RECENZE - policejní kamera CEL-TEC PK80L-GPS 64Gb

Datum: 30.08.2018 | Autor: REDAKCE PN

Dnes vám přinášíme recenzi policejní kamery CEL-TEC PK80L-GPS 64GB. Recenzi této kamery Vám můžeme přinést díky společnosti CEL-TEC. Tato společnost je výhradním dovozcem této kamery. Jedná se o kameru přímo vyvinutou pro  policii, tak se jí podíváme na zoubek.

 

Co o sobě říká obchod CEL-TEC

 

Jsme výhradním distributorem celé řady předních výrobců, zejména kamer. Jde o kamery, které lze jednoduše připevnit na přilbu, tedy o sportovní kamery pro cyklisty, in-line bruslaře, lyžaře nebo běžce, ale nabízíme také kamery do auta, jejichž poptávka stále stoupá. V základní výbavě dosud nejsou, ale majitelé aut jimi své vozy stále častěji dovybavují. Doporučujeme třeba super výkonnou policejní Full HD kameru CD30X do auta.

 

Oblíbené jsou i inspekční nebo špionážní kamery: pro výpomoc v domácnosti (např. inspekční kamery do potrubí a odpadů), na ochranu svého majetku a soukromí anebo přímo pro policii a detektivy. V případě policejních kamer jsme jejich výhradní dovozce.

 

V kurzu jsou dnes také fotopasti, velmi často používané ve volné přírodě ke sledování ohrožených druhů zvířat. Jsou ideálním prostředkem ke zmapování situace v místech, kde je potřeba zachytit jakýkoli pohyb dvacet čtyři hodin denně, v jakémkoli počasí. Přístroj se aktivuje pohybem a jeho záznamy mohou být jediným spolehlivým důkazem a podkladem pro další kroky ekologů.

 

V našem internetovém obchodě naleznete i další zboží v oblasti mobilní spotřební elektroniky značky Cel-Tec. Mezi atraktivní patří třeba bluetooth sluchátka pro kvalitní poslech nebo telefonování, opět ideální třeba pro sportovce, nebo vysokovýkonové svítilny se zoomem (LED svítilny). Nabídku doplňuje i výběr sad aku nářadí pro profesionály i domácí kutily, včetně možnosti zakoupit aku nářadí také jednotlivě (brusky, vrtačky, příklepové vrtačky, šroubováky…).

 

Samozřejmě nechybí ani široký výběr příslušenství, počínaje brašnami a batohy až po aku baterie nebo nabíječky.

 

 

Kamera ve službě – v dnešní době nutnost

Kamera ve službě se dneska jeví, jako nezbytná pomůcka. A to z mnoha důvodů. Když pomineme, že záznam může sloužit, jako důkazní prostředek, tak se jako hlavní výhoda jeví ochrana jejího uživatele ve chvíli, kdy by byl obviněn z protiprávního jednání. Což ocení nejen příslušníci policie, ale i dalších ozbrojených složek a IZS.

 

 

První dojmy z kamery CEL-TEC PK80L-GPS 64GB

Kamera dorazila v černé papírové krabičce, ve které se nachází kamera a další příslušenství. V příslušenství nalezneme manuál v češtině, instalační CD, dva klipy ke kameře, USB kabel, nabíječku do zásuvky, adaptér do autozapalovače, dokovací stanici a náhradní baterii. Celkově kamera budí velmi bytelný dojem. Její zpracování je velmi povedené.

 

 

 

Technická specifikace

LCD displej:        320 x 240

Rozlišení videa: FULL HD 1920 x 1080

Rozlišení fotografie:       8640 x 4752

Formát fotografie:          JPEG

Komprese videa:             H.264

Snímkování:       30 fps / 60 fps fps

Úhel záběru:      125°

Paměť: Vestavěná 64 GB

Rozhraní:            Mini USB

Přísvity:               IR, LED, Laser

Dosvit IR přísvitu:            cca 10 m

Baterie: 1950 mAh

Výdrž baterie:   cca 6 hodin jedna baterie

Rozměry:            86 x 62 x 34 mm mm

Hmotnost:          165 g

Nahrávání zvuku:             Ano

GPS:      Integrovaná

Typ AC adaptéru:             5V, 1A

Vhodné rozmezí vlhkosti v okolí:              40% - 80%

Skladovací teplota:         -20°C až 55°C

Provozní teplota:             -40°C až 60°C

Zápis aktivit (LOG):         Ano

 

 

Recenze kamery

Jak jsme již psali v úvodu, tak v balení kamery nalezneme dva klipy na kameru. Jeden z klipů je kratší a slouží k uchycení kamery například na košili. V případě druhého klipu najdeme jeho uplatnění zejména v případě montáže kamery na vestu s molle systémem. Oba uvedené klipy jsou polohovatelné, takže není problém kameru různě naklopit. Uchycení klipu ke kameře je dostatečně pevné, taktéž i uchycení na oděvu. Ani při běhu, nebo prudké změně pohybu popř. polohy se nám ani jednou nestalo, že by se kamera uvolnila, nebo změnila svůj sklon. Toto musíme hodnotit pozitivně, jelikož při službě nikdy nevíte, kdy budete muset náhle měnit svůj pohyb.

 

 

Nyní k samotné kameře. Tělo kamery je plastové. Na přední straně kamery nalezneme čočku kamery, infračervený přísvit, diody přísvitu a několik mikrofonů. Dominantou zadní strany je velký displej, pod kterým se nachází čtyři gumová tlačítka, která slouží k ovládání menu kamery. Na levé straně kamery nalezneme dva gumové kryty, pod kterými se nachází konektory USB, HDMI, sluchátek a externího mikrofonu pomocí multifunkčního rozhraní. A mezi těmito krytkami gumové tlačítko ovládající laser, který slouží ke správnému namíření kamery a taktéž k nucenému zapnutí IR přísvitu. Na pravé straně kamery se nachází celkem pět gumových tlačítek sloužící k vypnutí/zapnutí kamery, nahrávání, diktafonu,  fotografování / led přísvit a PTT tlačítko. Na horní straně kamery nalezneme kovové poutko a dvě diody indikující napájení a druhá poskytuje informace o zařízení. Na spodní straně kamery nalezneme dvířka, pod kterými se nachází baterie. Tlačítka jsou dostatečně velká, takže není problém kameru ovládat například i v rukavicích. Co konkrétně, které tlačítko ovládá, naleznete v manuálu, takže nemá asi cenu toto rozebírat.

 

 

Displej kamery je dostatečně čitelný i na přímém světle. Na displeji naleznete informace o nastaveném rozlišení záznamu dále pak informace o datu a čase, informace o GPS signálu, stavu baterie, dostupné paměti a dále pak ID uživatele. Celé menu kamery je v češtině, tedy není problém si kameru nastavit individuálně. Další nastavení kamery je dostupné pouze v přiloženém programu, ke kterému se dostaneme dále v recenzi.

 

 

Program k ovládání kamery naleznete na přiloženém CD. Naistalujete oba ovládací programy, kdy program CAM Manage slouží k připojení kamery k PC a zobrazení jejího detailního nastavení. Zde nastavíte například osobní číslo uživatele. Dále zde nastavíte čas a datum. Tento program slouží k připojení kamery jako disku. Bez tohoto programu si záznamy v kameře pouze přehrajete, ale nemůžete je mazat nebo stahovat. Kameru můžete připojit k PC buď pouze kabelem, nebo vložením do dokovací stanice. V nabídce společnosti CEL-TEC naleznete i dokovací stanici pro více kamer, kdy tato stanice rovnou zálohuje i kamerové záznamy. Což ocení zejména oddělení, které disponují více kamerami.

 

 

Záznam kamery je velmi kvalitní, čistý bez šumu. Přechod na IR přísvit lze nastavit jako automatický, takže se nemusíte bát o kvalitu záznamu při přechodu ze světla do tmy a naopak. Tento přechod lze vidět na přiloženém videu. I za úplné tmy, lze rozeznat detaily lidského obličeje v takové kvalitě, aby bylo možné osobu jednoznačně identifikovat. Záznam zvuku je čistý a dostatečně silný. Není tedy problém kameru použít  pouze jako diktafon. Kamera má 64 Gb paměti, což znamená, že se dlouhou dobu nemusíte zajímat o mazání záznamů. Navíc na displeji hned vidíte, kolik ještě volného místa v paměti kamery máte.

 

 

 

Kamera má stupeň krytí IP65, takže se nemusíte obávat nějakého zaprášení, nebo silného deště. Kamera CEL-TEC PK80L-GPS 64GB je doslova společník do každého počasí a do všech možných i nemožných podmínek. Kamera CEL-TEC PK80L-GPS 64GB má v základním vybavení GPS. Lze tedy pomocí programů jednoznačně zobrazit, kde byl konkrétní záznam pořízen.

 

Závěrečné hodnocení kamery CEL-TEC PK80L-GPS 64GB

 

Jak jsme již zmínili, tak kameru jako společníka do služby v dnešní době bereme jako samozřejmost. Každý kdo slouží, chce být chráněn a k tomuto slouží mimo jiné i kamerový záznam. Pokud hledáte naprostou špičku mezi kamerami určenými pro policii, tak my jsme jí právě našli. Kamera CEL-TEC PK80L-GPS 64GB Vám nabídne GPS, dále pak velké uložiště, IR přísvit a mnoho dalšího. V balení naleznete rovnou dvě baterie, takže máte neustále možnost prodloužit využívání kamery. Za nás kameře není co vytknout. V dalších recenzích se podíváme na další policejní kamery z produkce společnosti CEL-TEC.

 

Za možnost testu kamery CEL-TEC PK80L-GPS 64GB děkujeme společnosti CEL-TEC, která kameru na test poskytla.

 

Kameru CEL-TEC PK80L-GPS 64GB můžete zakoupit v obchodu CEL-TEC a to ZDE

 

 

Štítky

IR kamera PK80L-GPS CEL-TEC policejní policejní kamera GPS

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

8.3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: