RECENZE - kydexové pouzdro

Datum: 26.06.2017 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi kydexového pouzdra značky KYDEXOVÁPOUZDRA.CZ. Toto pouzdro na recenzi poskytla společnost KYDEXOVÁPOUZDRA.CZ. Každý kdo má zbraň si naprosto uvědomuje, jak důležité je mít na zbraň kvalitní pouzdro, protože pouzdro je věc, která zbraň nejen chrání, ale také musí umožňovat rychlé tasení. Nezáleží na tom život pouze toho, kdo zbraň použije, ale někoho dalšího. A dnešními možná nejžádanějšími pouzdry jsou právě pouzdra z kydexu.

 

První dojmy z pouzdra

Na testy jsme si vybrali pouzdro na zbraň CZ P-07 ve variantě se svítilnou Streamlight TLR-1 Hl. Musíme uznat, že vybrat konkrétní pouzdro a hlavně barevnou kombinaci byl trochu oříšek, jelikož škála barev a variant je opravdu široká. Nakonec padla volba na barevnou variantu carbon a zombie zelená a zvolili jsme poloviční sweatguard. Ihned po dodání pouzdra jsme byli velmi mile překvapeni kvalitou a pevností pouzdra.

 

 

Testování kydexového pouzdra

Jak jsme již uvedli, tak pouzdro jsme si vybrali na zbraň CZ P-07 se svítilnou Streamlight TLR-1 Hl. A to zejména z důvodu, že pouzder na zbraň se svítilnou moc na trhu není a v současné době jsou svítilny velmi častým doplňkem zbraně.  Pouzdro na opasku je uchyceno speedloops poutek. Původně jsme měli trochu obavy z toho, že pouzdro není na opasku pevně zachyceno.  Ale opak byl pravdou, pouzdro na opasku sedí jako ulité. Hlavní výhodou poutek speedloops je, že pouzdro jde na opasek zasunout a nemusíme opasek vyvlékat z kalhot. Pevnost a kvalitu tohoto uchycení můžeme potvrdit i při rychlém vytažení zbraně z pouzdra. Další výhodou kydexových pouzder je to že si poutka můžete libovolně měnit dle vlastních požadavků, jelikož jich je na trhu již velká škála a jejich výměnu zvládne doslova každý, protože stačí povolit šroubky, které je uchycují k pouzdru. Vložení zbraně do pouzdra je velmi instinktivní, jelikož vás sweetguard krásně navede. Toto je jedno z hlavních výhod, které jsme na pouzdru shledali. Další takovouto výhodou je slabé cvaknutí ve chvíli, kdy zbraň vložíte do pouzdra. Máte tak jistotu, že zbraň v pouzdře doopravdy sedí.  Celkově k usazení zbraně v pouzdře musíme říci, že jsme jím byly velmi mile překvapení. Nikde není žádná vůle, která by zbrani umožnovala jakýkoliv pohyb v pouzdře. Pouzdro zbraň hezky usadí k tělu, takže i s venkovním nošením je zbraň pod trikem hezky schovaná a naprosto ideálně splňuje požadavek na skryté nošení. K tomuto musíme dodat, že pouzdro, které jsme testovali, jsme měli i s poutky na skryté nošení. Toto nošení, kdy je pouzdro vložené do vnitřní části kalhot však nám moc nevyhovovalo, ale dalším lidem, kteří toto měli možnost testovat, to zase vyhovovalo více než venkovní nošení. Zde doslova platí to, že každý střelec má své požadavky. Často se v diskuzích objevují zmínky, že kydexová pouzdra poškozují povrchovou úpravu zbraně. Toto musíme naprosto vyloučit. Pouzdro testujeme dlouhodobě a povrchová úprava zbraně je pořád bez poškození.  Na závěr nezbývá napsat nic jiného než to, že pouzdro, které jsme měli testovat, předčilo naše vysoké nároky a to na plné čáře. Jiné pouzdro již na krátkou zbraň nebudeme hledat.

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ kvalita zpracování

+ možnost individuálních úprav

+ pouzdro sedí u těla

+ možnost variability

 

 

Závěr

Jednoznačně musíme říci, že všichni komu jsme pouzdro ukázali, nebo zapůjčili k vyzkoušení, byli z jeho vlastností a kvality provedení naprosto nadšeni. Jak jsme již zmínili v recenzi, tak mezi top ohlasy patří pevnost materiálu, klapnutí při zasunutí zbraně a také rychlost tasení. Produkty od společnosti KYDEXOVÁPOUZDRA.CZ musíme jen doporučit.

 

 

Za možnost testu pouzdra děkujeme našemu partnerovi společnosti KYDEXOVÁPOUZDRA.CZ, který na testování pouzdro  poskytl.

 

Obsáhlý sortiment značky KYDEXOVÁPOUZDRA.CZ můžete zakoupit v obchodu KYDEXOVÁPOUZDRA.CZ a to ZDE

A konkrétně recenzované pouzdro - ZDE

 

fotogalerie:

Štítky

kydex Streamlight tlr-1 HL p-07 kydexovapouzdra.cz pouzdro kydexové pouzdro recenze

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5.5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: