RECENZE - obuv PRABOS DELTA 4

Datum: 25.11.2016 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi novinky společnosti PRABOS a to obuvi DELTA 4. Tato obuv je naprostou novinkou této společnosti a můžete jí zakoupit od ledna letošního roku. Tuto obuv pro vás můžeme otestovat díky spolupráci se společností PRABOS. 

 

Něco z historie společnosti PRABOS

Tradice koželužského průmyslu ve Slavičíně sahá k roku 1860, kdy zakladatel společnosti Japis Jan Pivečka začal zpracovávat usně a po I. světové válce zahájil výrobu obuvi. Po znárodnění v roce 1948 přešla společnost Japis pod správu n.p. Baťa a následně v roce 1952 byla začleněna do n.p. Svit Gottwaldov. Teprve v roce 1991 se závod transformoval jako samostatná divize společnosti a.s. Svit Zlín. 1.1.1993 získala společnost právní subjektivitu pod názvem Prabos a.s. Slavičín, postupně transformována na současnou Prabos plus a.s.

 

 

Boty do služby, každodenní společník do každé situace

Boty jsou součást výstroje, kterou nikdy neodkládáte. Je to váš společník, který je s vámi v jakémkoliv počasí a za jakékoliv situace. Na boty se musíte spolehnout ve sněhu, blátě, mokru, ale i mít jistotu, že při několika hodinovém stání na místě nebudete mít nohy jako kámen.

 

FOTO: obuv po několik měsících používání 

 

První dojem z obuvi DELTA 4

Již po prvním otevření krabice s obuví nás velmi mile překvapil vzhled obuvi. Jelikož se jedná o služební boty, tak jsme čekali standartní obyčejnou obuv, ale z krabice na nás koukali boty, které se nemusíme bát vzít si na běžné nošení. Ba naopak si myslíme, že s nimi naděláte docela dost parády.

 

FOTO: obuv po několik měsících používání 

 

Recenze obuvi DELTA 4

Obuv byla použita dle jejího určení v modelové řadě a to policie. Proto byly boty používány jako služební. Tím je myšleno, že byly nošeny na nohou v jednom kuse a to dlouhou dobu. A to v rozmezí od 8 hodin do 24 hodin. Z většiny standartních služebních polobotek po delší době nošení bolí nohy a bohužel musíme přiznat, že nohy z bot i zapáchají. U bot PRABOS DELTA 4  jsme byly zvědavy na to, jak se s těmito dvěma problémy poperou. A musíme uznat, že se s nimi poprali výborně. Díky vložce, která je  anatomicky tvarovaná nohy nebolely, ani po několika hodinách používání a ujití dlouhých vzdáleností. Nohy díky této vložce jsou jako v bavlnce a nejsou tolik namáhány. K tomuto přispívá i nízká hmotnost této obuvi. Zápach nohou je také díky vložce a použitém materiálu na ní odstraněn. Noha je v obuvi dobře odvětrávána. Boty na první dojem mohou vypadat, že jsou k použití pouze v teplejším počasí. Toto je ale chybný dojem. Bota se dá dobře nosit i v chladném počasí, kdy poskytuje dostatečný tepelný komfort pro nohy. Tím pádem se z obuvi stal společník pro každé počasí. Povrch obuvi je vyroben hovězinové ušně, která je dostatečně oděru vzdorná. Toto musíme jen potvrdit a nejlepším důkazem tohoto je to, že boty jsou používány dlouhodobě a nenesou na sobě žádné známky náročného používání. Stále vypadají jako nové. Zajímavostí této obuvi je podrážka, která vypadá jako podrážka sportovní obuvi. Díky tomuto tvarování podrážka poskytuje dobrou oporu pro běh, ale i kvalitní oporu pro použití na všech možných površích, kdy podrážka neklouže.

 

FOTO: obuv po několik měsících používání 

 

Něco o obuvi

Výrobní způsob:

Lepená

Vkládací stélka:

anatomicky tvarovaná SOFTHEEL

Vrchový materiál:

hovězinová useň

Podešev:

DIABLO-PU

Podšívka:

oděru odolný textilní material

Použití:

Vycházková obuv vhodná k celoročnímu nošení.

Norma:

ČSN EN ISO 20347 SRA

Velikost:

36 - 48

 

 

Plusy a mínusy

+ česká značka

+ kvalita zpracování

+ kvalitní vzorek

+ možnost nosit obuv v každém ročním období

+ cena

 

 

Závěr

Při testování obuvi PRABOS DELTA 4 jsme očekávali mnoho. A to zejména díky tomu, že jsme měli již možnost od jejich společnosti testovat jeden výrobek. Byly jsme, ale i díky nízké ceně poněkud skeptičtí, jelikož cena je velmi nízká. Ovšem během testování naše obavy obuv vyvrátila. Jedná se o kvalitní pohodlnou obuv, která vám poskytne kvalitní oporu nohou a zajistí pro ně dostatečný tepelný komfort za každého počasí. Za nás musíme jen doporučit a přiznat, že i v tomto případě se jedná o výrobek, kde dostanete za málo peněz hodně muziky.

Za možnost testu obuvi DELTA 4 děkujeme společnosti PROBOS.

 

Obuv DELTA 4 zakoupíte na stránkách společnosti PRABOSZDE a to za částku 1190,- Kč.

Štítky

delta 4 obuv Prabos recenze

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3.8 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: