úplet
 • Průměrvláken: 18.9 micronů
 • Plošná hmotnost: 195 g/m²
 • Hmotnost spodků: 30 g
 • Ploché švy

 

 

Závěr

Prádlo značky ARMADILLO MERINO nás během testů velmi mile překvapilo, a to i přes počáteční obavy, které se nakonec ukázali jako naprosto bezpředmětné. Toto prádlo naprosto splňuje požadavky, které jsou v dnešní době na funkční prádlo kladeny a v mnoha ohledech tyto požadavky i předčí. Jako veliké plus chceme zdůraznit odvod potu u ponožek této značky. Nehořlavost Merino vlny je nespornou výhodou, která se může při práci v ozbrojených a bezpečnostních složkách může kdykoliv hodit.

 

Za možnost testování děkujeme společnosti Adventure life

Ponožky COMMANDO  zakoupíte zde za částku 650,- Kč

Ponožky LIGHT HIKER  zakoupíte zde za částku 760,- Kč

Ponožky THREE SEASONS  zakoupíte zde za částku 910,- Kč

Čepici KOJAK  zakoupíte zde za částku 770,- Kč

Nákrčník GIRAFEE  zakoupíte zde za částku 980,- Kč

 

 

 

 

 

Štítky

funkční prádlo ARMADILLO MERINO adventure life recenze

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: