RECENZE - hodinky Suunto Vector Military Foliage Green,

Datum: 30.03.2016 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi outdoorových hodinek Suunto Vector Military Foliage Green, které nám na recenzi zapůjčila společnost HODINKY-SPORT.CZ. Hodinky jsou již hodně dlouhou dobu každodenním společníkem správného muže. Tímto společníkem jsou i pro příslušníky IZS a ozbrojených složek.

 

Kdo je společnost HODINKY-SPORT.CZ

Specializovaný prodejce a distributor sporttesterů a hodinek značek Suunto, Sigma, Polar, Beurer.

 

 

 

První dojem z hodinek Suunto Vector Military Foliage Green

 

Hodinky nám přišli v klasické bílé papírové krabičce opatřené logem společnosti SUUNTO. Dále v balení nalezneme záruční podmínky a na papírech formátu A4 vytištěný návod. Dále zde byla přiložena vizitka společnosti. Hodinky po své vyjmutí z krabičky hned při prvním kontaktu velmi potěšily svou nízkou hmotností. Dále nás již na první pohled hodinky zaujmou svým zpracováním, které je již na první dojem velmi bytelné. Kombinace černé, zelené a oranžové barvy vypadá velmi elegantně.

 

 

Popis hodinek od výrobce

Suunto Vector je průlomovým modelem řady sportovních přístrojů Suunto. Je odpovědí outdoorovým nadšencům na celém světě, kteří potřebují podrobné informace o terénu svých aktivit, ať už v horách, cyklistických stezkách, lyžařských svazích, atd..
 
Vector je kombinací výškoměru, barometru a elektronického kompasu se všemi rysy sofistikovaných hodinek.

Hlavními módy náramkového počítače Vector jsou: výškoměr, barometr, kompas a čas. Ergonomický design Vectoru s velkým displejem a odpovídajícími kontrolními tlačítky, usnadňuje použití i v extrémních podmínkách. Vector může být nastaven tak, aby zobrazil údaje v imperiálních nebo metrických jednotkách, má elektroluminescentní podsvícení displeje a uživatelem vyměnitelnou baterii.

Měřte svůj vertikální výkon

S výškoměrem o rozsahu měření až 9 000 m / 29 500 ft, se můžete vydat na jakoukoliv ze 14 světových osmitisícovek = sen každého dychtivého lezce. Vector je charakterizován funkcí měření rozdílu výšky při sledování vertikálního posunu mezi jednotlivými stupni stoupání/klesání. Má automatickou 24-hodinovou paměť, která každou hodinu ukládá nadmořskou výšku a míru vzestupu/sestupu. Také je vybaven možností alarmu nadmořské výšky a různými funkcemi paměti. S funkcí deníku můžete zaznamenávat totální, kumulativní vertikální vzestupy/sestupy, stejně tak jako počet sjezdů.

 

 

Vyvarujte se bouře

Vector zobrazuje aktuální barometrický tlak a teplotu, které se stávají hodnotnou informací k odhadu předpovědi a změn počasí. Vector automaticky zaznamenává data barometru za poslední 4 dny: prvních 6 h v 1-hodinových, poté v 6-hodinových intervalech. Pokud je odkaz nadmořské výšky správně nastaven, přístroj zobrazuje současný tlak na úrovni hladiny moře, který usnadňuje čtení a porozumění barometrickému tlaku ve vyšších polohách. I když jste na horské túře, nezapomeňte, že zjištěné změny barometrického tlaku se mění společně s pohybem ve vertikálním směru. To činí sledování změn počasí komplikovanějším. Operační teplota je –20°C až +50°C, -5°F až +120°F.

Elektronický kompas je vybaven bublinkou (vodováhou) pro přesnější měření. Pokud je při horizontální pozici bublinka v kapalině uprostřed, je Vector schopen podat informaci azimutu s přesností 3°. Další zobrazenou informací módu kompasu jsou jak hlavní, tak i vedlejší body a střelka Sever-Jih. Kompas může být také nastaven na sledování určitého azimutu, což umožňuje sledování zvoleného směru v terénu. Funkce deklinace umožňuje opravu rozdílu mezi skutečným severem a magnetickým severem.

Spolehlivý čas

Další důležitou funkcí při Vašich outdoorových aktivitách, je reálný čas, který může být zobrazen buď ve 12h nebo 24h formátu. Lze nastavit až 3 denní alarmy. Kalendář je programovaný do roku 2089. Stopky měří mezičasy a odpočet času (countdown).

Tělo hodinek je vyrobeno z kompozitu s otočnou plastovou lunetou, řemínek je elastomerový. Oproti outdoorovým hodinkám Suunto Core jsou Vectory lehčí, váží 54 g. 

 Voděodolnost 30m.

 

 

Recenze

Hodinky byly testovány delší dobu v přímém výkonu služby. Hodinky tím pádem zažily poměrně velké výkyvy teplot. Několikráte zažily i mokré prostředí. Hodinky s těmito různými prostředími neměly sebemenší problém. Nespočet funkcí, které tyto hodinky nabízí je pro výkon služby až téměř nevyužitelné. Dokážeme si představit využitelnost těchto funkcí v případě armády, nebo sportovních nadšenců. Velmi spokojeni jsme byli s displejem, který je černý. Hodiny a další informace jsou znázorněny světlejší barvou. Tím pádem hodinky v případě zapnutí osvětlení zbytečně neoslňují a neupozorňují na uživatele při použití ve tmě. Příjemnou funkcí hodinek jsou kompas a výškoměr. Tyto dvě funkce jsou poměrně dobře využitelné i v případě využití příslušníky IZS a ozbrojených složek.  Hodinky se velmi dobře nosí a to zejména díky své nízké hmotnosti, která činí jen 54 g. Hodnoty kompasu byly kontrolovány za pomoci dalších přístrojů. Hodnoty, které nám hodinky poskytly, naprosto souhlasily s dalšími přístroji. Toto můžeme s potěšením potvrdit u dalších hodnot, jako byl barometr a nadmořská výška. Velkou výhodou hodinek je zobrazení aktuální teploty.  

Plusy a mínusy

+ kvalita zpracování

+ černý displej

+ vzhled

+ množství funkcí

 

- cena ( za kvalitu se ovšem musí zaplatit )

 

 

Závěr

Hodinky Suunto Vector Military Foliage Green zapůjčené na testy společností HODINKY-SPORT.CZ, jsou velmi kvalitní hodinky, které jsou dobrým společníkem do služby a na ooudoorové aktivity. Tyto hodinky jsou díky elegantnímu vzhledu předurčené ke každodennímu nošení, kdy vám neudělají ostudu ani ve společnosti, kterou naopak zaujmou svým atraktivním vzhledem. Hodinky Suunto Vector Military Foliage Green nabízí velké množství funkcí a měřených hodnot. Díky tomuto si najdou velké množství zájemců. Hodinky hodnotíme jako jedny z nejlepších co na trhu můžete zakoupit a to i díky skvělému poměru cena/kvalita.

 

Za možnost testování děkujeme společnosti HODINKY-SPORT.CZ, která zapůjčila hodinky Suunto Vector Military Foliage Green.

Hodinky Suunto Vector Military Foliage Green zakoupíte na stránkách společnosti HODINKY-SPORT.CZ – Zde.

Štítky

hodinky hodink-sport.cz recenze Suunto Vector Military Foliage Green suunto

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

1 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: