RECENZE - Kalhoty Helikon-Tex® Urban Tactical

Datum: 03.05.2020 | Autor: redakce PN

Dnes Vám přinášíme recenzi kalhot Helikon-tex UTP, které jsme pro vás mohli otestovat díky společnosti obchodu SULLYHOZBROJNICE. V recenzi se dočtete, jak tyto již mezi lidmi dnes již jedny z nejznámějších kalhot obstáli u nás a to zejména s posunem od posledních testů, kdy jsme měli tyto kalhoty možnost testovat.

Představení SULLYHOZBROJNICE

„Málokdo z nás nutně potřebuje nové kolimátory, lepší zásobníky, výklopná mířidla, tacticool vestu a podobně... Jenže my to chceme, protože nám to dává něco navíc a dělá nám to radost.

 

A my v naší Sullyho zbrojnici doufáme, že Vám všem, kteří hledáte kvalitní produkty nejen pro taktické užití, tu radost pomůžeme udělat…“

 

Člověk tak dlouho slyší od přátel a známých dotazy na to, kde a jaké doplňky na zbraně, nebo vybavení sehnat, že se časem rozhodne zkusit v této oblasti „minipodnikat“ a kdo ví, třeba z toho jednou až tak mini počin nebude.. :-)

 

Na začátku to bylo jen občas sehnat něco přátelům/kolegům, nebo jen poradit. Dnes už na to nejsem sám a jsme tým s mým otcem, který tak také objevuje v taktickém vybavení nový koníček ;-)

 

Fungujeme jako čistokrevný rodinný E-shop s možností osobního odběru nebo konzultace (po předchozí domluvě na tel: 608710177) v našem skladu v Praze 10 - Hostivaři, Tenisová 845/6, případně po dohodě v sídle naší firmy v Říčanech u Prahy, Černokostelecká 87/82.

 

 

První dojmy

 

Jak jsme již psali, tak jsme měli možnost v minulosti testovat jedny z prvotních modelů těchto kalhot. Nyní jsme dostali na testování model , který si na první pohled můžete splést s normálními riflemi. Velmi mile nás překvapil materiál, ze kterého jsou kalhoty vyrobeny. Jedná se o sympatický a dostatečně pružný materiál. Vzhledově se model UTP nezměnil. Jsme sami velmi zvědavý, kam se posunulo zpracování kalhot.

 

 

Testování

Testování kalhot jsme vzali tentokrát za jiný konec. Nebrali jsme je ani trochu jako oblečení, ale hlavně jako pracovní nástroj. Ovšem i na vzhled se dostaneme.  Jak jistě každý člověk a příslušník ozbrojených složek ví, tak kvalitní taktické kalhoty jsou v dnešní době doslova nezbytností. Do normálních riflí nedáte vše co potřebujete a normální kapsáče jsou nepraktické. A proto se na trhu objevili kalhoty UTP od značky Helikon-Tex. Jako příslušníci ozbrojených složek toto musíme doslova a do písmene potvrdit.

 

 

Dále bychom rádi zmínili vzhled kalhot. Nejsou to pouze taktické kalhoty na různorodé aktivity, ale hlavně i kalhoty, se kterými neuděláte ostudu při každodenním nošení. Naopak počítejte s tím, že se setkáte s dotazy, o jaké kalhoty se jedná, jelikož již na první pohled zaujmou. A to hlavně, protože na první pohled si hodně lidí nemusí všimnout toho, že se jedná o taktické kalhoty, ale myslí si, že na sobě máte pouze obyčejné riflové kapsáče. Toto bereme jako obrovské plus zejména pro neuniformované útvary ozbrojených složek, kdy zrovna tito příslušníci nechtějí na první pohled na své osoby upozorňovat svým vzhledem a oblečením.

 

 

A nyní k hlavním výhodám kalhot. A to na kapsy kalhot Helikon-tex UTP. Těch se na kalhotách nachází celkem dvanáct. Nad každým kolenem nalezneme kapsu na suchý zip. Jak je vidět na fotkách, tak se do těchto kapes vejde zavírací nůž, multifunkční kleště, ale hlavně se do nich vejde pistolový zásobník. V našem případě zásobník na 17 nábojů do Glock 17. Tyto věci v kapsách dobře sedí a nijak nehrozí jejich vypadnutí. Dále na bocích nalezneme prostorné kapsy na zip. Do nich díky jejich velikosti vložíte vše potřebné. Nad hlavními kapsami se nachází očka pro zavěšení karabin, což zejména oceníme na klíče. Zadní kapsy jsou dostatečně hluboké, a tím poskytují pro vaši peněženku ochranu proti ztrátě a odcizení. V každé ze zadních kapes nalezneme ještě jednu menší kapsu. Tato kapsa je dostatečně velká pro nošení zavíracího nože, nebo například na menší teleskop popřípadě další vychytávky. Zipy použité na kalhotách jsou kvalitní a ani po několikaset násobném použití nedošlo k jejich poškození. Poutka na pásek jsou dostatečně široká i pro nošení střeleckých opasků, a to do šíře 5 cm. Zapínání kalhot je řešeno suchým zipem. Což osobně považujeme za velmi dobré řešení. Pás kalhot je v zadní části opatřen gumou, takže kalhoty sednou dokonale na tělo opravdu každému. Nejvíce namáhané část kalhot což jsou kolena, jsou zdvojeny, takže nedojde k jejich prodření. A jako bonus můžete vložit do kalhot kolenní chrániče. Střih kalhot je řešen jako normální rifle a proto nedochází k jejich sesouvání z těla.

 

 

Kalhoty Helikon-tex UTP vám poskytují volnost pohybu i ve chvílích, kdy máte kapsy naplněné doslova k prasknutí. Rozložení kapes je řešeno, tak aby kalhoty umožnovali přístup do kapes i ve chvílích, kdy máte na opasku pouzdro se zbraní a pouzdra na zásobníky.  A nejen při volném pohybu, ale zejména i v autě, kdy toto může být zejména u neuniformovaných útvarů ozbrojených složek, velmi důležitou vlastností. Sami jsme v těchto kalhotách zažili nejeden zákrok, kdy kalhoty vydrželi a nedošlo k jejich roztržení ani prodření, a to ani na poměrně náročných výcvicích.

 

 

Plusy a mínusy

+ barevné varianty v modelové řadě

+ kvalita materiálu

+ komfort nošení za každého počasí

+ množství kapes

+ vzhled

+ praktičnost

 

 

Závěr

Je nutné uznat, že testované kalhoty Helikon-tex UTP ještě přesahují pověst, která jim předchází. Kalhoty se posunuli za roky, kdy jsme je měli zase o kus dopředu. Jak kvalitou materiálu, tak i kvalitou zpracování. Jedná se o kalhoty, které si můžete vzít při každodenním nošení a mít u sebe velké množství věcí, které potřebujete. Kalhoty vám i při jejich naplnění poskytnou komfort nošení.  Musíme říci, že tyto kalhoty jsou dokonalým doplňkem každého střelce a hlavně příslušníků ozbrojených složek, kdy si vybere, jak uniformovaná část, tak i civilní. A sami si je nakoupíme ve více barevných variantách na e-shopu SULLYHOZBROJNICE. Za nás hodnotíme kalhoty 100 ze 100.

 

 

Za možnost testování děkujeme společnosti SULLYHOZBROJNICE

 

 

Recenzovaný batoh značky Helikon-tex UTP zakoupíte v obchodu SULLYHOZBROJNICE - ZDE 

 

VIDEO:

 

Štítky

rifle recenze kalhoty helikon-tex helikon-tex UTP taktické

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5.5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: