RECENZE - Hadice Kobra

Datum: 22.11.2017 | Autor: Lukáš Juda

Nedávno jsem se rozhodl, že bych rád opasek v provedení s Cobra sponou. Začal jsem hledat něco, co by nebylo zas až tak úplně pro bojové nasazení a nestálo bambilion a přitom vyhovovalo. Prošel jsem různé známe značky a webshopy a narazil na něco, co mi přišlo jako úplně super nápad - na opasek, který je
vyroben z vyřazené hasičské hadice osazená originální Cobra sponou. Ano přesně - to je
opasek od reHOSE.

 

 

Zajímavý nápad

Nedávno jsem se rozhodl, že bych rád opasek v provedení s Cobra sponou (když je tak taktikúúúl, tak ji taky musím mít). Začal jsem hledat něco, co by nebylo zas až tak úplně pro bojové nasazení a nestálo bambilion a přitom vyhovovalo. Prošel jsem různé známe značky a webshopy a narazil na něco, co mi přišlo jako úplně super nápad - na opasek, který je vyroben z vyřazené hasičské hadice osazená originální Cobra sponou. Ano přesně - to je opasek od reHOSE.

 

Tento nápad je z hlavy pana Martina Kubeše. Ten se rozhodl recyklovat hadice na výrobu opasku, tašek, peněženek a přívěsků (viz stránka https://www.facebook.com/rehose.cz).

 

Materiál je to v skutku zajímavý - z jedné strany máte gumový povrch (ten kudy běžně teče voda) a z druhé tkaný, který zpevňuje hadici. Díky tomu jsou v nabídce i dva druhy výrobků - jedny gumou navrch druhé - nečekaně - pleteninou. Který je lepší - no a to je přesně to co je první super výhodou - je to na Vás. Prostě si zvolte :-).

 

Dalším plus při mém výběru byl fakt, že 5% z ceny každého kousku jde na podporu Nadace Policistů a Hasičů (www.nadacepah.cz) … krásná myšlenka…

 

 

A je tu...

A tak jsem se rozhodl a opasek objednal. Byl jsem informován, že se nejedná zcela o služební verzi, ale spíše takovou polo-civilní, takže nemám čekat tvrdý těžký řemen co utáhne kamion, ale spíše praktický opasek na kalhoty s pouzdrem na skryté nošení zbraně nebo nože.

 

Objednal jsem a čekal - lehce přeskočím zajímavé peripetie s poštou, i když možná jen pro ukázku, že reHOSE se staví k obchodu vážně. Má objednávka vyrazila na cestu a pošta ji zašantročila někde v depu. Po 8 dnech a 2 reklamacích mi pan Kubeš sám nabídl nový opasek (expres) + odeslání lepší cestou. To myslím hovoří za vše - prostě zákazník je zákazník. No a aby to bylo zajímavé - opasky ve stejný den dorazili oba. Díky tomu mám možnost Vám zde potvrdit, že opravdu platí - každý kus je originál a trochu jiný.

 

 

Balení je velice vkusné - dostanete logem opatřenou krabici vystlanou “slámou” a opasek v lehkém pytlíku z netkané textilie. Velice stylově zabalené - to zaujme na první pohled…

 

Ale balení je v podstatě jen obal, že - tak se jdeme podívat na to hlavní - opasek. Na první pohled mě oslovilo dobré zpracování švů i doplňků. Vše je rovné, nikde nic nečouhá ani se netřepí. Hadici mám gumou ven, a proto je můj opasek černý a gumový. i když v místě, kde se nastavuje velikost je stále vidět oplet. Na opasku nejsou žádná poutka, místo toho je opatřen suchým zipem ve vnitřní části, který slouží k nastavení velikosti (je zde vždy nějaký ten rozsah - na stránkách vždy najdete od-do parametr, který Váš OTP (čti Ochranný Tukový Prstenec) může mít.

 

Opasku rozhodně dominuje spona. Jedná se o originální AustriaAlpin Cobra Pro Style - černá se zlatými zámky.

 

 

Designově rozhodně zujme už od vybalení … 

 

 

Jdeme do kalhot…

Já si opasek objednal na nošení na kalhotách v poutkách (tedy ne jako přídavný opasek na vrch). To je i jeho primární určení. První co jsem měl problém bylo mé pouzdro na doklady - opasek má 4,5cm (45 mm ± 2 mm  pro kolegy strojaře) - a očka mého pouzdra asi počítala jen se kousky do 4 cm - nu což, tak to není chyba opasku, že.

 

 

Nastavil jsem délku opasku - což je trochu pracnější záležitost díky suchému zipu, který se chytá a chytá a vy stálé nejste spokojeni - takže trochu lítého boje mezi člověkem a tupou háčko-hmotou a už je opasek “tak akorát” - pokud jej nesundáváte často, pak Vám to neva.

 

Nasadil jsem pouzdro s nožem a mile mě překvapilo, že právě guma, ze které řemen je, perfektně fixuje. Takže posunou i TekLock je skoro nemožné - což docení ti, co nemají rádi, když pouzdro pobíhá po opasku a nedrží, kam jste ho dali. Je třeba jen nezapomenout, že opasek je 4,5 cm  a ne 4 cm (jedno “očko” na TekLocku).

 

 

Nasadil jsem pouzdro na pistoli. I to je v pohodě (mám ocelové vynášecí spony). Zde se trochu projevilo i různé provedení hadice - na tvrdší formě je vše OK, ale ta měkčí přeci jen trochu bortí. Není to moc - podobně jako měkčí nylon), ale mírný neduh to je. Raděni jsem už nezavěšoval svůj 1,5 ruční meč, protože to se obávám nebude na opasek OK. Zde se potvrzuje - není to služební řemen na kterém utáhnete kmen rostlého dubu, ale velice stylový a dosti pevný opasek, který je spíš pro běžné nošení do městské džungle nebo do zálesácké či jiné terénní praxe.

 

Běžné použití

Opasek je stylovka. Při denním nošení jsem ho nevnímal podobně jako jakýkoliv jiný (což znamená, že nepřekáží a funguje). Cobra je dobrá spona - rychle se otevře, ale jen když sami chcete. Když opasek někdo postřehne, tak se docela podivný a ptá se - zde možná budou ještě lépe fungovat ty opletem navrch, protože jsou takové více nápadné. Mě osobně vyhovuje ta guma - je nenápadná a drží - i když se na ní dělají trochu stopy od pouzder a různých menších škrábnutí, které jsou asi úplně běžné.

 

 

Co mě trošku nevyhovuje je ten systém se suchým zipem, který - kdykoli si vzpomenete, že musíte uvolnit řemen z kalhot - trochu otravuje novým nastavením. Dá se, ale zlobí mě to.

 

Co se týče barev - to už je na každém - já mám rád oranžovou a tak mám s oranžovou - pokud se Vám to nelíbí - můžete mi … eee … si objednat i jiné barvy a kombinace. ReHOSE má celkem pěknou škálu - ať už gumákových tak opletových verzí.

 

 

 Závěrem

Opasek se mi líbí - funguje, je zajímavý a má i nějakou tu historii a taky takovou tu patinu ruční práce. Prostě fajn kombinace. Pokud hledáte opasek s Cobrou a nemáte velké nároky na tvrdý opasek z důvodu služebního použití, pak nebudete litovat. A dokonce i můj problém s 4,5 cm a pouzdry už má řešení - nedávno reHOSE představil i 3,8 cm verzi.

 

A když s hadicemi budete chtít jít dál, tak na webu mají i batohy, peněženky, klíčenky, atd. Já mám jen opasek, takže to další nezhodnotím. Ale proč ne.

 

Já jsem spokojen a opasek se ubytoval v mých maskáčích - tam nosím jiné pouzdro na doklady a vše ostatní je v pohodě. Za mě - dobrý opasek na běžné užití - jen ten sucháč Vás sem tam naštve. Ale zase Hadice Kobra (jak jsem začal opasku říkat) za to stojí :-).

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: