RECENZE - POUZDRO NA ZBRAŇ BLACKHAWK! OMEGA VI ULTRA UNIVERSAL MODULAR LIGHT

Datum: 10.09.2017 | Autor: Václav Kopeček

Dnes vám přinášíme recenzi taktického pouzdra od značky BLACKHAWK. Toto pouzdro  na recenzi poskytla společnost HQH, která je naším dlouhodobým partnerem v recenzích. Pokud hledáte mnoho možností nošení jednoho pouzdra, tak jste právě nalezli dokonalé řešení. A k tomu navíc i pouzdro na jakoukoliv zbraň se svítilnou.

 

Kdo je společnost HQH?

Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení.

S odkazem na bohaté zkušenosti firmy v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí.

Pravidelně pořádá odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Společnost je zástupcem většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodává policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti na naší široké škále zastoupených produktů se úspěšně zaměřuje na komerční trh. Dále provozuje úspěšný obchod HQH.cz

 

 

První dojmy z pouzdra BLACKHAWK

Pouzdro nám dorazilo v průhledném plastovém obalu s nožovým uzávěrem. Po jeho rozdělání jsme byli velmi mile překvapeni kvalitou zpracování pouzdra a zejména použitými materiály.

 

 

Testování pouzdra BLACKHAWK

Na úvod recenze bychom tentokrát chtěli posoudit kvalitu zpracování pouzdra. Jak je u značky BLACKHAWK již standartní, tak pouzdro je zpracováno k dokonalosti. Nikde nekoukají kousky nití. Suché zipy jsou dostatečně tuhé a každé poutko je dvakrát zajištěno dalšími poutky. Použitá látka 1000D Condrura Nylon zajišťuje pevnost a stálost materiálu. Pouzdro je použitelné na každou zbraň s nasazenou taktickou svítilnou. A to díky vnitřnímu popruhu, který si nastavíte dle potřeb konkrétní zbraně a svítilny. Tuhost pouzdra nastavujete dvěma suchými zipy. Z tohoto systému jsme měli popravdě trochu obavy, a to z důvodu, aby nedocházelo k vypadávání zbraně. Ovšem k ničemu takovému nedošlo, ani když jsme s pouzdrem měnili střelecké pozice a testovali jsme ho nejen za chůze, ale i běhu. Díky tomuto systému nastavitelnosti pouzdra pro každou zbraň, jsme byli velmi mile překvapeni. Úprava pouzdra na jiný model zbraně je otázkou několika vteřin. V přední části pouzdra nalezneme kapsu s chlopní na uložení svítilny, nože, nebo dalších věcí. Zejména ho lze využít k uložení náhradního zásobníku. Na toto je kapsa dostatečně velká, takže se do ní vejde i dvouřadý 17-ti raný zásobník Glock. A nyní asi k hlavní výhodě tohoto pouzdra. A to je variabilitě. Pouzdro jde použít celkem na tři různé způsoby nošení. Pouzdro je primárně dodáváno jako stehenní pouzdro. Jeho pevné uchycení k opasku zajištuje pevný popruh se sponou, která umožňuje rychlé odložení pouzdra v případě nutnosti. Uchycení pouzdra ke stehnu zajišťují dva popruhy, které jsou jak dostatečně pružné tak i dlouhé. Díky tomuto si pouzdro může nastavit každý individuálně, dle svých potřeb. Další možnost nošení pouzdra je na opasku. Zde stačí sundat dva popruhy na stehno a pás vedoucí k opasku. V obou případech si na své přijdou i střelci leváci, a to jelikož pouzdro jde použít na obě strany. Třetí variantou nošení pouzdra je na systémech MOLLE PALLS a STRIKE. Díky tomuto můžeme pouzdro nosit opravdu na každém vyráběném nosném systému například na taktických vestách. Pouzdro je opatřeno i dvojím systémem pojistek. Jako první pojistka slouží pásek s cvočkem, který zbraň zajistí v pouzdře. Jako druhá pojistka slouží zakrytí prvního pásku druhým páskem opatřeným suchým zipem

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ kvalita zpracování

+ široká možnost využitelnosti

+ pouzdro na všechny krátké zbraně se svítilnou

+ dvě pojistky

+ pravé i levé použití

 

 

Závěr

K pouzdru BLACKHAWK musíme dodat, že nás opravdu mile překvapilo, a to zejména díky zejména kvalitě zpracování. Dále musíme vyzdvihnout možnost pouzdro používat jako pravák i jako levák. Skvělou vlastností pouzdra je i možnost pouzdro využívat na stehenní využití, nosné popruhy i na opasek. Za rozumnou cenu si tedy zakoupíte pouzdro nejen na každou krátkou zbraň se svítilnou, tak i na každý způsob nošení.

 

 

Za možnost testu pouzdra na zbraň BLACKHAWK děkujeme našemu dlouhodobému partnerovi společnosti HQH, který na testování vybavení poskytl.

 

Obsáhlý sortiment značky BLACKHAWK můžete zakoupit v obchodu HQH a to ZDE a konktrétně testované pouzdro ZDE

 

FOTOGALERIE:

Štítky

zbraň BLACKHAWK stehení HQH molle pouzdro svítilna recenze taktické

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

7.5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
PETR TŮMA Datum: 01.02.2021 Čas: 16:54

puzdro na pistoli mám a jsem rád,že mám univerzální.budu si kupovat ještě na dru-
hou pistoli.

avatar
Ramon Datum: 13.09.2017 Čas: 11:40

Pouzdro jsem k dispozici neměl. Nechci zpochybňovat závěry testerů ohledně kvality, univerzálnosti a možností různého způsobu nošení. Podobně koncipovaná pouzdra se samozřejmě na trhu vyskytují v různé kvalitě a provedení. Co je však největší slabinou toho pouzdra, je použitá retro pojistka. Tento druh jištění i když dvojitého byl moderní zhruba před 20 lety. Podle mého názoru se pouzdra s takovouto snadno překonatelnou pojistkou pro výkon služby u bezpečnostních složek v současné době nehodí. Důkazem může být i to, že v posledních letech zavedená pouzdra u PČR pojistku na pásek a druk buď vůbec nepoužívají(Safariland, Design Tech) nebo jí používají jako další jistící v kombinaci s jinou sofistikovanou pojistkou(Mars). I v současné době, kdy konkurence je opravdu veliká, považuji z mnoha důvodů za špičku ve služebních vně nošených pouzdrech firmu Safariland, jejíž výrobky jsou ovšem drahé(můžou si to dovolit, je to kvalitní, lidi to kupují). Poměrně zajímavé pouzdro je také Vámi recenzované pouzdro Design Tech. Obecně lze říci, že například u PČR byl díky zavedení pistolí CZ 75 D Compact problém sehnat vně nošené kvalitní pouzdro se slušnou pojistkou, pokud byla tato zbraň opatřena taktickou svítilnou. Zatímco na Glocky je vyrábí již delší dobu řada firem, na unikát z Brodu v poslední době až výše uvedená firma Design Tech. Neboli abych to shrnul, věřím tomu, že toto pouzdro není špatný výrobek, rozhodně však nepřináší v této kategorii nic převratného, podobná pouzdra od jiných výrobců existují a to včetně nastavení pro různé typy zbraní a svítilen a různé možnosti umístění minimálně přes různé redukce.