RECENZE - PRABOS DELTA 8 zipper GTX

Datum: 15.03.2016 | Autor: REDAKCE PN

Dnes vám přinášíme recenzi novinky společnosti PRABOS a to taktické obuvi S10873 DELTA 8 zipper GTX. Tato obuv je naprostou novinkou této společnosti a můžete jí zakoupit od ledna letošního roku. Tuto obuv pro vás můžeme otestovat díky spolupráci se společností PRABOS. Tyto boty jsou jako první z nabídky sortimentu s označením policie vybaveny zipem na vnitřní straně bot. Samozřejmostí jako u všech bot této značky je i GORE-TEX membrána. 

 

Něco z historie společnosti PRABOS

Tradice koželužského průmyslu ve Slavičíně sahá k roku 1860, kdy zakladatel společnosti Japis Jan Pivečka začal zpracovávat usně a po I. světové válce zahájil výrobu obuvi. Po znárodnění v roce 1948 přešla společnost Japis pod správu n.p. Baťa a následně v roce 1952 byla začleněna do n.p. Svit Gottwaldov. Teprve v roce 1991 se závod transformoval jako samostatná divize společnosti a.s. Svit Zlín. 1.1.1993 získala společnost právní subjektivitu pod názvem Prabos a.s. Slavičín, postupně transformována na současnou Prabos plus a.s.

 

 

Boty do služby, každodenní společník do každé situace

Boty jsou součást výstroje, kterou nikdy neodkládáte. Je to váš společník, který je s vámi v jakémkoliv počasí a za jakékoliv situace. Na boty se musíte spolehnout ve sněhu, blátě, mokru, ale i mít jistotu, že při několika hodinovém stání na místě nebudete mít nohy jako kámen.

 

 

První dojem z obuvi DELTA 8 zipper GTX

Již po otevření krabice vás obuv zaujme vzhledem a kvalitou pracování. Při vyndání obuv z balení nás mile potěšila její hmotnost. Nejzajímavější je samozřejmě novinka v provedení policejních bot této společnosti, a to zip, kterým jsou boty na vnitřní straně opatřeny. Boty budí robustní dojem a podrážka vypadá, že obstojí v jakémkoliv terénu.

 

 

Recenze obuvi DELTA 8 zipper GTX

Obuv DELTA 8 zipper GTX jsme vystavili stejným podmínkám, jakých se dočkají ve výkonu služby u bezpečnostních nebo ozbrojených složek. Boty náš tester nosil standardně do práce, kde je měl, na nohou několik hodin, a tím nemyslíme dvě tři hodiny, ale třeba i 26 hodin. Boty mu po celou dobu poskytovaly pro nohy vysoký komfort. A to jak stabilitu, oporu pro nohu, tak hlavně i kvalitní odvod potu který je při dlouhodobém nošení velmi důležitý. Každý, kdo měl na nohou boty desítky hodin, ví o čem je řeč.   Vrchní materiál obuvi je velmi pěkně a kvalitně zpracován. Ani při procházení velmi členitým terénem nedošlo k jeho poškození. Nutno podotknout, že nedošlo ani k jeho poškrábání. Podrážka obuvi kvalitně poskytuje oporu při chůzi. Vzorek této podrážky umožňuje se o nohu kvalitně opřít i na členitějším terénu a špička podrážky poskytuje dostatečnou oporu pro běh. K běhu musíme dodat, že obuv DELTA 8 zipper GTX není žádná tvrdá bota, ale je dostatečně měkká pro volnost pohybu, při kterém vás rozhodně nebude omezovat v pohybu. A nyní k zipu. Z něj jsme měli na začátku testování největší radost, ale zároveň i největší obavu. A to hlavně z jeho samovolného rozepínání, ke kterému dochází u hodně konkurenčních značek. A to i díky tomu, že jezdec zipu je schován pod jeho zapnutí pod krytku se suchým zipem. Dále jsme měli obavu z toho, že když je obuv opatřena zipem i tkaničkami, tak budeme muset při každém obutí zapínat jak zip, tak i zavazovat tkaničky. Obuv DELTA 8 zipper GTX nás však vyvedla z omylu a to naprosto nekompromisně. Při prvním obutí si zavážete tkaničky a dále již jen rozepínáte a zapínáte zip. Toto bereme jako velkou výhodu, protože obuv si můžete zout během pár vteřin. V případě, že jste zastáncem zavazování, nic vám nebrání zip nepoužívat. Obuv během testování zažila sníh, průchod vodou, velké bláto, ale i teplejší počasí. Musíme konstatovat, že obuv v žádném počasí a terénu nezklamala.

 

 

Něco o obuvi

Výrobní způsob:

Lepená

Vkládací stélka:

anatomicky tvarovaná SOFTHEEL

Vrchový materiál:

hydrofobní hovězinová useň

Podešev:

Barracuda

Podšívka:

membrána GORE-TEX® More Seasons Light Rock

Použití:

Lehká taktická obuv pro celoroční nošení v extrémních podmínkách

Norma:

EN ISO 20347 SRC

Hmotnost:

790 g

Velikost:

38 – 48

 

 

Plusy a mínusy

+ česká značka

+ kvalita zpracování

+ GORE – TEX

+ kvalitní vzorek

+ možnost nosit obuv v každém ročním období

 

- pro někoho cena (ovšem za kvalitní obuv je nákupní částka zanedbatelná)

 

 

Závěr

Obuv nás velmi mile překvapila kvalitou zpracování a hlavně komfortem, který poskytují svému majiteli. Materiál GORE-TEX naprosto dokonale splňuje svou funkci. Zip, kterým je obuv opatřena, je velmi milým zpříjemněním při nazouvání a zouvání obuvi. Jedinou menší nevýhodou je absence poutka na zadní části obuvi, které hodně uživatelů používá při obouvání. Ale to neznamená, že by obuv šla hůře obouvat, spíše jde jen o zvyk. Obuv DELTA 8 zipper GTX je velmi kvalitní bota, která vás nikdy nenechá na holičkách a to ať jí vezmete do jakéhokoliv terénu. Obuv můžete nosit v zimě i teple a ona vám poskytne požadovaný tepelný komfort. Závěrem lze snad už jen dodat, že se jedná o český výrobek, který obstojí v konkurenci zahraničních značek a díky ceně, za kterou tuto obuv koupíte, je v porovnání cena kvalita naprosto předčí. 

 Za možnost testu obuvi DELTA 8 zipper GTX děkujeme společnosti PRABOS.

 

Obuv DELTA 8 zipper GTX zakoupíte na stránkách společnosti PRABOS – ZDE a to za částku 3090,- Kč.

Štítky

obuv recenze DELTA 8 zipper GTX Prabos

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3.3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: