RECENZE: karimatka Therm-A-Rest Z-Lite Regular od Sullyho zbrojnice

Datum: 05.08.2020 | Autor: Redakce PN

Dnešní recenze bude možná trochu neobvyklá, nicméně je doba dovolených, výletů a karimatka je nezbytnou součástí všech, kteří vyznávají spaní v přírodě. Nicméně pokud budeme myslet i na taktické použití, ani odstřelovač nechce ležet na tvrdé zemi. Karimatka Therm-A-Rest Z-Lite Regular má výborné izolační schopnosti, nízkou hmotnost a je vyrobena v USA.

 

 

Skládací pěnová karimatka Thermarest Z-Lite s technologií ThermaCapture™ je profilovaná pro lepší skladnost a izolační výkon. Mimochodem tuto karimatku používají i příslušníci NAVY Seals. Obrovskou výhodou je skladnost, nízká hmotnost, která činí zhruba 400 gramů (dle výrobce 410). Konstrukce je pórovitá, díky které jsou zde skvělé, izolační schopnosti. Uzavřené buňky dobře izolují a díky výčnělkům je zaručena měkkost a pohodlí. Pokud vezmeme v potaz rozměry a hmotnost, dostáváme se téměř na úroveň samonafukovaček věhlasných značek. Zde je ovšem jak jiná cena, tak i váha, která je pro mnohé velice důležitá. Zkrátka se počítá každé deko.

 

 

Konstrukce je taková, že se karimatka složí po jednotlivých segmentech. Na fotografii je přirovnání k ultralehkému, dvoukilogramovému stanu. Je možné jí i složit po částech a udělat si velice pohodlný podsedák. Konstrukce je poměrně odolná, leč je samozřejmé odklidit kamínky a cokoliv ostřejšího, šiška je pod karimatkou opravdu znát… Při testu byla zatěžována řadou osob, komfort poskytuje sedmdesátikilovým, stejně tak jako metrákovému chlapovi. Šířka je dostatečná, možná by nějaký ten centimetr navíc neuškodil, ale plně odizoluje i při spaní na zádech. Jediným možným limitem je délka karimatky 183 centimetrů. Drtivé většině bude stačit, vyšší si poradí.

 

 

Karimatka Thermarest Z-Lite byla zkoušena od února až do dnešních dní. Tedy šlo o test v teplotním rozmezí zhruba -5 až +25C a ve všech případech skvěle izolovala. Jak u rybníka, v lese, tak i při kempování v Brdech. Pokud se podíváme na trh, srovnatelných karimatek moc nenajdeme. Klasické pěnovky co každý známe, to je neporovnatelné, samonafukovačky jsou prima, ale mají svá úskalí. O tom, že i nepatrný kamínek jí může zničit ani nemluvě. Tato karimatka ovšem ustála vše, včetně ležení u ohně. Prodejce, Sullyho Zbrojnice navíc nabízí jako doplněk vhodný přepravní obal, který vyrábí firma v ČR. Pro patrioty a milovníky vojenství ve vzoru 95. Mimochodem, karimatka Thermarest je vyrobena v USA, nejde tedy o světovou, věhlasnou značku, kde se na cedulce dočtete Made in China. Pro někoho zbytečná informace, ale některé z vás to může potěšit.

 

 

 

Závěr
Karimatku můžeme vřele doporučit. Cena je trochu vyšší, nicméně hmotnost, izolační schopnosti a odolnost z ní dělají perfektní prostředek pro spaní v přírodě, na cestách, ale, jak bylo zmíněno, může posloužit i profesionálům.

 

 

Klady:
+ hmotnost
+ odolnost
+ izolační schopnosti
+ skladnost

 

Zápory:
- pro někoho možná vyšší cena

- absence přepravního obalu již v základu (ovšem lze dokoupit, např. ve vzoru 95)

 

Rozměry:
sbalená (š x v x hl): 51 cm x 13 cm x 14 cm
rozložená (š x d x v): 51 cm x 183 cm x 2 cm
Hmotnost: 410g
Tloušťka: 2 cm
Koeficient tepelného odporu (R-value): R=2,2
Materiál náplně: Crosslinked Polyethylene
povrch ThermaCapture™ odráží sálavé teplo zpět do těla
Prakticky nezničitelná pěna s uzavřenými buňkami poskytuje trvalý, ekonomický komfort
Vyrobeno v USA.
Možnost dokoupit kvalitní obaly přímo na tuto karimatku od českého výrobce!
https://www.sullyhozbrojnice.cz/vyhledavani/?string=obal+na+karimatku

 

Karimatku zakoupíte u prodejce Sullyho zbrojnice za 1119,- Kč Z D E - https://www.sullyhozbrojnice.cz/vystrojavybaveni/karimatka-therm-a-rest-z-lite-regular/

 

 

 

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

8.5 / 10

Související články