RECENZE - nůž KIZLYAR SUPREME® ECHO D2

Datum: 14.04.2018 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi pevného nože pro každodenní použití od firmy Kizlyar Supreme a to jednoho z jejich nejlépe vzhledově vypadajících kousků KIZLYAR SUPREME® ECHO D2. Tento zajímavý nůž nám na recenzi poskytla společnost HQH, která je naším dlouhodobým partnerem.

 

Kdo je společnost HQH?

Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení.

S odkazem na bohaté zkušenosti firmy v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí.

Pravidelně pořádá odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Společnost je zástupcem většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodává policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti na naší široké škále zastoupených produktů se úspěšně zaměřuje na komerční trh. Dále provozuje úspěšný obchod HQH.cz

 

 

Něco málo o společnosti Kizlyar Supreme

Nože společnosti Kizlyar Supreme jsou dnes nejoblíbenějšími HI-TECH noži v Ruské federaci. Značka Kizlyar Supreme to je skutečný moderní design v kombinaci s hi tech technologií, která zahrnuje použití nejmodernějších materiálů při výrobě produktových rad.

Historie společnosti se začíná psát v roce 2009, kdy se poprvé objevuje koncepce značky Kizlyar Supreme. Trvalo dva roky, než se rozvoj značky, přes prototypy a dlouhé a pečlivé testování dostal do bodu: toto je jeden z nejlepších HI TECH nožů ne pouze v Ruské federaci. V roce 2011 začíná plošná expanze značky Kizlyar Supreme.

 

 

První dojmy z nože

Nůž nám dorazil v papírové krabičce.  Po jejím otevření zde spatříme nůž, který na nás již při prvním pohledu zapůsobí svým naprosto luxusním vzhledem. Dále zde nalezneme pouzdro vyrobené z kydexu s uchycením na opasek. Toto pouzdro nese na sobě označení ECHO stejně tak jako nůž.

 

 

Vlastnosti nože

Parametry: 
Celková délka: 23,5 cm 
Délka čepele: 11,5 cm 
Délka rukojeti: 2 cm 
Tloušťka čepele: 4 mm 

Tloušťka rukojeti: 12 mm 

Šířka čepele: 2,75 cm
Hmotnost (bez pouzdra / s pouzdrem): 200 g / 294 g 
Typ nože: clip point 
Materiál čepele: ocel D2 tvrdosti 60-62 HRC 
Materiál rukojeti: Micarta 
Barva: čepel – nerez, rukojeť – šedo-černá 
pouzdro: černé Kydex

 

 

Recenze nože

Při výběru nože na tuto recenzi jsme hledali nůž, který bude nejen spolehlivým společníkem, ale i hezkým doplňkem. Toto jsme brali z ohledu na to, že nůž je častý dárek a v tu chvíli chcete, aby nějak vypadal. Toto model ECHO naprosto splňuje. Jeho vzhled musíme hodnotit naprosto jednoznačně na jedničku s hvězdičkou. Ocel D2 zaručuje dlouhodobou odolnost proti korozi, ale taktéž dlouhodobou ostrost čepele. Nůž má jek jednoduchou záštitu, tak i vroubkování na vrchní části čepele. Obě tyto věci zajišťují pevný a stabilní úchop. Kydexové pouzdro je ze spodní části opatřeno otvorem, které brání udržování vlhkosti. Pouzdro můžete na opasku nosit jak svisle, tak i vodorovně. Toto jistě ocení uživatelé, kteří nechtějí, aby každý hned věděl, že mají nůž u sebe. S ohledem na to, že tento nůž má čepel ze stejné oceli, jako jeho zavírací bratr, kterého jsme již  minulosti testovali, tak jsme nůž nepodrobovali  testům, co všechno přeřízne. Máte naše slovo, že vás nůž nenechá na holičkách při situacích, kdy nůž budete potřebovat. Ale zároveň jím zaujmete nejednoho milovníka nožů, a to díky skvělému vzhledu. Pokud hledáte nějaký dárek pro partnera a on je zrovna milovník nožů, tak nemáte nad čím váhat.

 

 

Plusy a mínusy

+ kvalita ocele

+ použité materiály

++ vzhled

+ cena

+ velmi kvalitní pouzdro

 

 

Závěr

Nůž KIZLYAR SUPREME® ECHO musíme za naší redakci jen a pouze doporučit. Nůž je vyroben ze skvělých materiálů, a jak jsme již zmínili, tak jeho vzhled zaujme skoro každého. Za rozumnou cenu si zakoupíte společníka na dlouhá léta, který vás nikdy nenechá na holičkách.  V ceně dostanete i velmi dobře zpracované kydexové pouzdro.

 

Za možnost recenze děkujeme obchodu společnosti HQH

 

Nože značky KIZLYAR SUPREME® zakoupíte v obchodu HQH - ZDE

Štítky

knife nůž testování HQH kizlyar recenze

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: