RECENZE - multitool LEATHERMAN SURGE

Datum: 20.05.2018 | Autor: Redakce PN

Dnes pro vás přinášíme recenzi multitoolu LEATHERMAN a to konkrétně modelu SURGE. V recenzi se dočtete o naší spokojenosti s touto značkou a popřípadě i o jejích nedostatcích. Recenzi vám můžeme poskytnout díky spolupráci se společností MORIS DISTRIBUTION, která tento mulitool poskytla.

 

Kdo je MORIS DISTRIBUTION?

Společnost MORIS design s. r. o., se primárně zabývá in-store designem a výrobou POP a POS stojanů.

V roce 2012 získala tato společnost práva na výhradní distribuci značek Ledlenser a Leatherman pro Českou a Slovenskou republiku. Za tímto účelem vznikla nová divize společnosti - divize distribuce, která spravuje velkoobchodní prodej těchto značek pro obě země. Následně bylo portfolio značek rozšířeno o německá průmyslová svítidla Setolite, české 100% přírodní jídlo na cesty Adventure Menu a také o americké ochranné sluneční a dioptrické brýle Wiley X.

 Filosofií divize distribuce společnosti MORIS design s.r.o. je zastupovat pouze značky, které jsou naprostou špičkou ve svém odvětví. Proto se také na většinu produktů vztahuje exkluzivní prodloužená záruka.

 

 

O značce LEATHERMAN

Od roku 1983 vyrábí společnost LEATHERMAN multitooly, které jsou velmi odolné a na práci jako stvořené. Když Tim Leatherman a jeho obchodní partner Steve Berliner zakládali společnost s multitoolem Pocket Survival (PST), neměli tušení, že se jednoho dne bude vyrábět více než 30 modelů na ploše 90.000 čtverečních stop v továrně s více než 400 zaměstnanci.

Rodák z Oregonu Tim Leatherman promoval v oboru strojního inženýrství na Oregonské státní univerzitě v roce 1970. Poté vystřídal řadu zaměstnání, včetně pozic jako učitel angličtiny nebo mechanik vrtulníků. Čas strávený cestováním do zahraničí nakonec trávil vymýšlením konceptu nového univerzálního nástroje. Od počátku je společnost založena na jednoduché filozofii: vyrábět a dodávat včas, plnit přání zákazníků a naslouchat jejich potřebám, zvyšovat efektivitu multitoolů a poskytovat svým zaměstnancům příjemné prostředí. Přestože je Tim již v důchodu, stále navštěvuje továrnu nejméně jednou za měsíc a on i Steve hrají klíčovou roli ve směru, kam se společnost ubírá. Tim podniká stále mnoho návštěv po celém světě, aby měl přehled o distribuční síti.

 

 

MULTITOOL

Jak se již od nepaměti říká, tak každý správný nůž má mít u sebe nůž. A co takto mít nůž společně s dalšími užitečnými věcmi v jednom. Od tohoto jsou tu právě multooly, které vám nabízí vše potřebné po ruce a špičkou mezi multitooly by měla být značka LEATHERMAN, tak uvidíme.

 

 

První dojmy z multitoolu LEATHERMAN SURGE

Multitool dorazil v papírové krabičce, která má na horní straně krabičky samolepku, která zaručuje, že vámi zakoupený multitool je 100% originál a kód k jejich registraci. Uvnitř krabičky naleznete návod, který není bohužel v češtině (k nalezení v češtině na internetových stránkách) a látkovou sumku s možností upevnění na molle vazbu, nebo na opasek. Pouzdro je opatřeno chlopní, která u pouzdra drží velmi pevně a to díky kvalitnímu suchému zipu. Na chlopni zepředu nalezneme vyšité logo značky LEATHERMAN. Po otevření pouzdra nalezneme další plastové pouzdro, ve kterém se nachází výměnný pilník. A také v hlavním pouzdře nalezneme samotný mutitool v černé barvě. Na obou rukojetích multitoolu nalezneme vyražené logo LEATHERMAN SURGE. Již na první pohled se jedná o robustní multitool, který má být jeden z největších z nabídky značky.  

 

 

Specifikace výrobce

Vylepšená nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku. Toto provedení nerezové oceli se osvědčilo při výrobě vysoce kvalitního nářadí.  Tepelným zpracováním této oceli bylo dále dosaženo optimální pevnosti a výdrže u multotoolů Leatherman, tím je dosaženo vysoké odolnosti proti opotřebení.

 

 

Obsah multioolu LEATHERMAN SURGE

Kleště s jehlovou špičkou

Utahovací kleště

Štípací kleště měkkých drátů s vyměnitelnými břity

Štípací kleště tvrdých drátů s vyměnitelnými břity

Krimpovací kleště

Štípací kleště - lanka

Odizolovací břit na kabely na otvíráku

Nůž s rovným ostřím z oceli 420HC

Nůž se zubatým ostřím z oceli 420HC

Pilka

Nůžky s pružinou

Šídlo

Pravítko (8 palců/19 cm)

Otvírák

Otvírák na lahve

Pilník na dřevo a kov

Pilník s diamantovou vrstvou

Vyměnitelná pilka - Bosch

Velký bit adaptér

Velký plochý šroubovák

Malý plochý šroubovák

 

 

Recenze

A nyní k samotnému testování. Multitool v zavřeném stavu drží velmi dobře a všechny boční nástroje jako jsou nůžky, oba nože a pilka jsou velmi dobře dostupné jednou rukou, takže je máte ihned po ruce. Po jejich otevření doslova uslyšíte cvaknutí pojistky, která jednotlivé nástroje pevně zajistí v pozici. Její zpětné odjištění je zase věc, kterou hravě zvládnete jednou rukou. Oba nože, jak hladký, tak i se zubatým ostřím jsou velmi ostré. Pilka je také velmi ostrá a její zuby jsou dvouřadé. S touto pilkou není problém přeřezat i větší větev. Tato pilka se dá vyměnit za diamantový pilník s dvěma hrubostmi, který je uložen v plastovém pouzdru. Výměna je naprosto jednoduchá a zvládne ji doslova každý. A nyní hlavní slabost většiny mutitoolu, což jsou nůžky. Zde na nás čekalo první velké milé překvapení. Nůžky mají také pojistku. Tato pojistka po zajištění automaticky nastaví pružinu. Nůžky jsou z velmi pevného materiálu. Jejich ostrost je naprosto dostačující na přestřihnutí jakéhokoliv potřebného materiálu. Otevření samotného multitoolu jednou rukou je již nereálné. Po otevření  multitoolu se dostaneme k dalším nástrojům. Jako první se podíváme na samotné kleště. Tyto kleště mají jehlovou špičku, takže jimi jde chytit i sebemenší předmět. Dále v kleštích nalezneme štípací čelist, krimpovací čelist, utahovací čelist a odizolovací čelist. Kleště jako takové musíme hodnotit velmi pozitivně. Při rozložení kleští do vodorovné polohy máme k dispozici 19 cm dlouhé pravítko. Jako další nástroje po rozložení kleští nalezneme otvírák s odizolovacím břitem a výměnným šroubovacím bitem, kdy z jedné strany bitu nalezneme křížovou hlavici a z druhé strany plochou hlavici. Zde je výměna taktéž jednoduchá jako v případě pilky. Oba tyto nástroje jsou opatřeny pojistkou z vnější strany multitoolu. Na druhém madlu multitoolu nalezneme malý a velký plochý šroubovák a šídlo. Toto šídlo je dostatečně ostré, takže nemá problém projít i velmi pevnými materiály. Samozřejmě i tyto nástroje jsou opatřeny pojistkou. Multitool jsme  používali po dobu několika měsíců, kdy jsme ho používali nejen do služby, ale také na domácí práce v dílně. Po dobu náročného používání nás multitool LEATHERMAN SURGE nikdy nenechal na holičkách. A co nás zejména potěšilo je to, že ani po dlouhém testování se nikde nic neuvolnilo. Vše drží stále pevně jako na začátku. Co ovšem musíme trochu vytnout je povrchová černá úprava multitoolu. Na černění je po tetování vidět několik vlásenkových škrábanců. Což sice s ohledem na okolnosti testování lze očekávat, ale zamrzí to. Ovšem kdo nechce černý multitool, tak si může zakoupit provedení bez počernění.

 

 

Plusy a mínusy

+ kvalita

+ pevnost pojistek

+ ostří

++ nůžky

+ jednotlivé nástroje

+ záruka

+ kvalitní pouzdro

- černění

 

 

Závěr

Jak jsme již psali v úvodu, tak každý správný muž má mít u sebe pořád nějaký nůž. Po testování multitoolu LEATHERMAN SURGE se toto u nás mění. Dle nás by každý muž měl mít u sebe multitool značky LEATHERMAN. Tento multitool vám poskytne nejen velmi kvalitní nože, ale dále kvalitní nůžky, pilku, kleště a mnoho dalších užitečných nástrojů. Jak jsme psali, máte po ruce vše, co můžete v běžných situacích potřebovat a dle našeho i něco navíc. Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni. Musíme vyzdvihnout kvalitu pojistek, které nepovolily ani při sebevětším tlaku. Po testech musíme konstatovat, ze multitooly značky LEATHERMAN jsou opravdu špičkou na trhu.

 

 

Za možnost testování multitoolu LEATHERMAN SURGE děkujeme společnosti MORIS DISTRIBUTION.

Multitool LEATHERMAN SURGE zakoupíte u autorizovaných prodejců, které naleznete ZDE a to za částku 4.490,- Kč

VIDEO:

 

FOTOGALERIE:

Štítky

leatherman molle multitool kleště recenze nůž surge

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

7 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: