RECENZE - policejní kamera CEL-TEC PK70

Datum: 31.08.2018 | Autor: REDAKCE PN

Dnes vám přinášíme recenzi policejní kamery CEL-TEC PK70. Recenzi této kamery Vám můžeme přinést díky společnosti CEL-TEC. Tato společnost je výhradním dovozcem této kamery. Jedná se o střední model policejní kamery od společnosti CEL-TEC

 

Co o sobě říká obchod CEL-TEC

 

Jsme výhradním distributorem celé řady předních výrobců, zejména kamer. Jde o kamery, které lze jednoduše připevnit na přilbu, tedy o sportovní kamery pro cyklisty, in-line bruslaře, lyžaře nebo běžce, ale nabízíme také kamery do auta, jejichž poptávka stále stoupá. V základní výbavě dosud nejsou, ale majitelé aut jimi své vozy stále častěji dovybavují. Doporučujeme třeba super výkonnou policejní Full HD kameru CD30X do auta.

 

Oblíbené jsou i inspekční nebo špionážní kamery: pro výpomoc v domácnosti (např. inspekční kamery do potrubí a odpadů), na ochranu svého majetku a soukromí anebo přímo pro policii a detektivy. V případě policejních kamer jsme jejich výhradní dovozce.

 

V kurzu jsou dnes také fotopasti, velmi často používané ve volné přírodě ke sledování ohrožených druhů zvířat. Jsou ideálním prostředkem ke zmapování situace v místech, kde je potřeba zachytit jakýkoli pohyb dvacet čtyři hodin denně, v jakémkoli počasí. Přístroj se aktivuje pohybem a jeho záznamy mohou být jediným spolehlivým důkazem a podkladem pro další kroky ekologů.

 

V našem internetovém obchodě naleznete i další zboží v oblasti mobilní spotřební elektroniky značky Cel-Tec. Mezi atraktivní patří třeba bluetooth sluchátka pro kvalitní poslech nebo telefonování, opět ideální třeba pro sportovce, nebo vysokovýkonové svítilny se zoomem (LED svítilny). Nabídku doplňuje i výběr sad aku nářadí pro profesionály i domácí kutily, včetně možnosti zakoupit aku nářadí také jednotlivě (brusky, vrtačky, příklepové vrtačky, šroubováky…).

 

Samozřejmě nechybí ani široký výběr příslušenství, počínaje brašnami a batohy až po aku baterie nebo nabíječky.

 

 

Kamera ve službě – v dnešní době nutnost

Kamera ve službě se dneska jeví, jako nezbytná pomůcka. A to z mnoha důvodů. Když pomineme, že záznam může sloužit, jako důkazní prostředek, tak se jako hlavní výhoda jeví ochrana jejího uživatele ve chvíli, kdy by byl obviněn z protiprávního jednání. Což ocení nejen příslušníci policie, ale i dalších ozbrojených složek a IZS.

 

 

První dojmy z kamery CEL-TEC PK70

Kamera dorazila v bílé papírové krabičce. Již po jejím otevření je vidět, že se jedná o levnější model a to díky obsahu balení. V balení naleznete mimo kamery, dokovací stanice, návodu a instalačního CD už jen pouze jeden klip nabíječku do zásuvky a USB kabel. Balení je tedy chudší než u dříve testovaného modelu PK80L-GPS. Jinak celkový vzhled kamery je jiný, ale co se týká zpracování, tak nemáme co vytknout.

 

 

Technická specifikace

Rozlišení videa: 2304x1296 30p / 1920x1080 30p / 1440x1080 30p/1280x720 60p / 1280x720 30p / 848x480 60p/848x480 30p

Foto rozlišení:   32 Mega pixelů

Úhel záběru:      140°

Paměť: vestavěná 32 GB

Rozhraní:            Mini USB, AVI, HDMI

IR přísvit:             ano, 4x IR LED

Baterie: 2900 mAh - 11h nahrávání

Pohotovostní režim:       cca 4 měsíce

GPS:      Beidou poziční systém

Stupeň krytí:      IP65

Doporučený přehrávač: KM player, VLC player, GPS player – v paměti kamery

Rozměry:            96 mm x 62 mm x 31mm mm

Hmotnost:          160 g

Provozní teplota:             -20°C ~ 70°C

Skladovací teplota:         -40°C ~ 80°C

 

 

Recenze kamery

Jak jsme již psali v úvodu, tak v balení kamery nalezneme pouze jeden klip. Tento klip je však prodloužený a tedy ho lze využít jak na upnutí na oděv, tak i na molle vazbu. Tento klip je opatřen oboustrannými zuby, a tedy drží po umístění jako přikovaný.

Nyní k samotné kameře. Tělo kamery je plastové. Na přední straně kamery nalezneme čočku kamery, infračervený přísvit, diody přísvitu a 2 mikrofony. Dominantou zadní strany je velký displej, pod kterým se nachází tři gumová tlačítka, která slouží k ovládání a spuštění menu kamery. Na levé straně kamery nalezneme tři gumové kryty, pod kterými se nachází konektory USB, HDMI, sluchátek a AV. Zde jsou krytky zasunuté do těla kamery. Toto řešení nevidíme jako nejlepší jelikož se krytky nevysouvají zrovna nejlépe. Na pravé straně kamery se nachází celkem čtyři gumová tlačítka sloužící k nahrávání, diktafonu,  fotografování a tlačítko nastavení typu souborů ( zde jsme nějak nepochopily rozdíl ). Na horní straně kamery nalezneme dvě diody indikující napájení a druhá poskytuje informace o zařízení.  Dále je zde tlačítko zapnutí/vypnutí a tlačítko vypnutí/zapnutí svítilny. Na spodní straně kamery nalezneme konektor napájení. Tlačítka jsou ještě větší než v případě modelu PK80L-GPS, takže není problém kameru ovládat například i v rukavicích. Kamera je ve všech rozměrech větší než dříve testovaný model PK80L-GPS

 

 

Displej kamery je dostatečně čitelný i na přímém světle. Na displeji naleznete informace o nastaveném rozlišení záznamu dále pak informace o datu a čase, informace o GPS signálu, stavu baterie, dostupné paměti a dále pak ID uživatele. Celé menu kamery je v češtině, tedy není problém si kameru nastavit individuálně. Další nastavení kamery je dostupné pouze v přiloženém programu, ke kterému se dostaneme dále v recenzi. Oproti dříve testovanému modelu PK80L-GPS lze v menu kamery nastavit více věcí, což ocení zejména uživatelé, kteří se budou o kameru střídat, jelikož například změnu ID uživatele lze provést přímo v kameře.

 

Záznam kamery je velmi kvalitní, čistý bez šumu. Přechod na IR přísvit lze nastavit jako automatický, takže se nemusíte bát o kvalitu záznamu při přechodu ze světla do tmy a naopak. Tento přechod lze vidět na přiloženém videu. I za úplné tmy, lze rozeznat detaily lidského obličeje v takové kvalitě, aby bylo možné osobu jednoznačně identifikovat. Záznam zvuku je čistý a dostatečně silný. Není tedy problém kameru použít  pouze jako diktafon. Kamera má 32 Gb paměti, což znamená, další rozdíl proti modelu PK80L-GPS. Kapacitu nelze rozšířit, ale i tak je dost místa na záznam. I v případě nejlepšího rozlišení má kamera dostatečnou kapacitu na 3hod 44min záznamu. Záznam kamery je šifrovaný, takže pro jeho stahování a případné mazání je potřeba mít nainstalovaný software.

 

Kamera má stupeň krytí IP65, takže se nemusíte stejně jako v případě modelu PK80L-GPS obávat nepřízně počasí. Taktéž model obsahuje GPS.

 

 

Závěrečné hodnocení kamery CEL-TEC PK70

 

Testovaná kamera CEL-TEC PK70 je odlehčený model oproti dříve testovanému modelu PK80L-GPS (recenzi najdete ZDE ). I tak za slušnou cenu zakoupíte kameru s GPS a integrovanou pamětí. Dále zde není možnost vyměnit baterii, takže si musíte dávat pozor na to, jak máte kameru nabitou. Rozměry kamery jsou o něco větší. Nastavení kamery je ovšem jednoduší a to díky tomu, že lze více věcí nastavit přímo v kameře. Kamera CEL-TEC PK70 je takový zlatý střed v nabídce kamer společnosti CEL-TEC.

 

Za možnost testu kamery CEL-TEC PK70 děkujeme společnosti CEL-TEC, která kameru na test poskytla.

 

Kameru CEL-TEC PK70 můžete zakoupit v obchodu CEL-TEC a to ZDE

Štítky

policejní kamera CEL-TEC CEL-TEC PK70 policejní kamera

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: