Recenze nože Mr.Blade Patriot

Datum: 04.05.2015 | Autor: Redakce PN

V předešlé recenzi byl představen nůž Kizlyar Korshun, v té dnešní se podíváme na zoubek, či spíše ostří nože Mr.Blade Patriot. Tato značka je dceřinnou společností firmy Kizlyar a je známa převážně výrobou nožů z nástrojové oceli D2. Model Patriot je trochu jiný, než Korshun. To, jak nám seděl, jaké má ostří, či jak se dá nosit si přečtěte v naší recenzi.

 

I v tomto případě jde o masivní nůž - foto: Redakce PN

 

Určení nože je převážně taktické, nakrájíte s ním chléb, useknete větev, ale i vzhledem k pouzdru a masivní čepeli je přímo předurčen jako základní nůž vojáka - jednotlivce, případně policisty. Nezklame.

 

Pořádná špička, co říkáte? Foto: Redakce PN

 

Během našeho testu se s nožem nikdo moc nemazlil. Kromě běžných činností (krájení chleba, sekání dříví...) byl použit i k páčení starého pantu dveří. Nůž uspěl, povrchová úprava vydržela bez úhony. Špička vydržela běžné bodání do dřeva, včetně dubového. Probíjení plechu zkoušeno v testu nebylo. Zřejmě by to nůž ustál, ale neříká nám pane a tak se jen domníváme, že by vše vydržel...

 

Ukázka držení nože. foto: Redakce PN

 

Nůž se drží slušně,zpracování rukojeti zG10ky je výborné, nikde nic nečouhá, neškrábe. Jedinou výtku máme k vybrání na ukazováček. Větší záštita by nebyla od věci. Při pocení rukou zdrsněný materiál střenky sice neklouže, ale kdyby sklouzl, vybrání je na náš vkus poměrně malé.

 

Zdrsněný hřbet pro oporu palce. Foto: Redakce PN

 

 

Povedená je zadní část nože, která slouží jako úderný prostředek, či samozřejmě k rozbíjení skla. Nůž je docela dobře vyvážen, sklo pod tlakem úderů se rozdíje docela snadno, nicméně i zde bych udělal drobnou změnu v případě trochu většího vystoupení úderného ,,ozubení", mohlo by to pomoci zeména při dočištění skla - zbytků v tabuli.

 

Pouzdro na jedničku! Foto: Redakce PN

 

Pouzdro oproti příliš lacině působícímu noži Kizlyar Korshun hodnotíme na výbornou. Je sice možná až moc veliké, kdyby bylo kratší 2 cm nahoře a 2 cm dole bylo by to lepší, ale zde bez ztráty bodu. Nůž v pouzdru ,,zacvakne" a drží. Pro jistotu je ještě upevněn poutkem s drukem. Při chůzi, ale ani při rychlém běhu v pouzdru ,,necvaká" drží dobře. Výrobce přímo počítal s umístěním na molle/pals vazbu, či na opasek s jistícím páskem na stehno. V přední části jištěné plastovou sponou je malé místo. V tomto případě by sem pasoval např.firesteel, či brousek. Nápadům se meze nekladou...

 

 

Shrnutí:

Nůž dobře držel ostří, ani po delší práci, řezání kabelů, sekání dřeva příliš ze své ostrosti nepřišel. Již z továrny přišel dobře nabroušený, ale pár tahů kvalitním brouskem by z něj učinilo břitvu. Nůž se hodí zejména na taktické činnosti, ale dovedeme si představit s ním i myslivce. Jen tloušťka čepele by nebyla příliš vhodná na jemnou práci, ale na nasekání a naporcování masa přímo ideální.

 

Technické parametry:

Materiál:            Charakteristika:
Ocel: D2              Celková délka: 270 mm
(58 -60 HRC)       Délka čepele: 149 mm
Střenky: G10       Šířka čepele: 27 mm
                         Tloušťka čepele: 4,5 mm
 
 
 
Klady:
Dobrý úchop i s větší rokou
 
Odolnost 
 
Kvalitní zpracování
 
Výborné pouzdro
 
Ostří
 
Solidní cena (v době testu cca.3000,- Kč)
 
 
Zápory:
Možná příliš malá opora pro ukazováček
 
 
 
 
Nůž můžete zakoupit u dovozce do ČR  Z D E
 
 

Štítky

recenze nožů Mr.Blade Patriot kizlyar nůž

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: