RECENZE - odolný telefon CAT S40

Datum: 28.02.2016 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi mobilního telefonu Caterpillar S40, který jsme pro vás mohli otestovat díky společnosti TCCM. V recenzi se dočtete technické specifikace, ale také to jaké testy jsme si připravili pro tento odolný telefon. Jistě už skoro každý zažil to, že mu spadl telefon a prasknul mu displej,  nebo pád nevydržela konstrukce telefonu.

 

 

Kdo je společnost TCCM?

Společnost TCCM byla založena v roce 2007. Jedná se o specialisty na telekomunikační kanály a společnost zabývající se zastupováním několika obchodních značek mobilních telefonů. Aktivně společnost spolupracuje s 52 mobilními operátory a více než 150 obchody s elektronikou a mobilními telefony ve více než 24 zemích. Společnost je složena z více než 50 ti lidí pracujících ve 14 zemích. Společnost zastupuje mimo značky CAT ještě společnosti Coolpad, Meizu a další. Společnost již prodala více než 10 milionů mobilních telefonů.

 

Co nalezneme v krabičce

V krabičce nalezneme mobilní telefon CAT S40, který na vás již na první dojem zapůsobí svou robustností a dojmem telefonu co něco vydrží. Telefon je tvořen kombinací kovu a tvrzené gumy. Dále se v krabičce nachází návody, nabíječka a kabel k nabíječce. Velmi mile jsme byly překvapeni tím, že se v balení nachází folie na displej.  Co vás zaujme na první pohled je žluté tlačítko na levém boku telefonu. Toto tlačítko je určeno k dalšímu nastavení. Můžete ho využít například jako spoušť fotoaparátu, nebo jako zapínání svítilny.

 

 

Něco málo o telefonu CAT S40

Jedná se o mobilní telefon s velikostí displeje 4,7 palce, což na dnešní poměry je dostačující. Velikou výhodou tohoto telefonu je jeho standart IP68 zaručující voděodolnost a prachu odolnost a pak zajímavější armádní standart Mil-Spec 810G, který zaručuje funkčnost telefonu v nízkých a vysokých teplotách. Dále pak odolnost telefonu proti pádu. Telefon by tedy měl vydržet pád z výšky 1,8 metru na beton.

 

 

Testování

Jak je naším dobrým zvykem telefon jsme během našich testů nešetřili. Telefonu jsme nastavili požadavky pro ozbrojené a bezpečnostní složky, což znamená, že jsme ho podrobili více méně čemukoliv, co nás napadlo. Telefon jsme nechali v kapse při výcviku sebeobrany, takže si užil nečekané otřesy, ale i pád, při kterém na něj spadlo skoro 90 kg živé váhy. Dále jsme telefon několikrát pustili na zem na různé povrchy. Dále jsme telefonem zkusili hod do dálky. Potápění do studené i horké vody. Jak telefon po těchto testech dopadl, zdali funguje a v jakém stavu je? Asi to pro vás bude stejné překvapení jako pro nás, ale telefon drží a funguje. Jediným šrámem, který si z testů odnesl je menší oděrka na kovovém rámu.

 

 

Technické parametry

Operační systém: Android 5.1 Lollipop

Procesor - počet jader: 4

Procesor - frekvence [MHz]: 1100

Uživatelská paměť: 16GB

Velikost RAM: 1GB

Paměťové karty: Micro SD Up to 64 GB

Displej - uhlolpříčka [palce]: 4.7" IPS

Displej - rozlišení [pix]: 540x960

Podporované sítě: GSM/GPRS/EDGE/HSPA+/LTE

Konektivita: micro-USB 2.0, USB-OTG, Wifi, NFC, 3,5mm jack Bluetooth 4.1+LE

GPS: GPS, aGPS, GLONASS

Senzory:

Accelerometer

Proximity Sensor

Ambient Light Sensor

Compass

Fotoaparát: 8Mpx + 2Mpx

Baterie:

Typ: Li-Ion

Kapacita [mAh]: 3000

Rozměry [mm]: 143.9 x 72.5 x 11.5mm

Hmotnost [g]: 185

 

 

Závěr

Pokud hledáte telefon, co něco vydrží, jste na správné adrese. Výhodou tohoto telefonu je i to, že nevypadá jako odolná cihla, ale svým vzhledem zaujme i vaše okolí. Černo stříbrná kombinace je velmi atraktivní. Telefon CAT S40 dokonale skloubil vlastnosti odolného telefonu a moderního smartphonu. Od tohoto telefonu jsme si slibovali hodně, ale on naše očekávání zdaleka předčil. Velkou výhodou je i možnost ovládání v rukavicích. Jediným negativem pro někoho může být absence sluchátek v balení telefonu.

 

 

 Plusy a mínusy

+ výdrž baterie

+ odolnost telefonu ( voděodolnost a odolnost proti pádu)

+ možnost ovládání v rukavicích

+ atraktivní vzhled

 

- absence sluchátek v balení

 

Za možnost testování děkujeme společnosti TCCM, která zastupuje společnost CAT v ČR.

Mobilní telefon CAT S40 zakoupíte u každého dobrého prodejce elektroniky a mobilních telefonů.

Telefon lze zakoupit u společnosti SMARTY.CZ ZDE za čátku 10.675,- Kč. v sekci našich partnerů naleznete slevu na tento telefon.

Štítky

recenze Odolný Caterpillar telefon CAT TCCM CAT S40

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: