RECENZE - kalhoty Helikon-tex UTP

Datum: 27.01.2017 | Autor: redakce PN

Dnes Vám přinášíme recenzi kalhot Helikon-tex UTP, které jsme pro vás mohli otestovat díky společnosti obchodu FROGTAC. V recenzi se dočtete, jak tyto již mezi lidmi dnes již jedny z nejznámějších kalhot obstáli u nás.

 

FROGTAC

Jsme moderní elektronický obchod s kvalitním vojenským a taktickým vybavením. Najdete u nás vše potřebné pro výkon služby v armádě či u policie, účast na airsoft, paintball či Milsim akcích a samozřejmě i širokou nabídku příslušenství pro ostré zbraně. Snažíme se zastupovat kvalitní značky, nabízet zboží za přijatelnou cenu a poskytovat maximální množství informací zákazníkům před nákupem. Proto u nás najdete unboxing videa, nezávislé recenze, 360° náhledy, pokročilé filtrování produktů a mnoho dalšího. A pro věrné zákazníky potom exkluzivní věrnostní program založený na FROGpointech!

 

 

Oficiálně o kalhotách

·         2 přední otevřené šikmé kapsy se zesílenými okraji

·         4 stehenní kapsy určené pro nošení dokumentů a malých osobních věcí

·         2 zadní vnitřní šikmé kapsy, chytře tvarované pro snadný přístup a snadné umístění předmětů, jako jsou obušky nebo pistole

·         2 zadní velké kapsy

·         2 kapsičky umístěné uvnitř zadní kapsy

·         poutka pro zavěšení předmětů pomocí karabinek


Parametry:

Materiál: Ripstop (60% bavlna, 37% polyeter, 3% spandex)

Výrobce: Helikon-tex

Barva: Coyote Brown

 

 

První dojmy

 

Jelikož jsme tyto již širokou veřejností známé kalhoty nikdy osobně nevlastnili, tak jsme sami byly zvědavý, zdali pověst jakou mají, je pouze rozšířená fáma, nebo jsou doopravdy kalhoty, tak kvalitní. Při prvním kontaktu s materiálem jsme byly velmi překvapeni rozdílem mezi použitým ripstopem a ripstopem používaným u standardně fasovaným u bezpečnostních složek. Tento materiál byl na pohled kvalitnější a pevnější. Při bližší prohlídce kalhot nás zaujalo množství kapes, které tyto kalhoty nabízejí, a tím pádem i to kolik věcí u sebe můžeme mít.

 

 

Testování

Testování kalhot jsme pojali, jako kdybychom testovali normální kalhoty, a proto jsme je nosili doslova denně a to za každého počasí. Tím počasím právě začněme. Kalhoty jsme na sobě měli za deště, vedra, ale i při teplotách dosahujících -20°C. Ve chvílích kdy pršelo kalhoty nepromokali, čímž jsme byly překvapeni. Samozřejmě pokud došlo na skoro biblickou potopu, tak došlo k jejich namočení. Ve vysokých teplotách při nošení kalhot nedocházelo k nadměrnému pocení, jelikož kalhoty Helikon-tex UTP dostatečně větrají. Největším překvapením pro nás, ale byly teploty dosahující skoro -20°C. Díky tloušťce materiálu, ze kterého jsou kalhoty ušity, jsme doslova čekali, že v kalhotách umrzneme. Ovšem to se nestalo i bez termo prádla se kalhoty dali venku nosit a poskytovali dostatečný tepelný komfort. Dále bychom rádi zmínili vzhled kalhot. Nejsou to pouze taktické kalhoty na různorodé aktivity, ale hlavně i kalhoty, se kterými neuděláte ostudu při každodenním nošení. Naopak počítejte s tím, že se setkáte s dotazy, o jaké kalhoty se jedná, jelikož již na první pohled zaujmou. A nyní k hlavním výhodám kalhot. A to na kapsy kalhot Helikon-tex UTP. Těch se na kalhotách nachází celkem dvanáct. Nad každým kolenem nalezneme kapsu na suchý zip. Jak je vidět na fotkách, tak se do těchto kapes vejde zavírací nůž, multifunkční kleště, ale hlavně se do nich vejde pistolový zásobník. V našem případě zásobník na 17 nábojů. Tyto věci v kapsách dobře sedí a nijak nehrozí jejich vypadnutí. Dále na bocích nalezneme prostorné kapsy na zip. Do nich díky jejich velikosti vložíte vše potřebné. Nad hlavními kapsami se nachází očka pro zavěšení karabin, což zejména oceníme na klíče. Zadní kapsy jsou dostatečně hluboké, a tím poskytují pro vaši peněženku ochranu proti ztrátě a odcizení. V každé ze zadních kapes nalezneme ještě jednu menší kapsu. Tato kapsa je dostatečně velká pro nošení zavíracího nože, nebo například na drobné mince. Zipy použité na kalhotách jsou kvalitní a ani po několikaset násobném použití nedošlo k jejich poškození. Poutka na pásek jsou dostatečně široká i pro nošení střeleckých opasků. Zapínání kalhot je řešeno suchým zipem. Což osobně považujeme za velmi dobré řešení. Pás kalhot je v zadní části opatřen gumou, takže kalhoty sednou dokonale na tělo opravdu každému. Nejvíce namáhané část kalhot což jsou kolena, jsou zdvojeny, takže nedojde k jejich prodření. A jako bonus můžete vložit do kalhot kolenní chrániče. Kalhoty Helikon-tex UTP vám poskytují volnost pohybu i ve chvílích, kdy máte kapsy naplněné doslova k prasknutí. Rozložení kapes je řešeno, tak aby kalhoty umožnovali přístup do kapes i ve chvílích, kdy máte na opasku pouzdro se zbraní a pouzdra na zásobníky.

 

 

Plusy a mínusy

+ barevné varianty

+ kvalita materiálu

+ komfort nošení za každého počasí

+ množství kapes

+ vzhled

 

 

Závěr

Je nutné uznat, že testované kalhoty Helikon-tex UTP ještě přesahují pověst, která jim předchází. Jedná se o kalhoty, které si můžete vzít při každodenním nošení a mít u sebe velké množství věcí, které potřebujete. Kalhoty vám i při jejich naplnění poskytnou komfort nošení.  Musíme říci, že tyto kalhoty jsou dokonalým doplňkem každého střelce. A sami si je nakoupíme ve více barevných variantách.

 

Za možnost testování děkujeme společnosti FROGTAC

 

Recenzované kalhoty značky Helikon-tex UTP zakoupíte v obchodu FROGTAC ZDE a to za cenu 1690,- Kč

 

fotogalerie

 

 

Štítky

kalhoty FORGTAC recenze taktické helikon-tex

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3 / 5

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Zdeněk Hrubeš Datum: 13.03.2017 Čas: 12:49

Kalhoty UTP od Helikontexu v ne ripstopové variantě používám bezmála tři roky. A jsem s nimi moc spokojený. Použitý pevný a odolný materiál se mi osvědčil již při několik akcích a to i v případě, kdy jsem měl kapsy doslova doslova narvané vybavením pro službu. Použitý suchý zip místo klasického, je pevný a drží (jen je pri rozepínání hlučnější, hlavně při nočním návratu domu, jindy to asi nevadí). Nyní zvažují nákup dalších, tentokrát Ripstopových, asi Coyote Brown. Za mě doporučuji.