RECENZE policejní kamera CEL-TEC PK90

Datum: 30.11.2019 | Autor: REDAKCE PN

Dnes vám přinášíme recenzi policejní kamery CEL-TEC PK90. Recenzi této kamery Vám můžeme přinést díky společnosti CEL-TEC. Tato společnost je výhradním dovozcem této kamery. Jedná se o naprostou novinku, tak jsme zvědavý, zdali se podařilo ještě zlepšit model PK80, který jsme již testovali.

 

Co o sobě říká obchod CEL-TEC

Jsme výhradním distributorem celé řady předních výrobců, zejména kamer. Jde o kamery, které lze jednoduše připevnit na přilbu, tedy o sportovní kamery pro cyklisty, in-line bruslaře, lyžaře nebo běžce, ale nabízíme také kamery do auta, jejichž poptávka stále stoupá. V základní výbavě dosud nejsou, ale majitelé aut jimi své vozy stále častěji dovybavují. Doporučujeme třeba super výkonnou policejní Full HD kameru CD30X do auta.

 

Oblíbené jsou i inspekční nebo špionážní kamery: pro výpomoc v domácnosti (např. inspekční kamery do potrubí a odpadů), na ochranu svého majetku a soukromí anebo přímo pro policii a detektivy. V případě policejních kamer jsme jejich výhradní dovozce.

 

V kurzu jsou dnes také fotopasti, velmi často používané ve volné přírodě ke sledování ohrožených druhů zvířat. Jsou ideálním prostředkem ke zmapování situace v místech, kde je potřeba zachytit jakýkoli pohyb dvacet čtyři hodin denně, v jakémkoli počasí. Přístroj se aktivuje pohybem a jeho záznamy mohou být jediným spolehlivým důkazem a podkladem pro další kroky ekologů.

 

V našem internetovém obchodě naleznete i další zboží v oblasti mobilní spotřební elektroniky značky Cel-Tec. Mezi atraktivní patří třeba bluetooth sluchátka pro kvalitní poslech nebo telefonování, opět ideální třeba pro sportovce, nebo vysokovýkonové svítilny se zoomem (LED svítilny). Nabídku doplňuje i výběr sad aku nářadí pro profesionály i domácí kutily, včetně možnosti zakoupit aku nářadí také jednotlivě (brusky, vrtačky, příklepové vrtačky, šroubováky…).

 

Samozřejmě nechybí ani široký výběr příslušenství, počínaje brašnami a batohy až po aku baterie nebo nabíječky.

 

 

Kamera ve službě – v dnešní době nutnost

Kamera ve službě se dneska jeví, jako nezbytná pomůcka. A to z mnoha důvodů. Když pomineme, že záznam může sloužit, jako důkazní prostředek, tak se jako hlavní výhoda jeví ochrana jejího uživatele ve chvíli, kdy by byl obviněn z protiprávního jednání. Dále naopak může sloužit jako ochranný prostředek ve chvíli, kdy by byl její majitel obviněn z nějakého nevhodného chování. Což ocení nejen příslušníci policie i dalších ozbrojených složek a IZS, ale v současné době i bezpečnostních agentur.

 

 

První dojmy z kamery CEL-TEC PK90

Kamera dorazila v černé papírové krabičce, ve které se nachází kamera a další příslušenství. V příslušenství nalezneme manuál v češtině (velmi dobře zpracovaný), dokovací stanici, nabíječku a USB kabel. Kamera je oproti předchozím testovaným modelům lehčí. Model CEL-TEC PK90  nemá žádný displej. Toto zatím vidíme jako problém, jelikož se obáváme možností nastavení kamery.

 

 

Technická specifikace

Chipset:               Ambarella A7LA55

Rozlišení videa:                2560x1080p@30fps; 2304x1296p@30fps; 1920x1080p@30fps; 1280x720@30fp / @60fps; 848x480@30fps / @60fps

Rozlišení fotografie:       až 21 Mpx

Formát fotografie:          JPEG

Komprese videa:             H.264

Snímkování:       30 fps / 60 fps fps

Úhel záběru:     140°

Paměť: vestavěná 32 GB

Rozhraní:            Dokovací stanice (Mini USB)

Přísvit:  Auto IR

Viditelnost při IR přísvitu:            cca 15 metrů

Baterie:               3200 mAh

Výdrž baterie:   cca 6 - 10 hodin – dle nastavení

Rozměry:            77 x 56 x 22 mm

Hmotnost:          125 g

Nahrávání zvuku:            Ano

WiFi:      Ano

Typ AC adaptéru:            5V, 2A

Vodotěsnost:    IP65

Skladovací teplota:         -20 °C až +55 °C

Provozní teplota:            -40 °C až +60 °C

Zápis aktivit (LOG):         Ano

 

 

Recenze kamery

Nejprve se podíváme na kameru jako takovou. Kamera je podstatně lehčí než předchozí modely. A také i menší. Toto oceňujeme zejména s ohledem na uživatelský komfort. Dále pak taky z taktického důvodu. Kamera není na první pohled hned vidět, což může na jednání nahrávaného člověka mít velký vliv, pokud o kameře neví. Kamera má vlastní paměť o kapacitě 32 Gb. Tuto paměť nelze nijak rozšířit, ale za nás osobně je integrovaná paměť dostatečně velká. Ostatně ani baterii nelze vyměnit, ale k tomu se dostaneme dále v recenzi.

Nyní si popíšeme kameru z její vizuální stránky. Na zadní straně kamery nalezneme klip, který tentokrát není vyměnitelný. Ovšem jeho délka je naprosto dokonale zvolená. Není problém kameru umístit jak na oblečení, tak i na molle vazbu. Pevnost tohoto klipu také musíme zhodnotit velmi kladně. Nebude problém s kamerou dělat jakékoliv pohyby, aniž byste se báli, že vám kamera odpadne. Dále zde nalezneme malé tlačítko reset, které pomůže v případě jakéhokoliv problému s kamerou. A navíc se nemusíte bát, že při jeho použité přijdete o záznamy. Z bočních stran tentokrát není ani tlačítko, což je dle nás dobře, jelikož se nemusíte bát, že byste kamerou za něco zachytili. Z přední strany nalezneme čočku, dvě diody infračerveného přísvitu, snímač tmy, notifikační diody a dvě tlačítka. Malé tlačítko volby wifi a fotografií. Zde záleží na délce jeho stisku. A nyní se podívejme na poslední tlačítko, které je dominantou přední strany kamery. Kdy toto tlačítko je na jejím středu a velikostně zabírá zhruba ¼ velikosti. Tlačítko slouží k vypnutí a zapnutí kamery, ale hlavně k zapnutí záznamu. Toto tlačítko je dle našeho nejlepší volba, jakou jsme zatím u testovaných kamer viděli. A to zejména z důvodu jeho velikosti. Každý jistě ví, že se může dostat do situace, kdy bude problém hledat nějaké malé tlačítko, kterým by zapnul nahrávání a ve výsledku může přijít o záznam, jelikož tlačítko prostě nenašel. Toto vám u modelu CEL-TEC PK90 nehrozí. Tlačítko je z tohoto důvodu i dostatečně označené pruhy po celém jeho obvodu, takže prostě ať děláte, co děláte, tak se nemusíte bát, že ho nenajdete.

 Program k ovládání kamery naleznete na přiloženém CD. Naistalujete oba ovládací programy, kdy program CAM Manage slouží k připojení kamery k PC a zobrazení jejího detailního nastavení. Zde nastavíte například osobní číslo uživatele. Dále zde nastavíte čas a datum. Tento program slouží k připojení kamery jako disku. Bez tohoto programu se k záznamům na kameře jednoduše nedostanete. Kameru můžete připojit k PC vložením do dokovací stanice.  A nyní k naprosté novince, která nás doslova dostala. K modelu CEL-TEC PK90 nyní můžete připojit za pomocí aplikace z vašeho telefonu. A to nejen uživatelé androidu, ale i IOS. Toto vidíme jako obrovský krok vůči uživatelům kamer. Nejen, že si záznamy můžete ihned stáhnout do mobilu, ale i si spustit nahrávání přímo z telefonu. A nejen to kameru lze přes aplikaci i kompletně nastavit. Za nás tomuto řešení musíme dát velký palec nahoru.

Záznam kamery je velmi kvalitní, čistý bez šumu. Přechod na IR přísvit lze nastavit jako automatický, takže se nemusíte bát o kvalitu záznamu při přechodu ze světla do tmy a naopak. Dosah IR přísvitu se posunul na neuvěřitelných 15 metrů. I za úplné tmy, lze rozeznat detaily lidského obličeje v takové kvalitě, aby bylo možné osobu jednoznačně identifikovat. Záznam zvuku je čistý a dostatečně silný. Kamera má 32 Gb paměti, což znamená, že se dlouhou dobu nemusíte zajímat o mazání záznamů. Kvalita záznamu se oproti předchozím modelům posunula výrazně dopředu.

Kamera má stupeň krytí IP65, takže se nemusíte obávat nějakého zaprášení, nebo silného deště. Kamera CEL-TEC PK90 je doslova společník do každého počasí a do všech možných i nemožných podmínek. Kamera CEL-TEC PK90 má v základním vybavení GPS. Lze tedy pomocí programů jednoznačně zobrazit, kde byl konkrétní záznam pořízen.

Jelikož jsme testovaly i předchozí modely, tak nyní můžeme porovnat změny. Model CEL-TEC PK90  na plné čáře válcuje předchozí modely. Nejen v rozlišení videa, ale i v posunu směrem k uživatelskému komfortu a dále pak i připojením k telefonu za pomoci wifi. Zvětšená kapacita baterie posouvá dobu užívání kamery, kdy toto bylo dříve zajištěno pouze výměnou baterie. IR přísvit posunul svou hranici na 15 metrů, což už je doopravdy slušná vzdálenost.  A asi to nejdůležitější záběr kamery se posunul na téměř neuvěřitelných 140°

 

 

Závěrečné hodnocení kamery CEL-TEC PK90

Již jsme si myslely, že na předchozích modelech značky není co zlepšit, ale model CEL-TEC PK90 nás vyvedl z omylu. Dalo by se říci, že CEL-TEC PK90  je již dokonalý. Měly jsme možnost kameru při testech přestavit mnoha cílovým uživatelům a musíme konstatovat, že každý byl nadšený stejně jako my. A v nejednom případě jsme byly i my mile překvapeni i tím, že takto dokonalá kamera je již ve výzbroji několika složek. Je vidět, že výrobce CEL-TEC se dostává do podvědomí státních složek i městských, kdy za nás musíme jednoznačně konstatovat, že vybrali velmi dobrý produkt.

 

VIDEO

 

Za možnost testu kamery CEL-TEC PK90 děkujeme společnosti CEL-TEC, která kameru na test poskytla.

Kameru CEL-TEC PK90 můžete zakoupit v obchodu CEL-TEC a to ZDE

 

 

Štítky

policie kamera testing test CEL-TEC PK90 recenze CEL-TEC ozbrojené složky policejní kamera

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Jiří Temr Datum: 24.02.2021 Čas: 18:13

Dobrý den, dnes mi kamera dorazila a chci se zeptat zdali měl někdo problém připojit se na wi-fi kamery, sám mam iphone 8 aktuální ios a nejsem schopnej wi-fi najít a když mi jí mobil po hodině najde připojení vždy selže, takže se chci zeptat zda stim měl někdo zkušenost či je to na reklamaci děkuji.